Téma: Miluj bližního svého...

Od: Anonym: Mirek Krejčík <> ( ---.gw.tlapnet.cz )
Kdy: 01. 08. 2010 11:49
Předmět: Miluj bližního svého...

Navigace: link | přehled | fórum
Když jsem v r.2003 dostal ve hře čáslavské mládeže Poslední soud roli bezdomovce,netušil jsem,že o pár let později tato role dostane životní naplnění…O tom,že jsem bezdomovce hrál přesvědčivě,se mohli přesvědčit i účastníci mládežnického setkání v Letohradu.Spolkli to oni i místní Policie… Až mi bylo líto těch mladých lidí,jak mne rozebírali,jak se mi snažili pomoci…A jak jsem je asi zklamal,když jsem jim oznámil,že jsem součástí hry…Nyní jsem opravdu bezdomovec,se vším všudy…Proč? Jací jsou lidé,taková je společnost…A obráceně.Ž ej dnešní společnost hrubá,bezcitná a arogantní,o tom se můžeme přesvědčit na každém kroku..Bohužel i ve sborech…Ale vždyť to jsou jen lidé dnešní společnosti,tak co se divit…Paradoxní je,když dá farářka a kurátor k soudu jáhna téže cŕkve…Když u soudu /toho civilního/ naproti sobě - coby žalobce a žalovaný-sedí farář a jáhen téže církve…O roli jáhnů zde nebudu polemizovat,o despektu k těmto "nesvéprávným"kazatelům od kolegů farářů se možná někdo,tak jako já mohl přesvědčit… Takže bezdomovec,bez práce,bez prostředků…A o nějaké snaze pomoci /tak jako v Letohradu/ ani vidu,ani slechu…Mrtvý brouk…Počkáme,ono to NĚJAK dopadne…Máme prázdné fary a taky bezdomovce…A Pán nás nabádá odpouštět našim viníkům a také milovat blžního svého…Dochází tato Jeho slova opravdového naplnění…? Mirek Krejčík,jáhen ČCE
Od: Uživatel Evangnetu David Geisler <>
Kdy: 01. 08. 2010 16:34
Předmět: Re: Miluj bližního svého...

Nebylo by lepší se trochu zkonsolidovat a pak třeba zkusit řešit ten problém v církvi s čistější myslí, bez tak vzrušených emocí?
…registrace na Úřadu práce v Ústí nad Orlicí http://portal.mpsv.cz/sz/local/uo_info
…dávky pomoci v hmotné nouzi - Městský úřad v Ústí nad Orlicí - Odbor sociálních služeb p. Faltusová Dana, tel. 465 514 515
…Občanská poradna - Diecézní katolická charita Hradec Králové 17. listopadu 69, 562 01 Ústí nad Orlicí Telefon: 465 520 520
Od: Anonym: Mirek Krejčík <> ( ---.gw.tlapnet.cz )
Kdy: 01. 08. 2010 21:50
Předmět: Re: Miluj bližního svého...

Nevím,co máte na mysli tou konsolidací.Čistá hlava je,možná trochu nervozita.A emoce?Ty už se vybouřily,když se problém táhne dva roky a zítra je konečná…Poue jsem si to nějak nemohl nechat jen pro sebe…Krejčík
Od: Anonym: Locika---.net.upc.cz )
Kdy: 10. 08. 2010 06:09
Předmět: Re: Miluj bližního svého...

ale nechal jste si pro sebe důvod… Já těm klišé, co zmiňujete nerozumím. Je logické, že církvi se líbí úspěšní a majetní, aby se dalo v kázáních na co poukazovat. Možná, když budete ochoten se za prací stěhovat, řešení by se našlo, ale…(da capo)