Odpověď na příspěvek: Re: Facebook...

Od: Anonym: P.A.Semi---.pnet.netair.net )
Kdy: 18. 06. 2020 04:44
Předmět: Re: Facebook...

Ta moje odpověď byla jen částečně pro vás, ale myslím, že si ji za čas přečte leckdo…
Ten problém, že je spousta lidí online zavřených v "bublinách" na Facebooku je dost globální…
Třeba dnes ráno jsem nahlédl na www.moonofalabama.org - protože mají velmi dobré analýzy zejména z blízkého východu, ale nejen, a tam jsem narazil na tento názor:
The censors at @Facebook are systematically erasing the accounts of Palestinian journalists and photographers: electronicintifada.net/content/facebo…;
Facebook should be nationalized then immediately shut down, IMO. Far too much power.
Jenže to nejsou jenom "palestinian journalists", oni tam vymazávají i konzervativní křesťany v USA a v Německu a v Západní Evropě obecně, vymazávají Patrioty, kteří by se bránili přílivu Migrantů, nebo Potratům nebo LGBT, atd… Postupně posouvají online názorové spektrum výrazně doleva, do špatného… A ovlivňují tím spoustu lidí uprostřed, ke kterým se pak dostanou jen ty informace a názory zleva… (A dělají to podle jedné vědecké "studie" postupně, aby se lidi nesplašili a neodešli kolektivně jinam…)
Nevím, jestli by měli být "shut down", ale měly by se na ně rozšířit stávající zákony o "Telecommunication Service Provider" - jako třeba Telecom nesmí filtrovat a blokovat komunikaci na základě obsahu, někoho pustit a někoho ne. Tak tihle "Communication Service Provider" jako třeba Facebook a Twitter a Youtube by neměli smět soudit lidi a obsah jejich komunikace a uplatňovat své Zlé a Ďábelské "community standards" a umlčovat lidi, se kterými nesouhlasí… Bude to drobná a logická změna, která pomůže…
Naopak Bill Gates a jeho banda v Event 201, nebo Soudruzi Byrokrati v EU by chtěli, aby Twitter a Facebook atd byli prohlášeni za "Publisher" a aby zodpovídali za obsah, který tam lidé napíšou… To je přesný opak - chtěli by zavést tvrdou cenzuru a privátní společnosti (Facebook a Twitter atd) to za ně budou vymáhat, a malé Providers, třeba různá Fóra, která nemají na programátory, kteří by udělali AI na filtrování a automatizované umlčování lidí, ty potopí nějakou pokutou za něco, co tam člověk napíše a oni to hned nesmažou…?

Takže když píšete:
máme hezké sborové společenství, nikdo se nehádá a jsme svorní
To vám tam ale nikdo nepřinese žádnou novou myšlenku. Někdy je dobré se přiměřeně "hádat" a vyměnit si názory s někým, kdo má mírně odlišné názory a třeba něco vidí z mírně jiné perspektivy, než máte ve svém společenství všichni…
Takových "Bublin" je tam spousta a leckterým lidem by prospělo, kdyby třeba slyšeli názor z opačného konce spektra…
K tomu "news-feed" a zjednodušení (zprimitivnění) lidí - letos v zimě jsem jel v Praze v metru a koukal jsem přes rameno paní, co pode mnou listovala cestou v nějakém pásu informací na mobilu, asi to byl Facebook. U běžných článků na nadpis, obrázek a pět řádek v mobilu se zastavila tak na 2 vteřiny, aby si přečetla titulek, šmrdlala prstem další a další, u video-receptu na pečení dortu se zastavila třeba na 30 vteřin, a zase šmrdlala prstem další a další ždibce textu v tom pásu informací, vůbec to nečetla… A pak vystoupila… Ona si nijak nevybírá, co chce číst, oni jí to vybírají centralizovaně, co jí do toho news-feed korýtka nasypou…
Takže když píšete, že vás to tu nebaví - protože tu skoro nikdo není, protože skoro všichni jsou zavření ve Facebookových společenstvích… Taková digitální "Cukrárna" (vlastní to Zuckerberg), s prosklenými oddělenými kójemi… Ale bylo by lepší vyjít občas ven na "Náměstí" a setkat se i s jinými lidmi, než vám tihle Cukráři vyberou…

Ale pořád ještě lepší i ten Facebook než pasivně sedět u televize a konzumovat, co vám podstrčí… A obvykle čím víc sledujete filmy a zábavní show v televizi, tím méně skutečně žijete…

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód