Oznámení: Evangelický sbor v Libštátě v letech 1945 - 2020

Oznámení > Prodám

Nabídka sborníku s barevnými fotografiemi (180 Kč)

V minulém roce 2021 vydal náš sbor v Libštátu sborník „Libštátský evangelický sbor v letech 1945 – 2020“. Jde o sborník textů a dokumentů. Na příkladech ze života jednoho malého sboru čtenář může dobře sledovat, jak totalitní komunistický režim brutálně zasáhl do života církve i společnosti. Ve sborníku jsou otištěny i dokumenty, v nichž okresní církevní tajemník Váňa popisuje rozehnání skupiny přátel faráře Petra Brodského, které se konalo na libštátské faře v únoru roku 1975. Tato událost stála na počátku tradice setkávání nonkonformních farářů a farářek, ale i laiků. Těmto setkáváním se začalo podle této události říkat „libštáty“. Najdete zde i vyjádření Vesnické organizace KSČ v Libštátě, které začíná těmito slovy: „Nedovolíme, aby církevní zařízení v naší obci sloužila pro rejdy prozápadně orientovaných skupin nezodpovědných lidí, kteří pod hlavičkou náboženství ovlivňují naše občany…“ Sborník stojí 180 Kč a můžete si ho koupit ve sboru nebo objednat na adrese:
Inzerent: Kazatel ČCE Abigail Hudcová <>
Stav: trvá