Oznámení: Hledáme dobrovolné asistenty na letní tábory a rodinné pobyty

Oznámení > Hledám dobrovolníky

Potřebujeme dobrovolníky na tábory a rodinné pobyty s dětmi a mládeží s postižením v Bělči nad Orlicí!

Chcete strávit o prázdninách smysluplný týden, kde můžete uplatnit svoje schopnosti a vůli pomáhat? Nabízíme dobrovolnickou službu pro osoby s postižením na letním táboře. Díky Vám budou moci děti s postižením prožít týden plný neobyčejných zážitků a jejich rodiče si budou moci odpočinout.
Přihlaste se, přijeďte a navažte nová přátelství…
Kdy?
  • 25. 6. – 1. 7. 2017, Tábor pro děti a mládež s postižením za asistence dobrovolníků (TAP), vedou Zdeněk Šorm a Richard Dračka;
  • 1. – 8. 7. 2017, Integrovaný pobyt pro rodiny s dětmi s postižením i bez, za asistence dobrovolníků (RPP I), vedou Radka Včelná a Jan Krupa;
  • 8. – 15. 7. 2017, Rodinný pobyt s dětmi s postižením, za asistence dobrovolníků (RPP II), vedou Pavel Kalus a Kateřina Soudná;
  • 5. – 12. 8. 2017, Rodinný pobyt s dětmi s postižením, za asistence dobrovolníků (RPP III), vedou Jiří Bureš a Jarmila Čierná;
  • 19. – 26. 8. 2017, Integrovaný pobyt pro rodiny s dětmi s postižením i bez, za asistence dobrovolníků (RPP IV), vedou Daniel Heller a Jindřiška Seethalerová.

Kde: Tábor Jana Amose Komenského v Bělči nad Orlicí (blízko Hradce Králové).
Vhodné pro mládež, studenty speciální pedagogiky, sociální práce, zdravotnických škol… Dobrovolnou asistenci na našich pobytech lze započítat do školní praxe. Minimální věková hranice asistentů je 16 let. Pomocníci mají pobyt zdarma a uhradíme jim též cestovní výlohy běžným dopravním prostředkem.
Před samotnými pobyty proběhne tradiční instruktáž, tentokrát v sobotu 27. května 2017 v Praze. Prosíme Vás, abyste s tímto termínem už teď počítali, účast na instruktáži je — nejen pro ty, kteří se budou v roli dobrovolníka účastnit některého pobytu poprvé — prospěšná a důležitá (dozvíte se zde, komu budete asistovat, domluví se přesný program ap.).
Přihlašujte se na adrese: https://prihlasky.srcce.cz/akce/106-dobrovolnici-letnich-akci-s-demi-a-mladezi-s-postizenim. Na stejném odkazu najdete i doprovodnou brožuru ke stažení — v té najdete informace, co obnáší dobrovolnictví a co vám to může přinést.
Další informace milerádi poskytnou: Marie Stolařová, Eva Marková či Filip Halama na Oddělení výchovy a vzdělávání ÚCK: , tel: +420 224 999 233.
Inzerent: Oddělení výchovy a vzdělávání (SR) <>
Stav: vyřízeno
Termín: 9. 6. 2017