Téma: Homeopatika

Od: Anonym: Jarka <> ( ---.sychrovnet.cz )
Kdy: 09. 07. 2015 23:07
Předmět: Homeopatika

Navigace: link | přehled | fórum
Dobrý den, jaký zastává ČCE postoj k homeopatii? Děkuji za reakce.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 10. 07. 2015 10:11
Předmět: Re: Homeopatika

Zastává asi 30 rozdílných postojů. Není zač.
Od: Anonym: Inčuču---.78-99-70.t-com.sk )
Kdy: 11. 07. 2015 15:15
Předmět: Re: Homeopatika

Tak to je dost smutný. Jde o vážnou věc. V otázce imigrantů nebo homosexuálů, to má jasno hned.
Od: Anonym: Jirka---.91.broadband12.iol.cz )
Kdy: 12. 07. 2015 15:01
Předmět: Re: Homeopatika

Pěkný den Jarko, myslíte, že je důležité vědět jaký postoj zaujímá ČCE k homeopatikům? Jaký máte osobní postoj vy k Pánu Ježíši Kristu? Jste smířená s Bohem? To jsou důležité otázky. Pokud v nich máte jasno,tak se ptejte Boha na Jeho vztah k homeopatikům. Jeho názor je důležitý, k čemu znalost zákona názoru organizace? Pokoj vám.
Od: Anonym: Jarka <> ( ---.sychrovnet.cz )
Kdy: 13. 07. 2015 21:37
Předmět: Re: Homeopatika

Mám za to, že ČCE šíří Kristovo evangelium, proto se ptám zde - kdo jiný by měl člověku dávat rady do života hledajícímu člověku, když ne církev, do které patří?!? Jsem smířená s Bohem, pokud to chcete vědět. Jen znám několik evangelíků, kteří dlouhodobě užívají homeopatika a nevidí v tom problém.
Od: Anonym: Janča141.170.144.--- )
Kdy: 13. 07. 2015 23:18
Předmět: Re: Homeopatika

Tak si najděte postoj katolické církve. Může být užitečný i evangelíkovi. Mohu říci tolik, že homeopatie je spojená s démony, takže je pro křesťana nepřijatelná. Znám evangelíky, co chodí k věštkyni, čtou horoskopy a taky v tom nevidí problém. To, že jej nevidí, neznamená, že to problém není.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 14. 07. 2015 09:30
Předmět: Re: Homeopatika

Homeopatie je spojena s démony… Můžete to prosím rozvést? Odkud to víte?
Od: Anonym: Janča141.170.144.--- )
Kdy: 14. 07. 2015 10:48
Předmět: Re: Homeopatika

Já mám poučovat faráře o homeopatii? To je smutné, že jako farář neznáte duchovní pozadí této léčby.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 14. 07. 2015 10:52
Předmět: Re: Homeopatika

Vy jste ta slova použila. Takže dovedete je vysvětlit nebo je to jen takové vaše plácání?
Od: Anonym: Janča141.170.144.--- )
Kdy: 14. 07. 2015 12:26
Předmět: Re: Homeopatika

Co třeba dát do googlu slova typu křesťan a homeopatie? A hned první nalezený odkaz
Jinak jsou na to téma i křesťanské knížky, které lze půjčit třeba ve sborových knihovnách, koupit v křesťanských knihkupectvích. Kniha je vždycky lepší než články z internetu.
Od: Anonym: Jarka <> ( ---.sychrovnet.cz )
Kdy: 14. 07. 2015 14:55
Předmět: Re: Homeopatika

Jsem doma v ČCE, proto jsem chtěla odpověď zde. Ale jak to tak vidím, asi bude lepší jít jinam. I tak děkuji za reakce.
Od: Anonym: Janča141.170.144.--- )
Kdy: 14. 07. 2015 15:15
Předmět: Re: Homeopatika

Je to smutné, když hledající věřící nedostanou odpověď, když se farář místo pohotové rady jen diví a tápe.
Od: Anonym: Jarka <> ( ---.sychrovnet.cz )
Kdy: 14. 07. 2015 20:05
Předmět: Re: Homeopatika

Ne každý farář je věřící člověk. Ale to bychom se odklonili od tématu. Ať se nemusím obracet o radu na jinou církev, neznáte náhodou někoho z evangelických kazatelů, kdo se touto tematikou zabývá, třeba i alternativní léčbou obecně, kdo třeba uveřejnil svá kázání o této problematice na web?
Od: Anonym: Martin Danihelka93.99.117.--- )
Kdy: 14. 07. 2015 20:55
Předmět: Re: Homeopatika

