Téma: homosexualita

Od: Anonym: petr <> ( ---.244.broadband5.iol.cz )
Kdy: 18. 06. 2008 16:25
Předmět: homosexualita

Navigace: link | přehled | fórum
Dobrý den, omlouvám se jestli je toto téma někde na webu již rozebráno ale nenašel jsem to, nutno podotknout, že jsem jen tak webem prolétl. Můj dotaz je jednoduchý. Jak se evangeliská církev dívá na homosexualitu ? Děkuji za jakékolik příspěvky.
Od: Uživatel Evangnetu Jakub Dvořák <>
Kdy: 18. 06. 2008 17:04
Předmět: Re: homosexualita

Nevím, jsem-li kompetentní Vám na tento dotaz odpovídat. Oficiální postoje mohou být vyjádřeny v synodním dokumentu PROBLEMATIKA HOMOSEXUÁLNÍCH VZTAHŮ, který vyšel v roce 2006 a je i myslím dostupný zde na Evagnetu nebo na www.srcce.cz, ale to už se budete muset proklikat sám, zpaměti cestu neznám. Máte ale pravdu, že vášnivé diskuse na toto téma zahltily už několik vláken v sektoru CO HÝBE ČCE, ať už přímo, nebo pod záminkou jiných témat. Vášnivost těchto diskusí napovídá, že jako celek s tímto problémem vyrovnáni nejsme. Odhaduji, že to bude tak 50 na 50 projevů vstřícnosti/nevstřícnosti, oba opoziční postoje jsou pak důkladně podbudovány Biblí a theologickými důvody, o emocích nemluvě. Nečekám brzké řešení.
Od: Anonym: Luboš Tefr---.rsd.cz )
Kdy: 20. 06. 2008 09:52
Předmět: Re: homosexualita

Zda je homosexuální jednání hříšné jako ateista neřeším. Ovšem svým způsobem se bavím, nad tím poměrem 50 na 50 a to i u teologů. Vyplývá mi z toho, že se polovina musí mýlit a to v otázce velmi závažné (pro někoho to může být doslova životní). Jak může být studentu teologie, kdy dva učitelé (a jedné Bibli) dojdou k opačnému závěru? Jeden musí být přece pomýlený. Mám dojem, že se odpověď na otázku hříšnosti homosexuálního jednání začíná zamlžovat a rozmazávat ve smyslu celé kozy a nažraného vlka a na konkrétní otázku se odpovídá hesly typu: „Bůh je pravda, Ježíš je láska“ atd. U přístupu vedení Českobratrské církve evangelické, k této otázce mně zaujalo i přizvání do komise lékařů, co oni k hříšnosti hmsx mohou říci?
Od: Anonym: pepa <> ( 213.29.120.--- )
Kdy: 20. 06. 2008 11:06
Předmět: Re: homosexualita

k bibli se asi vyjadřovat nebudou, leč budou se vyjadřovat k otázce z hlediska lékařské vědy, jak to udělali v té zprávě, protože s odmítáním homosexuality jsou často spojeny nejen biblické argumenty, ale i argumenty z oblasti, kterou řeší právě medicína
Od: Anonym: Luboš Tefr---.rsd.cz )
Kdy: 20. 06. 2008 15:13
Předmět: Re: homosexualita

Co řekla, lékařská zpráva? Např. že homosexuálové mají jiné raménko chromozomů než heterosexuálové. Co z toho vyplývá? Je hmsx jednání hříšné, nebo není? Ta správa je jen popis, kde bych ke každému závěru, mohl říci: „no a co?“ Naši předkové měli mnohem méně vědeckých poznatků, ale říci o nich, že byli horší křesťané bych si netroufl. pepa napsal(a):
 k bibli se asi vyjadřovat nebudou, leč budou se vyjadřovat k otázce z  hlediska lékařské vědy, jak to udělali v té zprávě, protože s odmítáním  homosexuality jsou často spojeny nejen biblické argumenty, ale i argumenty z  oblasti, kterou řeší právě medicína
Od: Anonym: anonym88.208.66.--- )
Kdy: 22. 06. 2008 00:09
Předmět: Re: homosexualita

