Diskuze k článku: Oprava věže evangelického kostela v Olešnici ve finále soutěže o nejlépe opravenou památku Jihomoravského kraje

Jihomoravský kraj poprvé vyhlásil Soutěž o nejlépe opravenou památku. Do finále soutěže, jejíž vítěz a další dva ocenění mohou získat nemalou finanční odměnu, se dostala také oprava věže evangelického kostela v Olešnici. Přečtěte si o tom více a podpořte v hlasování olešnické.

Téma: pozapomenutý rozměr akce

Od: Anonym: Martin Balcar <> ( ---.net.upc.cz )
Kdy: 28. 01. 2008 20:54
Předmět: pozapomenutý rozměr akce

Navigace: link | přehled | fórum
Milí přátelé, tak se zkouším prokousat celou debatou a myslím, že v ní nezazněl (jestli zazněl, pak se omlouvám za přehlédnutí) jeden podstatný moment a tím je vysvětlení, k čemu tento typ soutěže slouží a proč je. Odpovědí je totiž celá diskuse - totiž, o soutěži se mluví. I když jejím vyhlašovatelem není firma ale kraj, jedná se de facto o spotřebitelskou anketu s cílem zvýšit povědomí o aktivitách pořadatele se snahou přitáhnout k těmto aktivitám pozornost. Ať se již jedná o akci firmy, nadace nebo kraje, v podstatě není nikdy cílem dát někomu peníze nebo cenu ale upozornit na danou problematiku - v tomto případě problematiku památek v kraji. To se nakonec povedlo - kdo z nás, co čteme diskusi, jsme nedávno věděli o všech těch památkách ve Znojmě či nové fasádě v Olešnici? A teď to víme. Protože nejsme jediná "skupina", která o věci debatuje, ví o památkách na jižní Moravě dnes určitě víc lidí než před týdnem. A to je cíl celé ankety. Dalším efektem je postupný "zápas" dalších krajů a vesnic v podobných anketách. Proto mi přijde celá diskuse trochu přehnaná - jistě můžeme mluvit o ovlivňování popřípadě manipulaci…to ale nejsou ta správná slova pro něco, co lze nejlépe nazvat hrou. Stejně tak jsm bral jako hru svou poslanou déemesku pro strom roku v Prosetíně, stejně tak jsem v soutěži jedné telefonní společnosti podpořil esemeskou jedno středisko Diakonie a stejně jsem poslal hlas malé slečně usilující o vítězství v soutěži na baťoh. Hraju si rád, posílat hlasy budu dál, je to celé hra a je jenom na mě, jestli na to přistoupím. Určitě si nebudu myslet, že památka s nejvíce hlasy je objektivně nejlepší, prostě a jenom vyhrála jednu hru a žádné reálné vítězství. Až bude vyhlašovatelem nějaká komerční firma, bude si nad naší diskusí mnout ruce, jak se jim jejich jméno ryje do naší kůže….mějte se všichni fajn a hlavně ať už je jaro!