Téma: Jiří Polák a Martin Janča

Od: Anonym: Hildebrant Zbožný--- )
Kdy: 14. 10. 2018 17:24
Předmět: Jiří Polák a Martin Janča

Navigace: link | přehled | fórum
To jsou zuřiví bojovníci za Svatou Pravdu. Jejich bojem nezůstane kámen na kameni. Svatou pravdu prosadí, i kdyby měli všichni padnout mrtví k zemi. :-D
Nedivil bych se, kdyby se jejich děti vzbouřily proti tomu jejich "Božímu" násilí a poslali je do háje. Fanatismus ještě nikdy nikoho nespasil.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 15. 10. 2018 14:17
Předmět: JP a MJ

Nemusím souhlasit ani s jedním, ani s panem Polákem ani s trollem Jančou, a přece bych mezi nimi velmi rozlišoval. Janča, to je jen takový mladý troll, který napíše libovolnou pitomost, ale životní zkušenost ani osobní zodpovědnost za tím není žádná, už ho tady máme roky, ale jsou to jen výkřiky, argumenty žádné. Pan Polák napíše věci naostro, je to takový radikální písmák, cítím však za jeho psaním živého člověka s bolestnou zkušeností. Tak aspoň oba čtu já…
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 15. 10. 2018 19:18
Předmět: Re: JP a MJ a AV

Ještě jedno jméno nebylo hodnoceno, pan Alois Vrána, který zná svět nejspíš jenom z výšin kazatelny. Asi bude luterskej farář, ti mají ty kazatelny dost vysoko.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 16. 10. 2018 07:43
Předmět: Re: JP a MJ a AV

A když na tu kazatelnu vylezu, co z ní tak asi vidím? Lidi. Živé lidi. A ty mám rád. I když s nimi třeba nesouhlasím, mají nárok na mé sympatie. Zatímco vy trollové jste mi podezřelí, i kdybyste andělské písně pěli. Tím spíše když štěkáte a argumenty nemáte.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 16. 10. 2018 11:22
Předmět: Re: JP a MJ a AV a MD

Právě že na ně vidíte jen z kazatelny. Hildebrant Zbožný, Anězka Česká atd. = Martin Danihelka? Nebo někdo novej? Taky takovej, co koukal z kazatelny. Trolíte tady pod nicky i vy faráři, jste agresivní a sprostí, tak co chcete říkat nám pod kazatelnou? Já jsem aspoň slušnej. Nejvíc tma je právě pod svícnem.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 16. 10. 2018 12:41
Předmět: Re: JP a MJ a AV a MD

Neobhajuji teď nás faráře - ale kritizuji vás trolly. Jo, MD, ten hrubý a sprostý byl, historie stará takové 4 roky. Farář píšící pod nickem. Ale právě i u něj si představuji, že mu byl nick pokušením k trollení. Takže podle mého váš příklad jen potvrzuje mé přesvědčení.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 16. 10. 2018 22:13
Předmět: Re: JP a MJ a AV a MD

Pojďme se raději bavit o něčem rozumném. Dnes jsem celý den uvažoval o tom, jak může vzniknout homosexuální sklon člověka. Pravděpodobně mají vliv události z mládí.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 16. 10. 2018 22:58
Předmět: h.

Jako byste napsal, že jste byl celý den na ruzyňském letišti, a podle tabulí odhadoval, jestli fakt existuje Amerika. Nebo jak jste nad tím uvažoval? Proč objevujete objevené? Jestli vás to fakt zajímá, tak např. tady: http://www.christnet.eu/clanky/4771/otazka_reparativni_terapie_homosexualu.url
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 17. 10. 2018 21:40
Předmět: Re: homosexualita

Článek velmi zajímavý. V článku mě zaujala ta myšlenka, že ne každý homosexuál má zájem projít comig outem - a jeho rozhodnutí by mělo být respektováno. Vybavují se mi ta "pride" hesla typu "S barvou ven!" - je to vlastně násilí proti menšině v menšině.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 17. 10. 2018 21:53
Předmět: Re: h.

Proč by to bylo násilí? Je to dost obecná výzva k odvaze.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 17. 10. 2018 22:46
Předmět: Re: h.

