Diskuze k článku: Bývalý vedoucí ekonomického oddělení má jít do vězení

Za zpronevěru deseti milionů korun Českobratrské církve evangelické má jít její bývalý vedoucí ekonom Vladimír Prokop na sedm let do věznice s ostrahou. Rozhodl o tom v pátek pražský městský soud s tím, že má také církvi zaplatit 3,6 miliónu korun. Zbytek u něho policie našla v hotovosti. Více zde.

Téma: Prokopova jednota

Od: Uživatel Evangnetu Tomáš Lachman <>
Kdy: 22. 07. 2009 21:24
Předmět: Prokopova jednota

Navigace: link | přehled | fórum
Škoda je vyčíslena, na navrácení zbývajících 3,6 mil. Kč příliš nevěřím. Pokud jsem správně pochopil text článku, čeká pana Prokopa celkem 17 let ve vězení. Už dlouho přemýšlím o tom, že jediná možnost jak celou záležitost vyřešit, zejména ze slušnosti k oněm zahraničním mecenášům, je ta, že chybějící peníze doplníme sami. Nebo alespoň jejich část. Neměli bychom se o to pokusit? Navrhuji k tomu účelu zřídit zvláštní sbírku, mohla by se jmenovat např. Prokopova jednota :-).
Od: Uživatel Evangnetu Michal Vejvoda <>
Kdy: 23. 07. 2009 16:28
Předmět: Re: Prokopova jednota

No, já nevím, v čem by měla spočívat ta slušnost, to jako když jsme si ty peníze nechali ukrást..já si je ukrást nenechal, myslím, že pokud by mělo něco jako "Prokopova jednota" vzniknout, tak by ji měli financovat zejména ti, kdo pana Prokopa zaměstnali jako hlavního ekonoma.
Od: Uživatel Evangnetu Jakub Dvořák <>
Kdy: 23. 07. 2009 17:28
Předmět: Re: Prokopova jednota

Vřele souhlasím s bratrem Vejvodou. Jen jsem chápal návrh "Prokopovy jednoty" jako ironii a doufám, že to opravdu nebylo myšleno vážně.