Diskuze k článku: Farní sbor ČCE v Praze 8 - Libni pronajme byt ve sborovém domě

Farní sbor ČCE v Praze 8 – Libni pronajme ve sborovém domě od října 2008 na 1–2 roky byt 2+1 o výměře 62 m². Cena k jednání 8.500,– Kč. Bližší informace: FS ČCE v Praze 8 – Libni, U Pošty 1098/6, 180 00 Praha 8, tel. 284 823 403.

Téma: Nekřesťanská pálka

Od: Anonym: Jiří Hoblík <> ( ---.addr.cabelmedia.cz )
Kdy: 10. 08. 2008 00:11
Předmět: Nekřesťanská pálka

Navigace: link | přehled | fórum
Co dodat… Doufám, že oznámení v této podobě zůstane bez reakcí, které na ně skočí.
Od: Anonym: Roman Mazur84.42.166.--- )
Kdy: 12. 08. 2008 10:23
Předmět: Re: Nekřesťanská pálka

Milý bratře, asi Vás zklamu. Za týden, kdy inzerát stejného znění visel jen na našim domovních dveřích (před zveřejněním na Evangnetu), se nám přihlásilo už 7 zájemců.
A velmi by mě zajímalo, jak se podle Vás pozná "nekřesťanská pálka".
V blízké době nás na našem (díky regulovanému nájemnému silně podfinancovaném) domě čeká rekonstrukce výtahu (1 mil.?) a rekonstrukce vodovodních stoupaček (2 mil.?). Pokud se stanete sponzorem těchto oprav, naši cenu nájemníkům rádi "pokřesťanštíme",
Roman Mazur, farář libeňského sboru
Od: Uživatel Evangnetu Eva Tkadlečková <>
Kdy: 12. 08. 2008 16:00
Předmět: Re: Nekřesťanská pálka

Díky za reakci od místních. Jsem ráda, že i křesťané si to umí spočítat. Holt to tak je - ruka trhu (možná až moc viditelná). Znám několik církevních nájemních domů, které si na svůj provoz a opravy musí vyškemrávat jinde, protože nájmy jsou právě "křesťanské".
Prosím pěkně - kde se dá pořídit nové auto, boty apod. za křesťanské peníze??? Existují slevy za zbožný pohled?
Eva Tkadlečková
Od: Anonym: Jiří Hoblík <> ( ---.addr.cabelmedia.cz )
Kdy: 17. 08. 2008 00:42
Předmět: Re: Nekřesťanská pálka

Mńo -
a) koukám, když chystané opravy nezaplatí stávající nájemníci, je potřeba nájem našponovat někomu novému - dobrej fór, hodný vyznavače ODS
b) vím o lidech, co vydělávají na pronájmu většího bytu s nižším nájemným (a sám bydlím ve větším bytě s daleko menším nájemným a mimoto jeden byt "pronajímám" a nechci za to nic než údržbu - i když mám k tomu své důvody)
c) auta by měla být dražší a dražší, aby se alespoň někteří lidé začali rozmýšlet, že tak drahou kandidaturu na nehodu zas tak nepotřebují – a že by dnešní ženy neuměly koupit boty za slušné peníze?
d) zbožný pohled může být velmi nekřesťanský (tudíž mám tendenci k alergii na zbožné pohledy)
Od: Anonym: Miki Erdinger <> ( 82.119.250.--- )
Kdy: 18. 08. 2008 11:01
Předmět: Re: Nekřesťanská pálka

Dobrý den, jen se chci zeptat, "zda si vidte do úst" pane Hoblíku. Nevím proč tady každého urážíte a zesměšňujete tak, že jste sám směšný. Prosím, nezaplevelujte Evangnet podobnými nesmysly. Děkuji Vám.
PS: klidně si machrujte, že bydlíte levněji, že někoho necháváte bydlet jen za režii, ale vizte, že cena 8.500 na 2+1 v Libni je superluxusní a hned bych ji bral. (osobně bydlím dráž v menším ale jsem spokojen) Nevím kde bydlíte, ale asi nemáte pojem o cenách v Praze. (nemluvím o postkomunistickém přežitku regulovaného nájmu)
Od: Anonym: Jiří Hoblík <> ( ---.addr.cabelmedia.cz )
Kdy: 19. 08. 2008 10:08
Předmět: Re: Nekřesťanská pálka