No protože oni nechtějí jít "s barvou ven". Mají jiné priority, jak píše článek, třeba chtějí mít klasickou rodinu nebo nějaké životní povolání, nebo jenom tak, co je komu do toho, stojí jim to za to, aby umrtvili svůj pud. On když se někdo rozhodně pro službu řk kněze nebo pro mnišství, taky má ten pud v tom žebříčku jinde. Je to jejich věc. Co když se tady třeba nějakej janča rozhodne, že jedna žena na světě mu za to stojí a když najde aspoň její dvojnici, tak ho nějakej skutečnej pud nezajímá. (To jenom příklad.) Nikdo na ně nemůže pokřikovat "vyjdi s tou barvou ven", nikdo je nemůže do toho comingu tlačit.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 18. 10. 2018 07:24
Předmět: Re: h.

Hele, tak pokud by platila vaše logika, že taková obecná výzva už je násilím, pak např. o české hymně Kde domov můj bychom mohli říkat, že je zpochybňováním našeho občanství.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 18. 10. 2018 07:42
Předmět: Re: h.

.. Jančovi: a ještě mi teď došlo: jestli vy to heslo nevnímáte tak ostře, protože se sám uvnitř coming outu silně bráníte? víte, že nás, co vás odtud už známe roky, to napadlo opakovaně…
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 20. 10. 2018 13:03
Předmět: Re: h.

ehm…tak ja sem ROM a ja k pudu sbarvou ven jelokoš chodim po ulicy každi den ale taki kdiš to vidim jak cče je davno zaprodana tomuso světu…tak proc asi byse postavila proti istambulské smlouvě žejo kdiš ona s,louži čistemu zlu ——
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 20. 10. 2018 13:14
Předmět: pse,

apoštol napsal, že "čistým je vše čisté" (Tit 1,15)
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 20. 10. 2018 13:40
Předmět: Re: pse,

jasne panko,,nekomu je čisty i hřich…CČE ano
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 20. 10. 2018 13:45
Předmět: Re: pse,

a co jste tedy vy myslel slovy, že "slouží čistému zlu"? co je to "čisté zlo"? je zajímavé, že nedáte dohromady ani dvě spisovná slova po sobě, a používáte takové složité filosofické pojmy…
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 20. 10. 2018 15:17
Předmět: Re: pse,

vy sam se nespolcujte s dáblem a vijděte s této církve a zachranťě svoji duši panko
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 20. 10. 2018 15:40
Předmět: Re: pse,

a kdybych vyšel z církve, kde jinde a čím budu zachraňovat svou duši?
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 20. 10. 2018 15:57
Předmět: Re: pse,

v jiné cirkvi kerá se drží božího slova….
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 20. 10. 2018 16:20
Předmět: Re: pse,

chcete asi říct, která se drží Bible. Ale žádná taková církev není. Mnohé to tvrdí, ale žádná to nedokáže. Každá z nich se drží toho, co považuje z Bible za důležité, a mnohé další věci nedrží.
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 20. 10. 2018 16:39
Předmět: Re: pse,

no kdiš to berete tak tek to potom jo budte tam kde ste……
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 20. 10. 2018 19:56
Předmět: Re: Strach sluníčkofarářů z pravdy

Pane Vráno, vy jste se tady nedávno podivoval, proč se ekumenická ČCE nepřipojila k odmítnutí "Istanbulské" "úmluvy". Čekal jste diskusi, ale s kým? Copak sluníčkofaráři mají odvahu tady vstoupit a konfrontovat své bludy s pravdou? Čekal jste snad diskusi s někým jiným než tradičním osazenstvem? Cožpak třeba (například) pan Vymětal někdy někde diskutuje? Jsou jako buben - dělají hluk, ale uvnitř není nic.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 21. 10. 2018 08:30
Předmět: strach?

Je jen málo lidí ochotných se zapojovat do internetových diskusí. Je to spíše lenost či nedostatek času než strach. A mnohokrát jsem slyšel: Já bych tam i něco k něčemu napsal/napsala, ale nemá to cenu. Stejně se tam vyřádí hlavně ti trollové… A že zrovna vy, Jančo, byste chtěl soudit ostatní? Celé roky si tady řešíte především svůj vlastní vnitřní problém…
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 21. 10. 2018 11:54
Předmět: Re: strach?

ale …jen at napíšou,,at se nebojí
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 21. 10. 2018 14:38
Předmět: Re: nevjesta pro pana janču ?

hele martine jančo..berto jako typ —- nebila by tato protebe??
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 21. 10. 2018 19:38
Předmět: Re: nevjesta pro pana janču ?

