Téma: rekord

Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 21. 06. 2019 21:42
Předmět: rekord

Navigace: link | přehled | fórum
Počet příspěvků v diskusích na evangnetu překročil 10000. Gratulujeme (si).
Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 22. 06. 2019 22:14
Předmět: Re: rekord

Kéž by tím alespoň pár diskutujících, nebo čtenářů mohlo být blíž Bohu.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 22. 06. 2019 23:24
Předmět: Re: rekord

Doufám v to. Nepamatuji si už, do které třídy jsem chodil, ale byl jsem na prvním stupni ZŠ, když jsem napsal na evangnet svůj první komentář. To jsem ještě nebyl Martin Janča. Žiji s evangnetem asi půlku života. Věřím, že to má smysl.
Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 23. 06. 2019 13:47
Předmět: Re: rekord

Nevím co na to odpovědět- odhaluješ zde své nitro a momentální rozpoložení, nápady a nálady, Tvé připomínky jsou někdy trochu zavádějící. Pokud to ale myslíš opravdu vážně (to je pro mně leckdy těžko přijatelné), tak z toho mála, co jsem od Tebe četl, vidím že se posouváš, zraješ a leccos jsi již s Boží pomocí vybojoval, i když to prezentuješ někdy zvláštním způsobem. Drž se víry v Pána Ježíše, kterou máš a rozvíjej jí více četbou Jeho Slova, modlitbou a najdi si společenství bratří a sester, kam budeš pravidelně chodit (předpokládám že již tak činíš). Pán Ti žehnej. Pozdrav ze Žatce od Jirky
Od: Uživatel Evangnetu Roman Skála <>
Kdy: 23. 06. 2019 20:24
Předmět: Re: smutný rekord

Martin Janča napsal(a):
 Počet příspěvků v diskusích na evangnetu překročil 10000. Gratulujeme (si).
Jaksi jste ve své "přirozené skromnosti" zapomněl podotknout, že zde patrně kvůli Vám přestali přispívat i faráři a odborníci (psychologové, apod.) z ČCE. Pan farář Wrana je čestná výjimka. Někteří z nich to zde dali přímo, či nepřímo najevo. Projděte si zpětně pár jejich příspěvků před několika lety a určitě si vzpomenete. Dokonce zde zazněla i pochybnost o Vašem psychickém zdraví, ke které se připojuji. Zrovna Vy si tedy nemáte k čemu gratulovat, ale spíš se nad sebou hluboce zamyslet.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 23. 06. 2019 22:23
Předmět: Re: smutný rekord

Nemyslím si, že sem kvůli mi někdo (dokonce dle vašich slov mnozí včetně farářů a psychologů a různých odborníků) přestal přispívat. Zase jen vaše ničím nepodložené nařčení, jakými jste tady již známý.
Moje psychické zdraví je ve výborné kondici, zrovna jsem koncem května dodělal zbrojní průkaz.
Umravňujte nejprve sebe. 😒
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 24. 06. 2019 06:38
Předmět: Re: smutný rekord

Jednou, myslím že brzy někdo sepíše psychologii trolla. Nepochybuji, že vaše občanské já je schopno udělat zbrojní průkaz. Ale pak je tu trolí já, šaškovské a hnusné. Vím, řeknete mi, že je to jen vaše hra, že to nemyslíte vážně. Odvážím se však tvrdit, že už dovedu trochu pod tu pózu nahlédnout, Spíše než že byste si vy hrál, pohrávají si tu s vámi vaši vnitřní démonci. - Jinak s názorem, že vy jste to tu zničil, nesouhlasím. Ale kdybyste tu nepsal, líp by bylo. Lepší chudý a slušný chat, než takovýto, pravdě a lidem záměrně ubližující.
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 24. 06. 2019 08:47
Předmět: Re: smutný rekord

Já si myslím, že pan Janča to tu zničil. Mohl jsem si vybrat, buď odejít, nebo to tu vzít jako legraci. Myslím, že většina si vybrala odchod, já tu legraci. Ale fakt je, že jsem přišel, abych se tu sdílel s jinými věřícími. Vážně to tu ale dávno neberu, byť občas i vážně odpovím.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 24. 06. 2019 09:25
Předmět: psychologie trolla

