Téma: Nové stránky SR.

Od: Správci Evangnetu (Petr Tomášek) <>
Kdy: 13. 12. 2005 16:25
Předmět: Nové stránky SR.

Navigace: link | přehled | fórum
Zdravím!
Tak Synodní rada zase nechala změnit svoje internetové stránky - http://www.srcce.cz/ (prý někdy před měsícem). Teda nestačím koukat. Ne, že by předchozí byly bez nejmenší chybičky, ale člověk se diví, jak je něco takového možné.
V horním rámu vlaje hnusně kostrbaté logo, hlavně, že je to flashová animace. Zřejmě stránka, na které se něco nevlní, nevypadá dost akčně (Ještě k tomu chybí andílkové a obláčky).
A úvodní stránka, uplný děs. Informační hodnota téměř nulová, jen na vás civí velký nápis "Vítejte" (to se dělávalo tak před deseti lety :((. Hlavně, že je na stránce počítadlo přístupů a upozornění o "optimalizaci". (Taky by mě zajímalo, co znamená ta fotka. To je pro prezentaci církve tak důležité, jak vypadá budova jejího ústředí?)
Naopak aktuality, které předtím byly hned na hlavní stránce, teď člověk musí lovit někde v menu.
Tak nevím, ale příjde mi, že tohle se moc nepovedlo. Jak se líbí Vám?
Od: Anonym: Petr Kocna <> ( ---.lf1.cuni.cz )
Kdy: 15. 12. 2005 14:29
Předmět: Re: Nové stránky SR.

Milí kolegové, mohu jen konstatovat, že kostrbaté logo nevidím, neboť používám IE browser s maximálně použitelným zabezpečením, Flash tudíž nevidím. Co je ale podstatné, vůbec nevidím žádné další struktury v menu, anetuším, že tam jsou, (pokud si dočasně např. nepovolím skriptování). Staré stránky pravda, nebyly dokonalé, ale byly alespoň čitelné, a dostupné. To co dříve chybělo, chybí stále. Mě se tedy nové stránky nelíbí. Zdravím, přeji požehnané svátky, Petr Kocna
Od: Anonym: Lucie Kopálková---.cktch.cz )
Kdy: 16. 12. 2005 08:29
Předmět: Re: Nové stránky SR.

Nejsem odborník na internetovou komunikaci, chtěla bych jen říct, že podle mého se na nových stránkách srcce obtížně pracuje s menu. Náš dědeček se na stará kolena učí pracovat s internetem a myslím, že na bezmála 80 mu to nejde špatně. Na nových stránkách srcce ale není schopen dostat se v menu k tomu správnému řádku. Holt jemná práce s myší či poměrně složité posuny šipkamy jsou už pro starší dost náročné. V předchozím menu to bylo jednoznačně snažší.