Diskuze k akci: Zvláštní zasedání 35. synodu ČCE s instalací SR

(Brno I (Červený kostel))

V květnu roku 2021 zvolilo 3. zasedání 35. synodu Českobratrské církve evangelické nové šestičlenné církevní vedení. Bohoslužbu, při které bude nová synodní rada uvedena do úřadu, vám zprostředkujeme také online. Slavnostní bohoslužba se koná v sobotu 20. listopadu od 14.00 hod. v chrámu farního sboru Brno I. (v tzv. Červeném kostele) a je veřejně přístupná. Pro osobní vstup budou vyžadovány náležitosti dle platných nařízení. Zejména pak pravidlo O-N-T. O - očkování (certifikátem doložené potvrzení o absolvovaném očkování); N - prodělané a laboratorně prokázané onemocnění COVID-19, u něhož uplynula povinná doba izolace a zároveň neuplynulo více než 180 dní od pozitivního testu (prokazuje se SMS zprávou o pozitivním testu z odběrového centra nebo certifikátem); T - platné negativní testy: PCR ne starší než 72 hodin nebo laboratorně odebraný a vyhodnocený antigenní test ne starší než 24 hodin (prokazuje se zprávou z odběrového centra nebo certifikátem).


Téma: Šikana u vchodu do kostela

Od: Anonym: Martin141.170.144.--- )
Kdy: 16. 11. 2021 22:39
Předmět: Šikana u vchodu do kostela

Navigace: link | přehled | fórum
Tady je někdo papežtější papeže. Vláda nevyžaduje pro vstup do kostela žádný pravidlo O-N-T. Na ty slavnostní bohoslužby vám kašlu, nebudu si dělat za 200 Kč test a ještě tam ze mě vyrazíte další stovku do sbírky.
Od: Kazatel ČCE Čestmír Siwek <>
Kdy: 16. 11. 2021 22:57
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Martin napsal(a):
 Tady je někdo papežtější papeže. Vláda nevyžaduje pro vstup do kostela žádný  pravidlo O-N-T. Na ty slavnostní bohoslužby vám kašlu, nebudu si dělat za  200 Kč test a ještě tam ze mě vyrazíte další stovku do sbírky.
Všichni rozumní zde již dávno vědí, že na tom nejste finančně (a Brno je vám vzhledem k vašim finančním a intelektuálním možnostem vesmírně daleko), ani jinak dlouhodobě dobře. Určitě se na vás složíme, abyste konečně opustil ten svůj vnitřní gulag a začal konečně vstřebávat nebolševické evangelium. Pošlete číslo svého účtu. Účet vašeho spasitele Falmera bude okamžitě smazán a blokován.
Od: Anonym: Martin141.170.144.--- )
Kdy: 17. 11. 2021 00:06
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

“Vtipné.”
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 17. 11. 2021 05:42
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela?

"Bohoslužby a podobná náboženská shromáždění se mohou konat, je při nich třeba dodržovat hygienická opatření. Přítomní musí mezi sebou dodržovat rozestupy alespoň 1,5 metru," kterážto podmínka, předpokládám, při těchto slavnostních bohoslužbách s poměrně velkou účastí, nepůjde zajistit.
Od: Anonym: Ladislav Cajthaml---.static.bluetone.cz )
Kdy: 17. 11. 2021 08:43
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Vy se tváříte, Jančo, jako by to snad mělo být pro někoho škoda, že se někde něčeho nezúčastníte. Že by to snad mělo někoho mrzet, když se jakási akce bude muset obejít bez vaší přítomnosti. Jsem si jist, že nikomu tam chybět nebudete.
Od: Anonym: Ladislav Cajthaml---.static.bluetone.cz )
Kdy: 17. 11. 2021 11:09
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Šikanu definuje hlavně fakt, že se jí nejde dost dobře vyhnout, že není kam před ní utéci. Navštěvovat jakési sešlosti církevní v Brně rozhodně není nevyhnutelné ani povinné. Naopak by mělo prvky šikany nebo dokonce ohrožení zdraví a života, kdyby účastníci podobné akce museli sdílet interiér s nějakými neočkovanými čuňaty.
Od: Anonym: evangelík92.61.80.--- )
Kdy: 17. 11. 2021 11:41
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

