Píseň EZ 350 - Přemohl Ježíš smrti noc

Zpěvník: Evangelický zpěvník (1979)
Začátek písně: Přemohl Ježíš smrti noc
Biblický text (citát, či parafráze): L 24,29

O písni

1. Přemohl Ježíš smrti noc, z hrobu vstal na úsvitu. Jeho je sláva čest i moc a on nám kráčí na pomoc, na pomoc svému lidu.

2. To jitro velikonoční, smíš chválit v každém místě. Vždyť všude, kde se shromáždí, ve jménu jeho dva neb tři, je s nimi zcela jistě.

3. Tak s církví svou se setkává ve svátostech a Slovu. Každému, kdo jej poznává, v pokorné víře vyznává, svůj život dává znovu.

4. Ježíši věrný, zůstaň již i s námi, když den hasne. Ať nad hroby, jež všude zříš, nám svítí, vede dál a výš, tvé, Pane, světlo jasné.

Anglický překlad

1. Through Jesus death and dark now gone, he rose as dawn was breaking. He is the glory power and help now pouring forth as new born hope to all who are believers.

2. His resurrection power will extend to times and places. Where two or three in Jesus’ name are gath’ring free, confessing him, his spirit is descending.

3. In word and sign he comes anew, again his church creating. To all who speak his name and stand steadfast to take their place by him his love remains unshaking.

4. O faithful Jesus stay with us. When our last day is calling, be also there where our graves stand, and let the light that shone in you, on our way now be failing.

píseň ke stažení s notami, textem a možnými akordy zde: https://docs.google.com/open?id=0B5MhpPpO3cLEOTM2Y0hUV0xzMWs