Ahoj, Jarko, evangelická církev ti nedá žádnou odpověď na otázku homeopatik, protože se jedná o zcela podružnou záležitost, kterou si můžeš sama zodpovědět dle svého svědomí. Ve světle evangelia z toho nic nevyplývá. Evangelium se nevyjadřuje k otázkám ryze odborným, třeba jestli je účinnější penicilin, jiný konvenční lék nebo homeopatika. Písmo nikde nezakazuje homeopatika a homeopatika, ač si o nich lze myslet leccos, nekladou žádné etické a věroučné problémy. Jistě se taky nebudeš zlobit, že evangelium nenabízí žádné vodítko třeba v otázce, jestli je lépe vařit hovězí na houbách nebo na tymiánu…
Od: Anonym: Janča141.170.144.--- )
Kdy: 14. 07. 2015 22:15
Předmět: Re: Homeopatika

Nemůžeme srovnávat vaření jídel s homeopatiky. Bible o homeopatikách nic nepíše, protože v té době neexistovala. Píše však, jaký mít vztah k nečistým duchovním silám. Jsou-li homeopatika spjata s okultismem, pak je to věc jasná. Je-li téma v ČCE podružné, snad, opravdu bych hledala odpověď mimo tuhle církev. Třeba nejprve za pomoci googlu. V katolické církvi budou určitě odborníci i na tuto oblast. Například exorcisté.
Od: Anonym: Martin Danihelka93.99.117.--- )
Kdy: 14. 07. 2015 22:38
Předmět: Re: Homeopatika

Homeopatika nejsou spjata s žádným okultismem. (Co je to okultismus?) Homeopatika jsou inspirovaná čínskou medicínou, podle odborníků jsou bez reálného medicínského významu. Přírodní záležitost. K homeopatikům evangelium nic neříká, zajímalo by mě, kdo by ukázal opak.
Od: Anonym: Jarka <> ( ---.sychrovnet.cz )
Kdy: 14. 07. 2015 22:52
Předmět: Re: Homeopatika

Odkud máte tyhle informace?
Od: Anonym: Martin Danihelka <> ( 93.99.117.--- )
Kdy: 14. 07. 2015 22:59
Předmět: Re: Homeopatika

Jsem teologem.
Od: Anonym: Janča141.170.144.--- )
Kdy: 14. 07. 2015 23:10
Předmět: Re: Homeopatika

Jarko, tak odpověď Martina můžete považovat na stanovisko ČCE, pokud chcete. Já se spíše přikláním ke stanoviskům katolickým.
Od: Anonym: Jarka <> ( ---.sychrovnet.cz )
Kdy: 14. 07. 2015 23:17
Předmět: Re: Homeopatika

Děkuju ještě jednou za reakce, ale jsem z toho velmi rozpačitá. Udělala jsem si svůj závěr - tuto léčbu raději ani nebudu zkoušet. Pokoj vám!
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 15. 07. 2015 08:57
Předmět: Re: Homeopatika

Kdybyste opravdu chtěla, vím o církvích, kde vám kazatel dá "pohotovou radu" na cokoliv. V evangelické církvi budete učena spíše samostatnému hledání a přemýšlení.
Od: Anonym: Jarka <> ( ---.sychrovnet.cz )
Kdy: 15. 07. 2015 09:29
Předmět: Re: Homeopatika

Když se diskuse zde vyvíjela tak, jak se vyvíjela, hledala jsem na netu u katolíků a CASD - a ježily se mi vlasy hrůzou. A pak se tady setkáte s reakcí, že je to OK. Tak jediné pro mě přijatelné stanovisko je raději to nezkoušet a tím pádem nemusím řešit, jestli je to dobré nebo ne. Ale i tak mi to vrtá hlavou, že jsou křesťané, co s tím problém nemají a jiní, co po léčbě homeopatiky musí vyhledat pomoc exorcisty.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 15. 07. 2015 11:37
Předmět: Re: Homeopatika

Osobně si nemyslím, že homeopatika jsou jednoduše OK. A taky si nemyslím, že to tak bylo řečeno v této diskusi. A.V.š postoj se jim vyhýbat se mi líbí.
na druhé straně, k jejich odsouzení mi nestačí argument, že její zakladatel v Evropě byl esoterik (tak vyznívá shora uvedený odkaz na katolický názor) - takto by se dalo odsoudit mnoho a mnoho věcí, např. i pití čaje - pochází totiž z praxe buddhistických klášterů;
ani argument, že po požití homeopatik musel někdo vyhledat exorcistu, jsou totiž doložitelné případy, že v někom se probudil démon např. při návštěvě bohoslužeb, a sotva budeme proto odsuzovat ty bohoslužby.
Přeji Vám pokoj v srdci a třeba někdy kroky dalšího promýšlení.