laďo mluvis jak fašizta v tricatich letech o žydech špina raus
Od: Anonym: Ladislav Cajthaml---.static.bluetone.cz )
Kdy: 17. 11. 2021 11:56
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Když někdo je schopen psát svou mateřštinou tak jako vy, je jasné, že si nedovede kompetentně přebrat, jak hovořili fašisté ve třicátých letech o Židech a srovnat proporce událostí z třicátých let s dnešním časem.
Od: Anonym: Ladislav Cajthaml---.static.bluetone.cz )
Kdy: 17. 11. 2021 12:01
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Jinak by to ještě chtělo zamakat na věrohodnosti role, Jančo, a nějak překlenout rozpor, že tady někdo jakože nechodil do školy na češtinu, ale zároveň chodil na dějepis a na němčinu. Je nesmírně zajímavé, když i nějaký podobný pologramot nebo čtvrtgramot ví, že fašismus řádil v třicátých letech a volal "Juden raus!".
Od: Anonym: Martin141.170.144.--- )
Kdy: 18. 11. 2021 23:35
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Můj kamarád Velký Pes/Evangelík je Rom. To už bylo zde řečeno. Není hloupý, ale pochází z Maďarska. Předveď, Ladislave, jak umíš romštinu a on tě ohodnotí.
Od: Anonym: Ladislav Cajthaml---.static.bluetone.cz )
Kdy: 18. 11. 2021 23:47
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Stěží tu někoho překvapí, Jančo, že jste na úrovni zaostalého dítěte svádějícího své průšvihy na vymyšlené pohádkové postavy, na své plyšáky, maňásky apod.
Od: Anonym: evangelík92.61.80.--- )
Kdy: 20. 11. 2021 11:42
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

sem rom a co ma bit vsichny sme lidi.
Od: Anonym: Ladislav Cajthaml---.static.bluetone.cz )
Kdy: 20. 11. 2021 13:50
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Jančo, vy máte hranici trapnosti a ubohosti posunutou někam úplně jinam než všichni ostatní smrtelníci. S ohledem na vaše dřívější rasistické a protiromské nechutnosti, které jste se tu neostýchal zveřejňovat, to je jenom pokračování vašeho závodu se sebou samým, závodu ke dnu. Nechcete se třeba bavit pomáháním v nemocnicích při koronavirové epidemii, když je pro vás tedy epidemie taková sranda?
Od: Kazatel ČCE Čestmír Siwek <>
Kdy: 19. 11. 2021 19:17
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Martin napsal(a):
 Můj kamarád Velký Pes/Evangelík je Rom. To už bylo zde řečeno. Není hloupý,  ale pochází z Maďarska. Předveď, Ladislave, jak umíš romštinu a on tě  ohodnotí.
Ale vy zde žádné reálné kamarády nemáte. Vy si jen vytváříte své virtuální kamarády, jimž zde následně vytváříte příspěvky. Je to podobně smutné, jako hrát šachy sám se sebou. Přičemž ty vaše šachy a veřejné prozrazování anonymního a fiktivního jakoby protihráče jsou smutně trapné. Ty osobní šachy typu sám se sebou a bez obecenstva jsou alespoň upřímně smutné. Váš způsob pojetí šachu a života o Vás dlouhodobě o něčem svědčí. O něčem nedobrém především pro Vás. Doporučuji co nejdříve si najít odborníka (ani ne šachového velmistra) a řešit to. A pokud jste to už někdy udělal a stejně to nemělo očekávaný přínos, tak hlavu vzhůru a hledejte dál. Moc to potřebujete. Přeji úspěch.
Od: Anonym: Martin141.170.144.--- )
Kdy: 17. 11. 2021 18:11
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Ladislave, chceš říci, že polovina obyvatel ČR a dokonce bratři z církve jsou čuňata? Ty, který spíš v posteli v botách? ☹
Od: Anonym: Ladislav Cajthaml---.static.bluetone.cz )
Kdy: 17. 11. 2021 18:27
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

1.) Ano, chci. (Odmyslíme-li, že to není polovina.
2.) Nespím v botách.
Od: Anonym: Martin141.170.144.--- )
Kdy: 20. 11. 2021 21:37
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Tak jsem byl na výletě v hlavním městě Moravy na slavnostní bohoslužbě uvedení naší nové synodní rady. Dění v naší církvi mě zajímá. A prošmikl jsem se tam dokonce bez testu na kovida. Gratuluji bratru Pavlovi a doufám, že změní kurz ČCE správným směrem.
Od: Anonym: Jiří <> ( ---.157.broadband7.iol.cz )
Kdy: 20. 11. 2021 21:57
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Martin napsal(a):
 Tak jsem byl na výletě v hlavním městě Moravy na slavnostní bohoslužbě  uvedení naší nové synodní rady. Dění v naší církvi mě zajímá. A prošmikl  jsem se tam dokonce bez testu na kovida. Gratuluji bratru Pavlovi a doufám,  že změní kurz ČCE správným směrem.
Amen, ať mají šanci noví lidé v této nelehké době. Jsem rád, že se konají velká shromáždění i dnes, zrovna koukám na konec velkého večera chval v Ostravě, plná hala mladých lidí, halelujah! Doba , která začíná je pro nás impulsem pro pořádání malých skupinek, neformálních bohoslužebných setkání také pro neočkované bratry a sestry, které zůstávají našimi milovanými přáteli v plné míře. Doporučuji každému upřímně věřícímu sourozenci taková setkání konat, klidně venku, když se bojíte doma.
Od: Anonym: Ladislav Cajthaml---.static.bluetone.cz )
Kdy: 20. 11. 2021 22:02
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Lžete, Jančo.
Od: Anonym: evangelík92.61.80.--- )
Kdy: 21. 11. 2021 12:04
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