No sláva! Konečně pořádná "nevjesta 😃" pro mě. Ta se mi líbí, velmi se podobá Sel. A dokonce z církve, kde Bibli berou vážně. Akorát jeden nedostatek to má, mohla by to být věkem skoro moje máma. Ale asi jí odpovím, myslím, že jsem se asi zamiloval ❤
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 21. 10. 2018 21:36
Předmět: Re: nevjesta pro pana janču ?

Trochu jsem si tu seznamku prohlídl a narazil jsem na zajímavý inzerát "muže s vypracovanou postavou" jménem Danihelka. Je to náš pan farář nebo jen shoda jmen? http://www.musculus.cz/seznamka/seznamka_podrobnosti.php?id=3857
Od: Anonym: Anna--- )
Kdy: 22. 10. 2018 20:06
Předmět: Re: nevjesta pro pana janču ?

Ráda bych se vás pane/paní Jančo zeptala, když tak napříč diskuzemi bojujete za křesťanskou pravdu a kdekoho kritizujete, že to vypadá, že vy sám jste lepším člověkem než kdekdo zde v diskuzích, co vás k tomu opravňuje? Třeba jste v životě zachránil někomu život, vzal si do adopce opuštěné děti, zafinancoval chudým závažnou operaci, či prospěl jiným velkým činem. Budu ráda, když se s námi podělíte. Ale pokud jste udělal v životě houby, pak si tu jen vykecáváte pentli a děláte ze sebe něco, co nejste.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 22. 10. 2018 21:39
Předmět: Re: nevjesta pro pana janču ?

Dobrý den. Vždyť jsem tady nedávno např. psal praktikujícímu homosexuálovi, že jeho jednání neschvaluji, ale věřím, že jsem hožná větší hříšník než on, totiž já hřeším taky zase v jiných věcech.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 22. 10. 2018 22:53
Předmět: Re: nevjesta? Zase nic.

Milý Pejsku, tak mi ta paní odepsala, že jsem pro ni moc mladej. Přeje mi hodně štěstí. ☹
Od: Anonym: Kelt---.ipv4.broadband.iol.cz )
Kdy: 23. 10. 2018 13:05
Předmět: Re: nevjesta pro pana janču ?

Je zajímavé, jak si někdo myslí, že dobré skutky ho zachrání… Je to málo… i kdyby např. někteří katolíci činili dobré věci, smete to jejich modlo-služebnictví a další skutečnosti, které opravdu popírají základní hodnoty křesťana.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 23. 10. 2018 16:55
Předmět: Re: nevjesta pro pana janču ?

Ano, dobré skutky nikoho nezachrání.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 23. 10. 2018 18:32
Předmět: skutky

Kelte a Jančo, v čem si to tu notujete? Anna tady nechtěla rozebírat učení o "spáse ze skutků". Ona se ptala vás, Jančo, jestli vedle toho, že tu za víru bojujete slovy, taky něco křesťanského děláte. Ptala se přesně ve smyslu slov Ježíšových: Ne každý, kdo mi říká ‚Pane, Pane‘, vejde do království nebeského; ale ten, kdo činí vůli mého Otce v nebesích. (Mt7,21) A vy dva si tu místo toho jen "vykecáváte pentli" (díky, Anno, za to ůsloví, dobře se hodí.)
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 23. 10. 2018 18:50
Předmět: Re: skutky

Pane Vrána, "ůsloví" je trochu vedle, protože nikdo se tady nevytahoval, že by homosexuál byl nějaký horší hříšník než Janča nebo někdo jiných zde. Nevím, co to má společného s konáním dobrých skutků nebo co měla nicka Anna vlastně na mysli.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 23. 10. 2018 18:56
Předmět: Re: skutky

odpovězte Anně, já tady nebudu mluvit místo ní. Já jen obhajuji, že její dotaz byl oprávněný a KONKRĚTNÍ - zatímco vy dva jste se se s ním snadno a falešně vyrovnali dogmaticky.
Od: Anonym: Kelt---.ipv4.broadband.iol.cz )
Kdy: 23. 10. 2018 19:15
Předmět: Re: skutky

Tak o falši bych teda fakt raději nemluvil, protože to by mohl být velmi tenký led… A co je to vlastně dogmatismus? Jiný názor, nebo reakce na podnět? Někdy je důležité rozlišovat a naslouchat.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 23. 10. 2018 19:25
Předmět: Re: skutky