My tu máme Janču jako exota téměř ojedinělého. Ale na jiných fórech jich podobných najdete mnohem více. - Jak to je? Dělá anonymita internetových fór lidi horšími než jsou? Nebo ukazuje, jací skutečně jsou? Já si myslím, že tato anonymita je pokušením, které z člověka vyvádí démony, kteří by se navenek třeba vůbec neprojevili. Dřívější etika byla moudrá, když říkala, že anonymním zprávám vůbec nemáme věnovat pozornost. Ale co dnes, když se jimi internet hemží? - A Anonyme: Jakýsi Anonym tu má ve zvyku Janču ještě provokovat. Proč to dělá? A jakýsi Anonym tady tvrdil, že to dělá proto, aby ukázal, jaký je Janča bezskrupulózní. O kom to chtěl ukázat? O tom Jančovi/přeludu? Chápal ten Anonym, že tím prázdnota sahala na prázdnotu, že vznikal přelud na druhou - když spolu mluvili a smlouvali se spolu, ale nebylo jasné, kdo z nich to myslí vážně, jestli jeden, oba, nikdo?
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 24. 06. 2019 11:56
Předmět: Re: psychologie trolla

Dobře, budu o tom přemýšlet.
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 24. 06. 2019 14:05
Předmět: Re: psychologie trolla

Berete tu ten blázinec příliš vážně. Tady je to nevážné dávno, polovina jsou fanatici a další blázni a trolové. Jedni tu filozofují nad nesmrtelností brouka hovnivála a druzí provokují. A do toho tu stojí umravňující farář. Že se těma blbostma shazujete.
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 24. 06. 2019 14:21
Předmět: Re: psychologie trolla

A ještě jednu věc chci napsat. Čekal bych od faráře více porozumění a nějaké psychologické vzdělání. Za tím, co tu kdo píše, bych hledal víc než brepty trolů, který rozčilují a fanatiků, kteří jsou nesnesitelní. Udělal byste tu víc práce, pokud o ní máte zájem a chcete zde na místní osazenstvo působit. Bůh věřící totiž neposílá mezi způsobné křesťany ale do světa a tam to mnohdy vypadá všelijak.
Od: Anonym: Otýlie Skočdopolová--- )
Kdy: 24. 06. 2019 16:40
Předmět: Re: psychologie trolla

Také bych mohl, tedy mohla být Otylka, nejen Věncezslav, jsem totiž homosexuální hermafrodit.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 24. 06. 2019 18:21
Předmět: Re: psychologie trolla

Přesně tak. Když se neznáme, jméno nic neřekne. Na fórech se nepoužívají jména, nýbrž nick. Pan Vrána je ze sraré školy. Správně by měl být třeba nick Havran. Ale navrhoval bych sraz diskutníků z evangnetu. To by mohla být dobrá akce. Tam přijde opravdickej Janča. Co vy na to?
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 24. 06. 2019 19:34
Předmět: Re: psychologie trolla

Jméno něco řekne, a znamená stále zodpovědnost. Takového bratra Jiřího Poláka osobně neznám, ale můžu si o něm vygúglit tolik, že pro mě konkrétnosti nabyde. A můžu mu třeba poslat osobní mail mimo toto fórum. A v naší malé církvi by se asi leckdo styděl psát na net kraviny, když ví, že mu to může někdo otlouct o hlavu třeba v neděli. - K tomu, jestli bych chtěl potkat vás, Jančo, jsem se já už vyjadřoval, i se zdůvodněním.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 24. 06. 2019 21:38
Předmět: Re: psychologie hypertrolla

To si už nepamatuji, jak jste se vyjadřoval.
Na chatu nemůžete požadovat identity, protože je to chat.
Můj mejl máte, můžeme si kdykoliv napsat vážně.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 25. 06. 2019 08:29
Předmět: Re: psychologie trolla

Pro křesťana není žádná ponižující práce. Že tu dělám něco dobře, tu jistotu nemám. Jestli víte, jak to konkrétně dělat lépe, poraďte.
Od: Anonym: Otýlie Skočdopolová--- )
Kdy: 25. 06. 2019 13:05
Předmět: Re: psychologie trolla

Farář by měl být dle mého názoru i tak trochu psycholog, vstřícný a chápající.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 25. 06. 2019 19:03
Předmět: Re: psychologie trolla

OK, farář asi má být základně vstřícný a chápající. Můžete mi ukázat, kde jsem v tomto v poslední době pochybil?
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 25. 06. 2019 20:58
Předmět: Re: psychologie trolla