nejste nahodou gay? ze mate vzdycky obsedantni potrebu se na tomto webu vyjadrovat homofobne. skoro to na me pusobi tak ,ze jste gay a mate a tim problem. a nez tady budete zase hrdinne potirat homosexualy a zadat seznamy toho co je hrisne a co neni hrisne, nechcete pokracovat v zapocate diskusi, ze ktere jste se po anglicku vytratil? ze by nedostatek argumentu? viz http://www.evangnet.cz/forum/forum.php/forum/cce/aktualne/?id=1755&;mod=1#1784 konretne mam na mysli:
Od: Anonym: Luboš Tefr ( —.rsd.cz ) Datum: 12/11/2007 14:16 Odpověď na: Re: Homosexualita (anonym: anonym, 09/11/2007 15:33) Předmět: Re: Homosexualita
Kultická homosexualita nikoli - můžete mi říci, kde jste to vzal (odkaz na Bibli)?
Od: Anonym: anonym ( —.etf.cuni.cz ) Datum: 14/11/2007 13:24 Odpověď na: Re: Homosexualita (anonym: Luboš Tefr, 12/11/2007 14:16) Předmět: Re: Homosexualita
viz Oz 4,14; srv. Gn 38,21n; 1S 2,22. zakaz sodomie viz Dt 23,17 (zdroj: Biblický slovník, A. Novotný 1956) dale muzete s uzitkem precist tez heslo "smilnik" v tomtez slovniku.
Od: Anonym: Luboš Tefr---.rsd.cz )
Kdy: 23. 06. 2008 09:33
Předmět: Re: homosexualita

Tento způsob diskuze mně přesvědčuje, že něco bude v nepořádku a někdo má problém. Proč otázka zda je nebo není homosexuální jednání hříšné, vyvolává takové reakce? Proč není odpověď ANO JE (a případné argumenty, odkazy apod.), nebo NE NENÍ (a případné argumenty, odkazy apod.). Typickým příkladem je postup pana Tomáška, na otázku zda je hmsx hříšný odpovídá (vlastně neodpovídá), že tato otázka není klíčová. Dobrá, není klíčová, ale co z toho vyplývá k původní otázce? A vaše reakce milý anonyme? Připomíná mi to praktiky, kdy byly umlčovány nejen „nevhodné“ názory, ale i otázky. Prostě je-li někomu otázka nepříjemná, tak se naveze do tazatele. Znám věřící pro, které je hmsx hříšný a jiné pro které hříšný není, ale je i hodně takových, kteří reagují, tak jako vy milý anonyme, kteří při pouhé zmínce (o něčem s čím mají problém) začnou řvát.
Od: Anonym: anonym88.208.66.--- )
Kdy: 23. 06. 2008 12:14
Předmět: Re: homosexualita

hluboce se mylite ve dvou vecech:
1)naprosto mi neni neprijemna otazka, zda je homosexualita hrisna, ci nikoliv. to jsem myslim dostatecne osvedcil v nasi sahodlouhe diskusi na toto tema, kde jste mi jiz drahnou dobu dluzen odpoved. znovu vas tedy zadam, abyste se laskave vyjadril k mnou napsanemu. hrisna byla kulticka homosexualita v ramci orgiastickych kultu. myslim, ze jsem sve tvrzeni dostatecne podporil literaturou, na kterou odkazuji.
2)v nejmensim se do vas nenavazim. uz proto, ze to, ze je nekdo gay pro me neznamena ani v nejmensim nic devalvujiciho. mam mezi lidmi tohoto zamereni nekolik pratel, stejne tak mezi lesbickami. bylo to jen reseni, ktere me napadlo v souvislosti s vasi obsesi timto tematem. verte, ze je to jeden z klasickych projevu potlacovane homosexualni orientace. nebyl byste prvni ani posledni. a opravdu po vas nervu. kdybych to zacal delat, jakoze mi to neni vlastni, rozhodne by se to projevovalo jinak. za vlastni ale povazuji ostrou, lec kultivovanou, diskusi.
budte tedy tak hodny a pokracujme v ni. kulticka homosexualita je hrisna, jina nikoliv. resp. mluvi-li sz o homosexualite, ma na mysli jeji kultickou podobu. viz Od: Anonym: anonym ( —.etf.cuni.cz ) Datum: 14/11/2007 13:24 Odpověď na: Re: Homosexualita (anonym: Luboš Tefr, 12/11/2007 14:16) Předmět: Re: Homosexualita viz Oz 4,14; srv. Gn 38,21n; 1S 2,22. zakaz sodomie viz Dt 23,17 (zdroj: Biblický slovník, A. Novotný 1956) dale muzete s uzitkem precist tez heslo "smilnik" v tomtez slovniku. - ve vlakne: http://www.evangnet.cz/forum/forum.php/forum/cce/aktualne/?id=1755&;;mod=1#1784
cekam na vasi odpoved uz od listopadu…
Od: Anonym: Luboš Tefr---.rsd.cz )
Kdy: 23. 06. 2008 13:22
Předmět: Re: homosexualita