Napsal jste větu: "Je zajímavé, jak si někdo myslí, že dobré skutky ho zachrání." Napsal jste ji jako rekaci na dotaz, který tady vznesla Anna. Koho jste myslel tím NĚKDO, že si "někdo myslí? Annu? Jak to souvisí s tím, na co se ona ptala? Můžete to tu prosím rozepsat? A kde v jejím dotazu nacházíte, že dobré skutky ZACHRAŇUJÍ? (To je to, co nazývám dogmatizací) - Když už dogmatizace, tak se dá Annin dotaz zobecnit do mylšlenky, že nestačí zbožně mluvit, že je třeba i zbožně jednat. Vy si to nemyslíte?
Od: Anonym: Kelt---.ipv4.broadband.iol.cz )
Kdy: 23. 10. 2018 19:57
Předmět: Re: skutky

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Napsal jste větu: "Je zajímavé, jak si někdo myslí, že dobré skutky ho  zachrání." Napsal jste ji jako rekaci na dotaz, který tady vznesla  Anna. Koho jste myslel tím NĚKDO, že si "někdo myslí? Annu? Jak to  souvisí s tím, na co se ona ptala? Můžete to tu prosím rozepsat? A kde v  jejím dotazu nacházíte, že dobré skutky ZACHRAŇUJÍ? (To je to, co nazývám  dogmatizací) - Když už dogmatizace, tak se dá Annin dotaz zobecnit do  mylšlenky, že nestačí zbožně mluvit, že je třeba i zbožně jednat. Vy si to  nemyslíte?
Někdo, je možno brát i jako kdokoliv. To nebyl výpadek proti výroku Anny, jen zamyšlení… Opravdu se setkávám s mrtvými lidmi, kteří si říkají různými jmény. Dělají i dobré skutky a přesto to nemusí být ještě dobrý směr. Jen na toto jsem chtěl poukázat. Protože v době úpadku duchovního vnímání a rozlišování se někdy za světskými činy dá mnoho schovat atd.
Nevím co je zbožně jednat, řídit se písmem? Naslouchat pánu? Já se osobně ztrácím v tom, jaký je ideální prototyp křesťana 21. století…
Myslím si, že člověk by měl jednat v souladu se svědomím a vědomím, a naslouchat vedení. Jenže to právě většinou postrádám v životě rádoby křesťanů.
Ještě by mě zajímala jedna věc, Vráno myslíte, že tyto diskuze zde mohou být přínosem a třeba z Vašeho pohledu pomoci lidem na cestě ke Kristu? Nemluvím o náborech nových členů do mrtvých řad, ale o možnosti pomoci lidem zvenčí i z vlastních řad…
Děláte rád tuto práci, je to Váš koníček, nebo povinnost?
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 23. 10. 2018 20:07
Předmět: Re: skutky

Keltovi: hodně jsem se tady naučil. Není to má povinnost, a koníček asi taky ne. Nabral jsem tady zkušenosti, jak rozdílně lidé přemýšlejí, jak obtížné je si navzájem porozumět, jak snadné je cokoliv zpochybnit. Jak snadno dnes kdokoliv má "názor" na cokoliv. (Nechci se chlubit, protože bych pak snadno mohl být zesměšněn, ale už jsem se tady víckrát setkal s kladnými ohlasy, že se něco podařilo vysvětlit, že se podařilo odbourat některé předsudky.)
Od: Anonym: Kelt---.ipv4.broadband.iol.cz )
Kdy: 23. 10. 2018 20:28
Předmět: Re: skutky

Dík za odpověď. Názory na cokoliv právě může velmi dobře osvětlit písmo. Jsou to i různé postoje v mnoha církvích, kterou nejsou podloženy ani z menší části písmem. A nejde o výklad, protože jsou to třeba věci zcela zásadní. Zajímá mě proč se církve snaží přiblížit ateistické mase natolik, že si v reálu neudrželi duchovní podstatu. Liberalita, která popírá písmo. Přijde mě, že celá reformace byla zahozena do koše. Vidím potřebu duchovní obnovy sborů, církví. Bez závislosti na státu, Vatikánu, moci, majetku…
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 23. 10. 2018 20:39
Předmět: Re: skutky

taková nezávislost nás patrně brzy čeká. My církevníci se ji bojíme, cesta k ní bude pravděpodobně doprovázena dalším poklesem počtu členstva v církvi. Ale zároveň se na ni těším, církev bude opět svobodnou alternativou. - Takže co myslíte, že reformačního by mělo být vytaženo z koše?
Od: Anonym: Kelt---.ipv4.broadband.iol.cz )
Kdy: 23. 10. 2018 21:25
Předmět: Re: skutky

