Diskuze k biblickému verši: Ju 1,5

Protož vidělo mi se vám to připomenouti, kteříž jednou již o tom víte, že když Pán lid z země Egyptské vysvobodil, potom ty, kteříž nevěřící byli, zatratil.

Téma: List Judův

Od: Anonym: P.A.Semi---.pnet.netair.net )
Kdy: 21. 06. 2021 00:22
Předmět: List Judův

Navigace: link | přehled | fórum
Když jsem v týdnu šel k jednomu faráři z ČCE, měl jsem tam čekat dvě hodiny, než tam ten den bude, a myslel, že mu spíš jen napíšu lístek s odkazem sem do fóra, ale když jsem si chtěl ověřit to číslo verše Ř11:8, namátkou jsem otevřel Písmo na List Judův 1:5, v překladu ČSP-NS to na začátku sloupce (tedy od půlky verše) zní:
ač jednou lid z Egyptské země zachránil, podruhé ty, kteří neuvěřili, zahubil.
Dostal jsem to jako radu a varování, že vaše "zbožnost" ale bez uvěření skutečnému Bohu, když vás varujeme, vám nebude zřejmě nijak ku prospěchu…
Takže jsem tam počkal, abych mu dal lepší šanci to pochopit, mile jsme si popovídali, také mi vysvětlil, proč nechodí na Evangnet, v čemž s ním částečně souhlasím… Ale doporučil mi pak, ať to napíšu na Facebook… Nesprávná rada, stejně by to tam pravděpodobně brzy smazali, jako tam vymazali leckoho varujícího a nechali jen tunu žvatlání, mezi kterým si nevšimnete, co a kdo tam všechno chybí, jako třeba prý nedávno tam smazali poslance Volného poté, co svolal demonstraci proti těm očkovacím průkazům, Znamení Šelmy… (Podrobnosti nevím, zaslechl jsem to…)
Ale Sibyla mě naučila, že když jsem to říkal někde podruhé, třetinu jsem toho vynechal. I to nepomohlo, takže když jsem to někde říkal faráři potřetí, skoro jsem vynechal i další třetinu, a opět jsme si mile popovídali, ale také jsem nedostal užitečnou radu…
Mezitím jsem si v Emauzech na zdi prohlédl jedno proroctví Sibyly, kde byla na Slunci zobrazená Panna Maria s Ježíškem, a k tomu se tehdy ozval hlas: "Haec est ara coeli" - "toto je oltář nebes". Akorát pak dohledáním jsem zjistil, že to zkomolili, že by oltář nebes měla být Panna Maria, ale je to evidentní, že jako na oltáři kněz drží trans-substancionované tělo Kristovo, zde na oltáři nebes, který je Slunce, Panna Maria v roli kněze držela v ruce malého Ježíška…
Bylo u toho Proroctví, že až Panna porodí Syna, zřítí se Chrám Míru…
πα½