Začnu takto, homosexuál nejsem, ale myslím si, že to nemá s otázkou hříšností homosexuálního jednání podle Bible co dělat i kdybych byl, vidím v tom snahu odvádět diskusi od tématu (při otázce rovnoprávnosti mužů a žen podle Bible je přece také lhostejné pohlaví tázajícího se). K dalšímu citát:“ predne: nejedna se rozhodne o modernu poslednich padesati let. a za druhe, vezmete-li vazne tvrzeni, ze se v bibli jedna o homosexualitu kultickou - kruh se vam uzavre a z boziho slova se nezmeni ani carka. tj. kulticka homosexualita nikoliv, partnerska tim dotcena neni…“ Vy se mně tímto na něco ptáte?
Od: Anonym: anonym88.208.66.--- )
Kdy: 23. 06. 2008 13:42
Předmět: Re: homosexualita

Od: Anonym: Luboš Tefr ( —.rsd.cz ) Datum: 12/11/2007 14:16 Odpověď na: Re: Homosexualita (anonym: anonym, 09/11/2007 15:33) Předmět: Re: Homosexualita
Kultická homosexualita nikoli - můžete mi říci, kde jste to vzal (odkaz na Bibli)?
Odpovědět
Od: Anonym: anonym ( —.etf.cuni.cz ) Datum: 14/11/2007 13:24 Odpověď na: Re: Homosexualita (anonym: Luboš Tefr, 12/11/2007 14:16) Předmět: Re: Homosexualita
viz Oz 4,14; srv. Gn 38,21n; 1S 2,22. zakaz sodomie viz Dt 23,17 (zdroj: Biblický slovník, A. Novotný 1956) dale muzete s uzitkem precist tez heslo "smilnik" v tomtez slovniku.
nikoliv, to vy jste se me ptal (viz vyse) a ja vam odpovedel. chci vedet, zda je vam to na zaklade techto odkazu na bibl. mista a na sekundarni literaturu jasne.
Od: Anonym: Luboš Tefr---.rsd.cz )
Kdy: 23. 06. 2008 15:07
Předmět: Re: homosexualita

Můj přístup k dané otázce je ve své podstatě rozdílný od vás. Nechci se přít o věci, které podle mne nejsou podstatné. Považuji za zbytečné hledat odpovědi na irelevantní otázky. Např. shodnu se s vámi, že kultické homosexuální jednání je hříšné, ale současně s tím dodávám, že to nic neříká o tom, zda je nebo není hříšné jiné hmsx jednání. Takže proč řešit kultické?
Od: Anonym: anonym88.208.66.--- )
Kdy: 23. 06. 2008 15:33
Předmět: Re: homosexualita

bible je tzv. normou normans tj. normujici normou krestanstvi a jeho dogmatiky. ukolem teto je aktualizovat biblickou zvest tak, aby byla srozumitelna dnesnimu cloveku, a aby zaroven davala odpoved na otazky, ktere tento klade. klade-li dnesni clovek otazku po tom, zda je homosexualita hrisna (a vy sam jste dukazem toho, ze tato otazka neni soucasnemu cloveku marginalni), pak se s ni dogmatika za pomoci biblistiky vyrovnava. biblistika konstatuje, ze homosexualita zminovana a zapovidana v bibli je homosexualitou kultickou (zjednodusuji teze obsazene v textu na ktery jsem vas odkazal). neni tedy z ceho dogmaticky dovozovat, ze i jina, nez kulticka homosexualita, je spatna, hrisna. proto je treba resit kultickou homosexualitu, protoze je to neco zcela jineho nez dnesni homosexualni vztahy, ktere nemaji s nabozenstvim nic spolecneho a jako takove nestoji pod jurisdikci sz prikazu o homosexualite. je to ted jasnejsi?
Od: Anonym: Luboš Tefr---.rsd.cz )
Kdy: 23. 06. 2008 15:49
Předmět: Re: homosexualita