Nevím, zda ta svoboda je úplná, trochu se v tomto orientuji a pokud třeba sbor bude spravovat budovy k pronájmu apod. je stále součástí tohoto prohnilého systému… Církev by neměla asi podnikat.
Viděl jste někdy církevní les? Já ano, byl tam zelený strom, jako ve státním, ale bylo jich tam ještě méně než u Babiše… chci tím poukázat na to, že duchovní by se neměli starat o lesy a budovy od toho jsou hajní a hoteliéři…
Dle mého je tohle třeba zcela hodně vzdáleno myšlenkám reformátorů… Vystřídalo se několik systémů a třeba zcela nelogické je, proč se církve nechali dotovat státem s komunistickým režimem. Po revoluci ty peníze také nebudou z nejčistších zdrojů…
Čistota duchovní stravy je důležitá. A všechny obchodníčky vypráskat bičem z chrámu…
Zkrátka je to trochu postavené na hlavu, že na toto přistupují lidé, kteří nemají nic hromadit, doufat v to, že pán se o ně postará. Jít příkladem společnosti, chválit a dělat radost pánu.
Je mnoho oblastí, kde se vzdalujeme hodnotám a přistupujeme na falešnou hru společnosti, respektive podléháme pokušení. Děláme si lehčí život, překrucujeme si písmo dle potřeb doby. Možná, že dočasně bude ve stádu o pár ovcí více. Co jsou však ovce bez pastýře? Potrava vlků.
Takže jen tak trochu něco z toho pomyslného koše, ale je to na delší povídání…
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 23. 10. 2018 21:39
Předmět: Re: skutky

Asi vám rozumím. Ale domnívám se, že církev podnikat může, a mohla by být i garantem kvality, jako jsou třeba trapistické pivovary v zahraničí. Dokonce si myslím, že i ty lesy by možná mohla umět spravovat lépe než stát nebo Bureš. Úplně ze systému se církev nevyvlíkne, pokud bude používat peníze, platit kazatele, opravovat třeba jen kostely a modlitebny…
Od: Anonym: Kelt---.ipv4.broadband.iol.cz )
Kdy: 23. 10. 2018 22:04
Předmět: Re: skutky

Církev prostě není od správy lesů, budov atd. peníze na zaplacení farářů a sboru by měla jít z činnosti členů církve, ne církve samotné. Otázkou je, proč by církev měla vlastnit podnikatelské účty atd. Podnikatelé jsou většinou lidé, kteří na duchovno moc času nemají a někdy ani na svoje bližní…
tímto stylem učitel nejprve postaví školu a pak začne učit, jenže v době stavby přibude pár lidí, kteří nepřečtou ani čítanku… Je vlastně toliko času, takto s ním mrhat?
Je několik sborů např. baptistů, kteří nejsou závislí na tomto systému…
Rozumím Vám, ale není lepšího, nebo horšího podnikatele v tomto rozměru, podnikatel je podnikatel.
Potažmo se vrátím k reformaci. Dnes je vše bez rozlišování skutečností a pravdy. V rámci ekumeny s každým a za všech okolností se mnohdy stáváme osly, uvězněni v osidlech lásky, pseudo pravdy a humanity.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 23. 10. 2018 22:17
Předmět: Re: skutky

Je všechno podnikání špatné? Ježíš vyprávěl třeba podobenství o hřivnách, které vykladáme, že je o zacházení s našimi duchovními dary. Ale můžeme mu rozumět i doslovněji, že je o moudrém zacházení s majetkem. Proč by třeba mezi členy církve nemohli být takoví, kteří mají schopnost podnikat - jako charisma. Církev má i nějaké finanční rezervy, není všechno flow, a musí je mít zakopané v zemi, nebo s nimi může podnikat? - Vašemu poslednímu odstavci bych rád porozuměl, ale nerozumím.
Od: Anonym: Kelt---.ipv4.broadband.iol.cz )
Kdy: 23. 10. 2018 22:37
Předmět: Re: skutky