Dobrý den, jen se chci zeptat, zda si vidíte dál než do úst, pane Erdingere - tj. do svých duševních vnitřností. Jestli totiž považujete argumenty za urážení, pracujte prosím na kvalitách svého myšlení - protože základní věci nerozeznáte. To spíš urážíte vy, když mluvíte o nějakém "machrování" apod. O cenách v Praze vím svoje - a taky o tom, jak leckterý evangelík skáče na špek takzvanému svobodnému trhu, o jehož svobodě lze upřímně pochybovat (svoboda není ekonomický, nýbrž filosofický pojem).
Od: Anonym: Masox---.cz )
Kdy: 04. 09. 2008 01:13
Předmět: Re: Nekřesťanská pálka

8500,- kč za měsíc a 62 m v Libni je obecně více než férová cena, ať se v Libni daří. Pan Hoblík má sklony k "broukpytlíkovství" a demagogii(pravda, v kultivovaném hávu) to víme všichni, kdo sem chodíme.
Od: Anonym: Jiri <> ( ---.addr.cabelmedia.cz )
Kdy: 05. 09. 2008 00:50
Předmět: Re: Nekřesťanská pálka

koukám že CCE už je jen klub zapšklých nadávkářů - na něž se nadá nijak reagovat, škoda slov
Od: Anonym: Masox---.cz )
Kdy: 05. 09. 2008 15:51
Předmět: Re: Nekřesťanská pálka

kdo seje vítr, sklidí bouři :-) myslím, že když někdo umí druhé provokovat, měl by také umět leccos unést.
Od: Uživatel Evangnetu Jakub Dvořák <>
Kdy: 19. 08. 2008 12:01
Předmět: Re: Nekřesťanská pálka

Čekal jsem, zda se bratr Hoblík ozve. Učinil tak, to je dobře. Krom toho, že Vaše reakce, bratře Erdingere, pokud jde o moralitu financování církve, popírají stereotyp, že histerie je doménou žen, se mi též nelíbí, jak se obouváte do člověka, který kultivovaně vyjadřje své názory, na něž jiní (narozdíl od Vás) kultivovaně reagují. Kdo Vám dal právo koho koliv na Evangnetu umlčovat, vyzývat, aby "nezapleveloval Evangnet" (když už vyčítáte bratru Hoblíkovi něco, co se spíš hodí na Vás samotného), to opravdu nevím. Jako uživatel Evangnetu jsem rád, že zde smí každý (včetně Vás) své názory, případně i námitky prezentovat, ať už s nimi souhlasíme nebo ne. Vás prosím, Vy se příště zdržte podobných výpadů!
Od: Uživatel Evangnetu Martin Soběslavský <>
Kdy: 22. 08. 2008 15:51
Předmět: Re: Nekřesťanská pálka

ad a)vsak oni stari najemnici take sahnou hloubeji do kapsy, jen co prijde deregulace. dobrovolne si holt nikdo najem zvysit nenecha. syrada to zkousela:-D
ad b)irelevantni, mimo misu. co kdo dela se svym majetkam, vcetne vas, je ciste jeho vec.
ad c) jasne, budeme vsichni chodit pesky. treba na cesty praha brno naprosto optimalni. nebo si budeme kupovat co nejlevnejsi ojetiny, lhostejno, ze jejich technicky stav z nich zacaste dela zbrane hromadneho niceni.
ad d) zbozny pohled muze byt nekrestansky, krestanuv pohled pak nezbozny. to je sofistika kterou se muzeme bavit dlouhe dny. a jak znam evangnet a vuli vsech diskutovat o cemkoliv, tak budeme:-D