Materiály: Předkonfirmační příprava - o Bohoslužbě

Materialy > Materiály pro děti > Konfirmandé

Předpokládám, že čtenář (konfirmand/ka) se zajímá o víru, že hledá cestu k Bohu, že pro něj je na této cestě mnoho neznámého, nepochopitelného a tajemného a tato nepochopitelnost ho svým způsobem štve a provokuje. A zároveň chce do všech záhad křesťanské víry proniknout a tak trochu utěšit svou naštvanost a ukojit svůj hlad po poznání. Předpokládám čtenáře, který prostě lační po poznání. Píšu pro čtenáře seznámeného se životem křesťanského sboru (církve), který se již na životě církve podílel, ale i pro toho, který nováčkem a ještě se nestihl pořádně rozkoukat a přijde mu záhadné skutečně všechno. Předpokládám chuť tázat se, odkud se vzala církev a její bohoslužba, odkud se vzala víra, kde její počátek či zdroj. A konečně předpokládám i kritické tázání čtenáře.

Autor: David Sedláček

popis soubor velikost
Předkonfirmační příprava - o bohoslužbě predkonfirmacni_priprava_-_o_bohosluzbe.pdf 513.8 KB

Základní kategorie