Tak podstatné je, že třeba duchovní dar, je nehonit se za světským bohatstvím…, rozumně udržovat majetek je také tenký led, protože jsme pouze prach a nic si neodnášíme… Zajímalo by mě, zda opravdu lidi tímto směrem vede duch, nebo to podnikání a vše je jen jejich výmysl.
Myslíte, že je církev na tom tak, že se optala pána na svoji cestu, nebo jde spíše o to jak to přežít zase v jiné době a režimu?
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 23. 10. 2018 22:46
Předmět: Re: skutky

Dobře, tak otázka podnikání je tenký led, s tím souhlasit můžu. - Jak se církve rozhoduje, zda se ptá Pána na cestu, nebo se řídí lidskými obavami, nevím. V naší evangelické církvi rozhoduje kolektivní orgán, synod. Synodálové slibují, že se budou rozhodovat podle Krista. Každé zasedání zahajují bohoslužby. Principiálně je to tedy nastaveno tak, aby rozhodování bylo duchovní, a já jen doufám, že to tak převážně je. Ale změřit to neumím.
Od: Anonym: Kelt---.ipv4.broadband.iol.cz )
Kdy: 23. 10. 2018 18:54
Předmět: Re: skutky

Milý Vráno, nikomu nenotuji. Jsem samostatně smýšlející bytost. Zkrátka mě zarazilo, to pobídnutí k legitimizaci skutkem. Mnoho lidí dělá dobré skutky, jak již jsem psal, ale to je stále málo, ale to jsem také psal. V každém případě bych čekal trochu slušnější odpověď, ale je to Tvoje vizitka. Hezký den.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 23. 10. 2018 22:53
Předmět: Re: haf haf

Proč se pan Vrána stal obhájcem nějaké nicky, která tady přiběhla, štěkla a zase odběhla - když tak vybafne někdo z nás, má výtky.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 24. 10. 2018 07:57
Předmět: Re: haf haf

Asi myslíte, proč jsem se stal obhájcem Anny? Přečtěte si ještě jednou, co jsem napsal. Já nestojím za její otázkou, já bych se už vás takto neptal, dokonce mám svůj názor, jestli je ta otázka dobře položená. Ale když jsem viděl, že jste smysl té otázky úplně překroutili, v tom jsem se chtěl Anny zastat.
Od: Anonym: Anna--- )
Kdy: 25. 10. 2018 15:12
Předmět: Re: haf haf

Martin Janča napsal(a):
 Proč se pan Vrána stal obhájcem nějaké nicky, která tady přiběhla, štěkla a  zase odběhla - když tak vybafne někdo z nás, má výtky.
Jestli je nicka ten, kdo tu věčně nekrafe blbosti, pak jsem nicka. Ale pokud budeme měřit nicotnost podle prospěšnosti, tak já do světa jako vy nekřičím, jaká jsem veliká hříšnice a netahám přitom druhým z oka třísky. Mě jen dráždí, jak tu rýpete a nic kloudného přitom pro lidi neděláte.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 25. 10. 2018 15:58
Předmět: Re: haf haf

Klídek, Anno, klídek. Já jsem to pochopil tak, že tu Janča jen vytvořil ženský rod od slova "nick".
Od: Anonym: Anna--- )
Kdy: 25. 10. 2018 14:53
Předmět: Re: skutky

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Kelte a Jančo, v čem si to tu notujete? Anna tady nechtěla rozebírat učení o  "spáse ze skutků". Ona se ptala vás, Jančo, jestli vedle toho, že  tu za víru bojujete slovy, taky něco křesťanského děláte. Ptala se přesně ve  smyslu slov Ježíšových: Ne každý, kdo mi říká ‚Pane, Pane‘,  vejde do království nebeského; ale ten, kdo činí vůli mého Otce v nebesích.  (Mt7,21) A vy dva si tu místo toho jen "vykecáváte pentli" (díky,  Anno, za to ůsloví, dobře se hodí.)
Děkuji za podporu. Podle pana/paní Janči bych se já už dávno měla smažit v pekle. Ale já se raději budu smažit v pekelném oleji s vědomím, že jsem na tom světě něco dobrého udělala, než pět ódy na nebeském kůru a bít se v prsa, jaká jsem veliká hříšnice a na světě jsem udělala pro druhé houby.