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 OK, farář asi má být základně vstřícný a chápající. Můžete mi ukázat, kde  jsem v tomto v poslední době pochybil?
Styl komunikace, málo porozumění, vše máte založeno na faktech, kterými se zdejší osazenstvo trumfuje. Sociální citlivost se ale nezakládá na argumentech a faktech, je o něčem jiném.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 26. 06. 2019 09:35
Předmět: Re: psychologie trolla

Pro mě jste stále zoufale nekonkrétní. Napadá mě jen, že tady musíte komunikovat z trolly, o kterých víte jen, že svá slova často berou jako hru a provokaci. To prostě je jiná komunikace než lidská, i empatie i slušnost zde jsou kamsi posunuty. - Ale už dost, nechci, abych tady byl tématem já. Jestli vám za to stojím, napište mi mail, ale s připomínkami konkrétními. Stejně si myslím, že tuším, odkud váš vítr vane…
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 26. 06. 2019 14:26
Předmět: Re: psychologie trolla

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Pro mě jste stále zoufale nekonkrétní. Napadá mě jen, že tady musíte  komunikovat z trolly, o kterých víte jen, že svá slova často berou jako hru  a provokaci. To prostě je jiná komunikace než lidská, i empatie i slušnost  zde jsou kamsi posunuty. - Ale už dost, nechci, abych tady byl tématem já.  Jestli vám za to stojím, napište mi mail, ale s připomínkami konkrétními.  Stejně si myslím, že tuším, odkud váš vítr vane…
A odkud můj vítr vane? Rád se s Vámi pobavím, ale normálně, ani filozoficky, ani teologicky, ale lidsky. Jsem teologizování a filozofování za život dost přesycen a dle mého názoru to nikam nevede. Jsem praktik.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 26. 06. 2019 15:26
Předmět: Re: psychologie trolla

Vstoupím. Já se dnes s panem Vránou skoro pobavil. Měl jsem cestovní den a šel jsem, opravdu náhodou, neplánovaně, kolem EA. Ale neosmělil jsem se vkročit dovnitř. Stejně byste o to asi nestál a já bych možná dopadl jako kluci z Obecné školy, když šli vrátit kruhy.
Co se týká Anonyma, ze začátku jsme se trochu ďafali, ale teď ho mám rád. Cítím, že je to dobrý člověk. A na dobré lidi já mám nos.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 26. 06. 2019 15:27
Předmět: Re: psychologie trolla

(Pardon, kolem EK. Myslím, že tam pracuje.)
Od: Anonym: jeden evangelík--- )
Kdy: 28. 06. 2019 16:53
Předmět: Re: psychologie trolla

a o čem by jsme se na tom srazu bavili bez Bible? Jsem ochoten sejít se s kýmkoliv kdo bere vážně Bibli a hledat v Ní pravdu.
Od: Anonym: Locika--- )
Kdy: 24. 06. 2019 12:05
Předmět: Re: smutný rekord

a co je farář? taky má dve možná víc já, jedno žije, jedno káže. přesně, jak píše janča, začněte se odtrollovat sami. (a ne, nenarážím jen na restituce…
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 24. 06. 2019 13:18
Předmět: Re: smutný rekord

Jistěže má také farář těch svých Já několik. Jiná je jeho tcář známá z kazatelny (persona), jinak ho znají jeho přátelé, ještě jinak ho snad znají jeho děti. To je v pořádku. A je dobře, že není pořád, jako by mluvil z kazatelny. Tedy jsou i takoví, ale jsou dost nesnesitelní. Běžný farář "i sám sobě káže", není ještě totožný se svou zvěstí. Problém je, a o tom jsem tady mluvil, když se některá složka naší osobnosti, projevující se navenek, dostane do rozporu s jinou složkou osobnosti, projevující se navenek. Což se tedy může stát trollům, kteří jako živí lidé mohou být celkem inteligentní a slušní, a pak píšou na internet hovadiny a ošklivosti. Pokud by takový rozpor nastal u faráře. může být církví potrestán.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 24. 06. 2019 21:44
Předmět: Re: smutný rekord

Ještě by sem mohl napsat ten borec, co se tady někdy objeví, jak prej nás vědecky pozoruje a píše tu disertaci o trolech, a bude to na 150 %.