Diskuze k článku: Oprava věže evangelického kostela v Olešnici ve finále soutěže o nejlépe opravenou památku Jihomoravského kraje

Jihomoravský kraj poprvé vyhlásil Soutěž o nejlépe opravenou památku. Do finále soutěže, jejíž vítěz a další dva ocenění mohou získat nemalou finanční odměnu, se dostala také oprava věže evangelického kostela v Olešnici. Přečtěte si o tom více a podpořte v hlasování olešnické.

Téma: Hlasování

Od: Anonym: Gábina Paráková <> ( ---.56.broadband5.iol.cz )
Kdy: 27. 01. 2008 16:26
Předmět: Hlasování

Navigace: link | přehled | fórum
Ohledně hlasování o nejlépe opravenou památku bych nebyla tak kategorická a ńevolila tak ostrá slova jako pan Šverda, nicméně postup Olešnice se mi zdá trochu manipulativní. Prosba o hlasování se objeví ihned po otevření webových stránek města, jediným kliknutím se okamžitě zahlasuje a nevěřím, že všichni hlasující jsou takoví odborníci, aby mohli posoudit hodnotu památkové opravy. Rozhodně se mi zdá, že opravit fresky v kostele ve Znojmě či restaurovat venkovský dům je odbornější práce než opravit fasádu kostela. Pokud Olešnice vyvěsí hlasování na svoji úvodní webovou stránku, zahlasuje každý, kdo to uvidí, proč by ne, kliknutí nic nestojí. Chápu, že touto cestou se může ubírat každý provozovatel památky, takže to budí zdání férovosti, ale potom to není soutěž o nejlépe opravenou památku, ale soutěž o nejvíce navštěvované webové stránky.
Od: Uživatel Evangnetu Tomáš Volf <>
Kdy: 29. 01. 2008 20:53
Předmět: Re: Hlasování

Ale je přeci taky na každém vlastníkovi památky aby tu svou taky náležitě široké veřejnosti představil a k tomu může vést i tato prosba, kdy se lidé, kteří památku neznají a nejsou v její blízkosti mohou alespoň podívat na její fotku, případně na ostatní. Pak když se řekne třeba Olešnický kostel tak si budou pamatovat aha to je ten kostel pro který jsme hlasovali v anketě, který patří ČCE, … Když se řekne v případě nás Starý Pivovar - aha to je ta budouva určená k demolici, která se podařila velmi zdařile zrekonstruovat a patří teď ke kampusu Fakulty Informačních Technologií VUT v Brně, respektive pro pro stravování ubytování a volnočasové aktivity nejen pro studenty. A takhle si můžeme vzít i další památky zde nominované.. Proč tuto soutěž brát ryze jedním pohledem? Je možné se nad tím zamyslet a uvážit co autor této ankety (kraj) chtěl touto anketou docílit, zda-li to aby se vyhodnotila nejlépe opravená památka (jak už tady bylo již několikrát zmíněno ani v porovnání odborníků to nemůže být posouzeno protože je to nesrovnatelné) nebo mu šlo o to, kdo nejlépe tuto památku rozšíří mezi veřejnost a udělá jí vlastně propagaci kterou jsem nastínil výše; a kdo jiný by to lépe udělal než vlastník památky?
Od: Anonym: olina <> ( ---.mtw.cz )
Kdy: 31. 01. 2008 14:42
Předmět: Re: Hlasování

