Diskuze k článku: Léto Hospodinovy milosti

Postřehy ke koncepci rekreačního střediska Herlíkovice.
Začátkem června si kostel v Herlíkovicích připomene 110. výročí dokončení. Kostel je svědkem minulosti této krásné krkonošské lokality. Byl postaven komunitou německých evangelíků a po odsunu Němců přešel pod správu Českobratrské církve evangelické. První české bohoslužby se zde konaly 18. července 1948. Církev v několika poválečných letech vykoupila okolní chalupy od národních správců konfiskovaného majetku.

Téma: diverzifikace a soběstačnost

Od: Anonym: locika---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 28. 05. 2014 07:35
Předmět: diverzifikace a soběstačnost

Navigace: link | přehled | fórum
zdravím a souhlasím s autory,
1) nic neprodávat. Kdo potřebuje peníze, faráři? Jestli si na sebe nedokážou vydělat, tak to je jen ukázka jejich (ne)schopnosti, těžko jsou pak vzorem pro normální pozemníky.
2)ubytovna s náplastí církve mě nebere ani za mák. Ubytovat se můžu kdekoli, kdykoli s kýmkoli. návrat k hospodaření bych uvítala, nabízet služby (projíždky na koni) ale i něco lokálního vyrábět sýry, pekárna, chráněná dílna, taková areál by měl být soběstačný. 10 ha pozemky se pronajímají? To fakt doufám, že ne.
3)kdo bude platit toho propagátora?
4) na oslavách výročí 110 let budete mít anketu, jak areál využít, případně diskusi? To by mě zajímalo, názory návštěvníků.