Není. Jak mám rozumět výroku: „biblistika konstatuje“?
Od: Anonym: anonym88.208.66.--- )
Kdy: 23. 06. 2008 16:12
Předmět: Re: homosexualita

tak, ze na zaklade historicko-kritickeho rozboru bibl. textu tykajicich se homosexuality biblistika dochazi k zaverum, ktere jsou prezentovany v dokumentu na ktery vas odkazuji. jsou to postupy hermeneuticko-exegeticke v kombinaci s historickou kritikou. tyto je treba si osvojit, pokud chceme byt pravi vykladum textu. literatura pro toto osvojeni je znacna, treba: p. pokorny: hermeneutika jako teorie porozumeni; ch. dohmen, g. stemberger: hermeneutika zidovske bible a stareho zakona; m. oeming: biblicka hermeneutika etc. dale je treba osvojit si dejiny sz doby jak stareho izraele, tak okolnich narodu. myslim, ze neni uplne od veci verit zaverum lidi, pro ktere je biblistika tak rikajic dennim chlebem, coz jsou autori vyse doporuceneho dokumentu. nicmene nijak vas neodrazuji od vlastniho studia a pripadnych vlastnich zaveru. jen upozornuji, ze je to pomerne dlouha cesta.
Od: Anonym: Luboš Tefr---.rsd.cz )
Kdy: 24. 06. 2008 12:31
Předmět: Re: homosexualita

Biblistika dochází k závěrům, biblistika konstatuje. To přece není pravda. Podle mě by mělo být někteří biblistikové konstatují, docházejí k závěrům. To není hra se slovíčky už z toho důvodu, že někteří docházejí k jiným (dokonce protichůdným) závěrům, než jiní. Znovu opakuji, že jsem ateista a vysvětlovat mi něco co vychází z premisy boží existence, je totéž jako tomu kdo nevěří na Marťany dokazovat, že jsou bleděmodří (navíc existují-li odborné studie jiných marťanologů, že jsou zelení). Dále jsem nepochopil smysl historických okolností. Vyplývá z toho že Zákony boží jsou místně a především časově omezené?
Od: Anonym: Luboš Tefr---.rsd.cz )
Kdy: 24. 06. 2008 13:00
Předmět: Re: homosexualita

Co se vrátit k původnímu dotazu petra: Jak se evangeliská církev dívá na homosexualitu ? Petr Tomášek to odbyl, že to není otázka klíčová a kazatel ČCE Jakub Dvořák mu doporučil ať si to najde sám. Nemůžu mluvit za evangelíky (a už vůbec ne za jejich orgány), ale jako vnější pozorovatel se často se setkávám s vyhýbavými odpověďmi (které oni považují za jasné a zřetelné) jak už jsem napsal: „Bůh je pravda.“ „ Ježíš je láska.“ Nebo také: „Já nic neříkám, ale na má slova dojde.“
Od: Anonym: anonym88.208.66.--- )
Kdy: 24. 06. 2008 14:11
Předmět: Re: homosexualita

v usneseni tretiho zasedani 31. synodu (nejvyssiho organu nasi cirkve skladajiciho se z fararu i laiku) se pravi, ze:
snesení č. 20: Problematika homosexuálních vztahů
1. Synod s vděčností přijímá dokument Problematika homosexuálních vztahů (viz http://www.srcce.cz/synod/tisky/tisk19_06.htm#_msocom_2) jako studii k tématu a ukládá synodní radě, aby dokument rozeslala do sborů.
2. Synod ukládá synodní radě, aby požádala autory dokumentu Problematika homosexuálních vztahů (tisk 19/6) o rozpracování tématu do ucelené publikace rozšířené o problematiku sociálně-etickou. Publikace nechť je vydána tiskem pro potřeby církve i veřejnosti.
ja to tedy ctu tak, ze stanovisko cce (bude-li jake, neb nemame magisterium jako cirkev katolicka, toliko poradni odbor teologicky, ktery ovsem nema charakter magisteria) se bude utvaret mmj. na zaklade tohoto dokumentu v cirkvi same. jednoducha odpoved neexistuje, vzhledem k charakteru otazky ani nemuze.
Od: Anonym: anonym88.208.66.--- )
Kdy: 24. 06. 2008 14:12
Předmět: Re: homosexualita

na uplnem za catku textu vypadlo "u". synod se prekvapive usnasi, nikoliv snasi:-)
Od: Anonym: anonym88.208.66.--- )
Kdy: 24. 06. 2008 14:29
Předmět: Re: homosexualita