Sbor ČCe v Olešnici nemá vlastní webové stránky a nepodílí se na vytváření webových stránek města. Kritizovat olešnické z manipulace hlasování pomocí webových stránek a myslet tím mě osobně nebo olešnický sbofr ČCE není tedy přiměřené. Odmítám nést odpovědnost za cizí počiny, bohatě mi stačí - když se musím obhajovat v diskusi,která mě bere veškerou radost z podařené opravy i chuť cokoliv dalšího podnikat. Nic, než spoustu starostí a prace navíc, jsem totiž z angažování se při opravách kostela a v soutěži neměla. A mrzí, že musím opakověne slyšet nařčení z podvodu, manipulace nebo dokonce z pronevěření se farářskému poslání "kázat Krista ukřižovaného".
Stránky města spravuje obec a i ta, pokud na ně umístila iformaci o možnosti podpořit nás v hlasování, k této možnosti nenutí. Všichni jsme počítali s tím, že kdokoliv se do soutěže zapojí, činí tak ze svobodné vůle.
Od: Anonym: Miki Erdinger <> ( 82.119.250.--- )
Kdy: 31. 01. 2008 15:51
Předmět: Re: Hlasování

Milá Olino, mrzí mě, že Tvoje práce a práce mnohých dalších je takto znevažována různými chytrolíny a těmi, kteří nedokáží ocenit snahu druhých. Ale věz, že za vámi stojí výrazně větší část lidí nejen z ČCE a fandí Vám. Nenechte se odradit a zhnusit jednotlivci co mají patent na rozum !! Jste dobří a Bůh vaší práci jistě žehná. Olešnici a jejímu kostelu zdar !
Od: Uživatel Evangnetu Jakub Dvořák <>
Kdy: 03. 02. 2008 19:35
Předmět: Re: Hlasování

Vážená sestro farářko, copak Vám někdo vyčítá, že jste opravili kostel, že jste tu soutěž organizovali? Ale můžeme podpořit Olešnici my, kteří nevíme nic o všech 15 nominovaných památkách ani o jejich ochraně? Máme-li posuzovat, která znich byla opravena nejlépe, musím na podporu olešnických rezignovat, protože k tomu jako většina členů ČCE nejsem kompetentní. Soutěž není o tom, jesli potřebujete/zasloužíte si peníze či uznání atd., ani o tom, že "Olina Smrčková" je "mladá, nedlouho na sboru v Olešnici, nemá to tam snadné, a dokázala takové dílo" (citát z jednoho z dopisů), o tom všem to není. Jako evangelík ani nechci být morálně motivován "hlasovat evangelicky" i v případě, že by se mi rekonstrukce oné hospody zamlouvala víc. Kdo Vás chtějí podpořit a vyjádřit Vám uznání by udělali lépe, kdyby Vám polslali finanční dar. Levnější je však šidit nutnou ochranu proti opakovanému hlasování.
Od: Uživatel Evangnetu Tomáš Volf <>
Kdy: 05. 02. 2008 10:13
Předmět: Re: Hlasování

Ochrana IP se nedá šidit, pokud někdo nemá k dispozici plno IP adres (jako je to v případě např. vytáčeného připojení kdy má uživatel pokaždé jinou IP adresu, nebo mnoho času na vyhledávání serverů, které danému uživateli udělají proxy server). Kdyby anketa byla pomocí cookies tak už by to bylo úplně o ničem a bylo by to naprosto zmatipulovaná..
Od: Anonym: Miki Erdinger <> ( 82.119.250.--- )
Kdy: 06. 02. 2008 11:43
Předmět: Re: Hlasování

Vážený bratře faráři, přečtěte si nejdřív všechny příspěvky v dikusi a pak snad KONEČNĚ pochopíte, o čem tato "soutěž" je a jak ji všichni (až na pana studenta) chápou. Soutež totiž OPRAVDU JE !!! o tom, jak moc kdo fandí které památce. A JE o tom, zviditlenit tyto památky. A u nás v ČCE JE o tom, že fandíme našemu sboru. Mrzí mě, že se najdou tací, kteří s rádoby Dušínovským charakterem hledačů pravdy nedokážou ocenit něčí dílo.
Ale jestli jste ten, který Olešnickému sboru pošle dar, díky Vám za to. A zasloužíte uznání. Já bohužel oněch 150.000 nemám a tak podpořím aspoň hlasem.