Téma: Kde končí církev a začíná sekta?

Od: Anonym: pšt---.net.upc.cz )
Kdy: 14. 09. 2007 01:07
Předmět: Kde končí církev a začíná sekta?

Navigace: link | přehled | fórum
.
Od: Anonym: Jiří Deštenský <> ( ---.karneval.cz )
Kdy: 13. 03. 2008 16:18
Předmět: Re: Kde končí církev a začíná sekta?

To je opravdu zvláštní otázka. Připomíná mi otázku o vejci a slepici. Podle mého nemá odpověď, chceme-li být objektivní. Stejně tak se totiž můžeme ptát - kdo má pravdu? Křesťané? Židé? Muslimové? Hinduisté? Atd., atd. Kámen úrazu je v tom, že každý z výše jmenovaných i nejmenovaných je přesvědčen o tom, že pravdu má právě on a ti druzí se hrubě mýlí. Co s tím? Snad by bylo asi nejlépe nehledat žádné hranice, kterérxm nás dělí, místa, kde končí naše svrchovaná pravda a začíná osudový omyl či lež těch druhých, ale hledat to, co máme v hledání Boha společného. Vždyť už touto otázkou "Kde končí církev a začíná sekta?" začíná vlastně naše intolerance vůči ostatním. Jako bychom říkali - Kde končíme my, co máme pravdu a kde začínají ti ostatní, kteří nic z hluboké pravdy o Bohu nepochopili? To je nadutost, pýcha a omezenost. Od svého narození jsem byl evidován v jednom nejmenovaném sboru ČCE. Před časem jsem učinil zásadní rozhodnutí a z církve ČCE jsem vystoupil. Ne, že bych ztratil víru v Boha, tu mám a stále mít budu, ale proto, že bylo pro již neúnosné sám sebe obelhávat, že tomu, co slyším v kostele o jediné správné cestě k Bohu, také hluboce, poctivě a upřímně věřím. Věřím v Boha, ale nevěřím v lidské náboženství. pšt napsal(a):
.