si velký hloupí Laďo
Od: Anonym: Ladislav Cajthaml---.static.bluetone.cz )
Kdy: 21. 11. 2021 12:10
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Hloupý bych byl, kdybych baštil vaše všemožné výmysly a krávoviny, Jančo.
Od: Anonym: Martin141.170.144.--- )
Kdy: 21. 11. 2021 19:23
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Nejsem nick Jirka Polák ani nick (Velký) Evangelík.
Od: Anonym: Ladislav Cajthaml---.static.bluetone.cz )
Kdy: 21. 11. 2021 19:53
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Jančo, vy vždycky jenom lžete. Stokrát nejméně jste tu byl přistižen při lži a není vám hloupé tu lhát zase postoprvé a postodruhé. Parazitická existence.
Od: Anonym: Martin141.170.144.--- )
Kdy: 21. 11. 2021 20:18
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Nikdy jsem tu nelhal.
Od: Kazatel ČCE Čestmír Siwek <>
Kdy: 21. 11. 2021 21:43
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Martin napsal(a):
 Nikdy jsem tu nelhal.
To je asi podobná pravda, jakože jste tu nikdy nebyl.
Od: Anonym: Martin141.170.144.--- )
Kdy: 21. 11. 2021 23:27
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Jsem na tomto fóru od mých 12ti let. Byl jsem tu z vás první.
Od: Kazatel ČCE Čestmír Siwek <>
Kdy: 22. 11. 2021 06:29
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Martin napsal(a):
 Jsem na tomto fóru od mých 12ti let. Byl jsem tu z vás první.
Když tak člověk čte tu Vaši odpověď, tak jej napadne jediné: komu není shůry dáno, ten ani v apatyce nekoupí.
Od: Anonym: Martin141.170.144.--- )
Kdy: 22. 11. 2021 10:47
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

No a nemáte jako farář takové k té dokonalosti provázet?
Od: Kazatel ČCE Čestmír Siwek <>
Kdy: 22. 11. 2021 19:04
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Martin napsal(a):
 No a nemáte jako farář takové k té dokonalosti provázet?
Když se to ani Vašemu faráři nepodařilo a Vašim rodičům ve věci slušného vychování rovněž ne, tak to považuji za ztrátu času a budu se věnovat jiným.
Od: Anonym: Martin141.170.144.--- )
Kdy: 23. 11. 2021 01:28
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Vychovávala mě moje stará babička, udělala, co mohla. Bez ní by mě vychovával děcák a možná pasťák. Vy byste ji neměl soudit.
Od: Kazatel ČCE Čestmír Siwek <>
Kdy: 23. 11. 2021 08:43
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Martin napsal(a):
 Vychovávala mě moje stará babička, udělala, co mohla. Bez ní by mě  vychovával děcák a možná pasťák. Vy byste ji neměl soudit.
Neodvolávejte se prosím na babičku a konečně převezměte plnou odpovědnost za Váš dávno dospělý život. Tímto s Vámi končím tuto diskusi. Co jsem Vám chtěl říci, to jsem řekl.
Od: Anonym: Martin141.170.144.--- )
Kdy: 23. 11. 2021 10:49
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

No tak si neberte do úst mou rodinu, pane faráři. Na babičku jsem citlivý, vy ji z výšin vaší kazatelny nemáte co hodnotit, když o ní nic nevíte. Nevíte, jaký měla život a proč si mne vzala a proč mne vychovala jak vychovala.
Od: Anonym: Ladislav Cajthaml---.static.bluetone.cz )
Kdy: 23. 11. 2021 11:29
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Já si klidně vaši rodinu do úst nebo do klávesnice vezmu, Jančo - potud, že je úplně jedno, kde jste se vzal a jak jste se vzal. Na vaše vyprávěnky o babičce, děcáku a pasťáku nereflektuji, protože jsem se dávno přesvědčil, že cokoli tu napíšete, je buď lež (většinou), nebo je to irelevantní (= bezvýznamné, beze smyslu a přínosu pro kohokoli dalšího). Vaše osobnost a vaše projevy představují obrovskou obžalobu vašich vychovávajících, ať už to byl kdo chtěl. A tedy hlavně nevychovávajících. Nic to nemění na tom, že za své jednání jste zásadně odpovědný vy samojediný a že za ně budete Bohem souzen, a už teď jste.
Od: Anonym: Martin141.170.144.--- )
Kdy: 23. 11. 2021 16:27
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Ladislave, od vás mi to odsuzování a posuzování nevadí, vy jste obyčejný evangelík. Ale farář by se tak chovat neměl.
Od: Anonym: Ladislav Cajthaml---.static.bluetone.cz )
Kdy: 23. 11. 2021 17:07
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Zase špatně. Zaprvé nejsem obyčejný, zadruhé už ani evangelík.
Od: Anonym: Martin141.170.144.--- )
Kdy: 23. 11. 2021 17:50
Předmět: Re: Šikana u vchodu do kostela

Tím spíš mi to nevadí. 😁