jiste, mate pravdu. na jednu vec se ruzni lide mohou divat jinak. tak to plati v mnoha oborech. dva lekari u totozneho pripadu mohou mit zcela odlisny nazor na postup lecby, politici nam tvrdi, ze prave pristup jejich strany k tomu ci onomu problemu je ten jediny spravny, 95% literarnich teoretiku sedi z kafky na zadku, ale 5% tvrdi, ze je to skvar. pluralita nazoru je proste lidska. a nenadelate s tim nic. myslim, ze je treba si pro sebe vzdy umet zduvodnit, proc konvenuji prave s tim kterym nazorem a byt ochotny naslouchat nazorum jinym, pripadne svuj nazor upravit, po$kud zacnu mit za to, ze v jeho vlivu uz muj cele neobstoji.
a co se tyka bozich zakonu, bozi zakony si lide vycitaji z bible. vycitaji-li je spravne nebo ne je otazka. a toto vycitani je vzdy dobove podminene. explicitne dane jako zakony jsou v bibli toliko desatero a jezisem dane dvoji prikazani lasky. na tech se nemeni ani tecka.
Od: Anonym: anonym88.208.66.--- )
Kdy: 23. 06. 2008 14:20
Předmět: Re: homosexualita

taktez vasi pozornosti doporucuji nasledujici dokument zpracovany uznavanymi biblisty z ETF UK, resp. jeho prvni cast: http://www.srcce.cz/synod/tisky/tisk19_06.htm#_msocom_2
Od: Anonym: Luboš Tefr---.rsd.cz )
Kdy: 23. 06. 2008 15:20
Předmět: Re: homosexualita

Tento dokument jsem četl již před časem a některé závěry i přístupy (většinu) jsem nepochopil (to považujte za moji sebekritiku).Např. výrok: „Každý, kdo propustí svou ženu a ožení se s jinou, cizoloží.“ Já to cápu tak, že každý, kdo propustí svou ženu a ožení se s jinou, cizoloží. Ne však páni biblisté, podle nich totiž ne každý, kdo propustí svou ženu a ožení se s jinou, cizoloží, mohou být osoby, které sice propustí svou ženu a ožení se s jinou, přesto necizoloží. Na to prostě nemám.
Od: Uživatel Evangnetu Petr Tomášek <>
Kdy: 20. 06. 2008 11:06
Předmět: Re: homosexualita

Luboš Tefr napsal(a): Ovšem svým způsobem
se bavím, nad tím poměrem 50 na 50 a to i u teologů. Vyplývá mi z toho, že se polovina musí mýlit a to v otázce velmi závažné (pro někoho to může být doslova životní).
Vidíte a přesto to pro křesťanství není otázka klíčová (bohužel, postoj k sexualitě býva v pohledu na křesťanství velmi často přetěžován)…
Jak může být studentu teologie, kdy dva učitelé (a jedné Bibli) dojdou k opačnému závěru?
Jak by mu jako mělo být? :D.
Jeden musí být přece pomýlený.
A proč jako?
k této otázce mně zaujalo i přizvání do komise lékařů, co oni k hříšnosti hmsx mohou říci?
To je jednoduché, lékaři mohou říci, co to homosexualita vlastně je. Je přinejmenším otázkou „intelektuální poctivosti“, aby si člověk ujasnil základní předpoklady (alespoň na pokud mu to umožňuje současné poznání), když se chce vyjadřovat k určité otázce…
Od: Anonym: Luboš Tefr---.rsd.cz )
Kdy: 20. 06. 2008 14:59
Předmět: Re: homosexualita

Vidíte a přesto to pro křesťanství není otázka klíčová (bohužel, postoj k sexualitě býva v pohledu na křesťanství velmi často přetěžován)…
Asi bychom si museli definovat co myslíte pojmem křesťanství … a vy jste jeho mluvčí? Jinak tato otázka se váže k Desateru a chtít vědět co je a není hříšné by mělo být pro křesťany velmi důležité, ale asi není.
Jak by mu jako mělo být? :D.
Někomu je to asi jedno, ten papouškuje to co chce profesor slyšet. Já osobně bych se nad tím rozporem zamýšlel. A proč jako? Tvrdí-li jeden, že homosexuální jednání je hříšné a druhý, že není, tak já se domnívám, že se jeden mýlí, ale asi moc používám vlastní rozum.
To je jednoduché, lékaři mohou říci, co to homosexualita vlastně je. Je přinejmenším otázkou „intelektuální poctivosti“, aby si člověk ujasnil základní předpoklady (alespoň na pokud mu to umožňuje současné poznání), když se chce vyjadřovat k určité otázce…
Lékaři mohou říci ledacos, ale k otázce hříšnosti homosexuality to nic neřekne. Jestliže nám Bůh zdědil Desatero, tak na tom nějaké současné poznání nemůže nic změnit – co bylo, to bylo. Jinak s tím současným (vědeckým – lékařským) poznáním bych byl opatrný, protože bychom se mohli dozvědět, že nikdo třetího dne po smrti nemohl vstát z mrtvých.
Od: Uživatel Evangnetu Jakub Dvořák <>
Kdy: 20. 06. 2008 15:54
Předmět: Re: homosexualita

Takže jste nyní sám svědkem toho, co se strhne, pokud toto téma vrhnete do církevní arény, a to se ke rvačce o homosexuální kost přidávají k církevním i necírkevní psi, které zjevně baví jen to, když se vrčí a štěká. Chápete, proč nevěřím, že se to v dohledné době vyřeší? Není k tomu prostě vhodná atmosféra!
Od: Anonym: petr <> ( ---.244.broadband5.iol.cz )
Kdy: 24. 06. 2008 16:12
Předmět: Re: homosexualita

Nějak jsem doufal, že by toto pro církve "kontroverzní" téma mohlo diskusy udržet a nesvádět jí jinam. Nestalo se tak, mrzí mě to. Možná jsem se měl zeptat jinak "Jak se díváte, jaký je váš názor na homosexualitu"
I tak děkuji…Petr
Od: Anonym: Jan Bartoš194.228.11.--- )
Kdy: 30. 05. 2015 21:27
Předmět: Re: homosexualita

Veršíky z Bible k homosexualitě odpoví na tuto otázku jasně.
Římanům 1:26-27 Proto je Bůh vydal v moc hanebných vášní. Jejich ženy zaměnily přirozený styk za nepřirozený a stejně i muži zanechali přirozeného styku s ženami a vzplanuli žádostí jeden k druhému, muži s muži provádějí hanebnosti a tak sami na sobě dostávají zaslouženou odplatu za svou scestnost.
Leviticus 18:22 Nebudeš obcovat s mužem jako s ženou. Je to ohavnost.
Juda 1:7 | Podobně jako oni i Sodoma, Gomora a okolní města se oddaly smilstvu, propadly zvrhlosti, a jsou nám výstražným příkladem trestu věčného ohně
Od: Anonym: Jana141.170.144.--- )
Kdy: 30. 05. 2015 22:01
Předmět: Re: homosexualita

Přesně tak! 💑💒 Platné je pouze svátostné manželství jednoho muže a jedné ženy.
Od: Anonym: mama <> ( ---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 13. 10. 2015 09:49
Předmět: Re: homosexualita

A co s těmi neplatnými? Vyhnat jeden druhého z partnerů na mráz s přáním mnoha božího požehnání? Já zažila napravování jedné nemocné lesbičky, všichni to s ní mysleli móc dobře. Stálo jí to život. Tomu se říká láska až za hrob :-D Jiného tak napravovali, až skončil na hřbitově vedle ní. Dejte si opravdu pozor, abyste nezachraňovali od tzv. hříchů tak, že vylijete s vaničkou i dítě.
Od: Anonym: Luboš Tefr---.rsd.cz )
Kdy: 13. 10. 2015 11:59
Předmět: Re: homosexualita

I heterosexuální jednání je hříšné, pokud je provozováno mimo manželství. A manželství je formální svazek muže a ženy, který nemohou uzavřít jen sami dva. Ve světském právu existuje i svazek osob stejného pohlaví – registrované partnerství, nic podobného jsem však v Bibli nenašel, tedy sex mezi mužem a ženou je upraven pravidly (a manželství je jedno z nejdůležitějších, možná nejdůležitější) a jestliže homosexuální jedná ní není obdobně upraven, tak ve smyslu co není zakázáno je dovoleno je vše v pořádku.
Od: Anonym: Pavel---.130.broadband7.iol.cz )
Kdy: 10. 10. 2015 13:35
Předmět: Re: homosexualita

Těmto biblickým textům se Petr Vaďura v Ranním slově bude vždy vyhýbat, protože je stoupencem registrovaného partnerství i se svým idolem I. O. Štampachem. Při schvalování zákona o registrovaném partnerství zákon podpořil za sbor kazatelů ČCE Jan Plecháček, premiér Jiří Paroubek i Václav Hevel, který oba odsoudili prezidenta V. Klause. že odmítl zákon podepsat. Václav Havel navíc postavení rodiny přirovnal k teletníku, kde jsou býci připouštěni ke kravám. Zřejmě měl v hlavě reziduum svého strýce Miloše Havla, homosexuála a zámožného protektorátního kolaboranta.