Diskuze k akci: Večer s hostem - "Inkluze jako lidské právo"

(FS ČCE Uhříněves - Husovo nám. 378/40)

Srdečně vás zveme na úterý 28.2.2018 v 19:30 na kruchtu evangelického kostela v Uhříněvsi na přednášku "Inkluze jako lidské právo". O tomto tématu, které vyvolává mnohé emoce, nám bude povídat mgr. Marie Ortová, která vyučuje speciální pedagogiku na Vyšší odboré škole sociálně teologické Jabok.


Téma: Inkluze jako právo koho?

Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 28. 02. 2018 12:45
Předmět: Inkluze jako právo koho?

Navigace: link | přehled | fórum
Inkluze je největší nesmysl všech polistopadových ministerstev školství. To vám řekne každý učitel.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 28. 02. 2018 12:56
Předmět: inkluze

Tak např. já jsem v tuto chvíli i učitel, a rozhodně si nemyslím, že by inkluze byla nesmysl. Dá se říci, že inkluze není pro každého žáka se speciálními potřebami. Ale to je otázka hledání míry, A dá se říci, že je inkluze drahá. Ale to si musí společnost určit, jaké jsou její priority a do čeho chce dávat peníze. Že by byla inkluze "největší nesmysl", co jsem zatím slyšel jen od našeho prezidenta, odborníka na všechno, a od vás, Jančo.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 28. 02. 2018 13:52
Předmět: Re: inkluze?

Beru vážně váš názor učitele, tedy pokud neučíte jenom nábožko po škole. Já nejsem učitel. Nějaké učitele znám, ti říkají to, co pan prezident. Speciální žáci zdržují ty normální, učitel musí dělat dvě, tři, čtyři přípravy, přičemž speciálním žákům by bylo samotným je lépe ve speciální škole. Taky je to individuální, myslím si, že žák se středním autismem zařaditelný být může, ale žák, který je hloupý a chodí do školy dělat bordel (pokud ho rodiče vůbec do školy pošlou), má být ve zvláštní škole, jak byl. Ono je to hlavně o tom, aby ministr byl oborník, ne kamarád od koryta. Já bych své dítě do třídy s inkluzí nedal. Mi se hlavně nelíbí název přednášky, který rovnou sděluje "správný" názor. Ale to už je zase ta výchova ČCE, že čím horší, tím lepší.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 28. 02. 2018 16:21
Předmět: Re: inkluze?

Ok. Tak tahle vaše reakce už diferencuje citlivěji než váš původní podnět. Učím na církevní škole a nejen nábožko. A zrovna kohosi s autismem tu máme. A jsem rád, že to dovedeme jako kolektiv školy zvládnout. - To heslo "inkluze jako lidské právo" asi nemá znamenat, že každý člověk má právo, aby byl vyučován na "normální" škole.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 28. 02. 2018 16:33
Předmět: Re: inkluze - otázky

Úvaha k názvu přednášky
"Inkluze jako lidské právo"
- ptám se na právo žáků na kvalitu vzdělání a školní prostředí, které je v inkluzivním systému narušováno přizpůsobováním žákům se speciálními potřebami
- ptám se na právo učitelů, kteří chtějí dobře odvést svou práci, která je jim v inkluzivním systému narušována
- ptám se na právo rodičů, kteří si přejí odpovídající úroveň vzdělání a školní atmosféry pro své děti
- ptám se na právo daňových poplatníků, kteří musí platit asistentky a projekty
- ptám se na právo žáků se speciálními potřebami, kteří mají být vzati z prostředí přiměřenějšího jejich potřebám pro jakousi teorii rovnosti
- čí právo je vlastně v zájmu inkluze hájeno?
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 28. 02. 2018 16:50
Předmět: Re: inkluze - otázky

Nejsem odborník na inkluzi, možná že tady odpoví někdo moudřejší. Já jen jednou větou, a není v tom hodnocení ani odsudek vůči vám: zdá se mi, že společnost se snaží být v tomto punktu "sociální". A vaše myšlení je "asociální".
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 01. 03. 2018 16:03
Předmět: bezdomovci - otázky

Jančo, přece jen, ještě jeden způsob odpovědi mě napadl. Podle osvědčeného židovského (a Ježíšova) způsobu zkusím trochu odpovědět na vaše otázky svými otázkami. Napadly mě, když jsem v dnešním mrazivém dni procházel ulicemi. Co máme dělat s bezdomovci?
- ptám se na naše právo na čisté a bezpečné a slušné ulice, bez špinavých a přiopilých a žebráním obtěžujících individuí
- ptám se na naše právo za poctivě vydělané peníze slušně nakoupit, aby nebyl vchod do obchodu zatarasen nějakými obejdy, a abych se nemusel obávat, že je zboží osaháno jejich netytýma rukama
- ptám se na právo daňových poplatníků, kteří musí platit azylové domy a různé podpůrné služby pro ty, kdo přišli o střechu nad hlavou třeba i svou vinou, a nepracují, ale jíst by chtěli
Co tedy s nimi uděláme? Jaký způsob řešení byste navrhla?
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 01. 03. 2018 19:36
Předmět: Re: bezdomovci - otázky

Vaše úvahy jsou mimo. "Inkluzivní" žáci totiž původně svou školu a v ní své zázemí měli. Narozdíl od bezdomovců.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 02. 03. 2018 07:20
Předmět: Re: bezdomovci - otázky

Bezdomovci taky měli svůj život a zázemí, než jsme pro ně začli vymýšlet nějaké azyláky…
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 02. 03. 2018 18:02
Předmět: Re: bezdomovci - otázky

To bylo slabé.
Od: Anonym: jeden evangelík--- )
Kdy: 03. 03. 2018 17:29
Předmět: Re: bezdomovci - otázky

Všiml jsem si že ať už se řeší ve společnosti jakékoliv téma tak CČE je pravidelně na straně toho špatného názoru.
Od: Kazatel ČCE Filip Keller <>
Kdy: 03. 03. 2018 23:09
Předmět: Re: bezdomovci - otázky

Všiml jsem si, že ať se v diskusích na Evangnetu objeví jakékoli téma, jeden evangelík a MJ pravidelně čtenáře poučí, že ČCE je na špatné straně.
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 04. 03. 2018 09:17
Předmět: Re: bezdomovci - otázky

inu….kamaráde…..ostatni cirkve taky vždy na té druhé straně než je čce…co stim čce uďělá??
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 04. 03. 2018 22:32
Předmět: Re: reforma ČCE

Kdybych byl synodní senior, udělal bych pořádek. Propaguješ falešné nauky, scestné názory, škodíš církvi? Anathema sit! Žiješ jako farář, senior, starší, člen, pohoršivým životem? Tak do církevních trestů! U Prahy bych vůbec uvažoval o nějakým interdiktu, dokud se neudělá pořádek ve sborech, jako je Jákobův žebřík a podobné. Pak bych udělal pořádek s církevním tiskem. Bratrstvo Nota bene by přišlo o církevní schválení nepochybně, jeho redakce - vyobcovat. Českýho bratra bych úplně předělal. Evangelický týdeník přijde akorát tak zrušit, stejně jako Protestant, ale ten není, myslím, církevní. A tak dále. Píšu to asi tvrdě, ale pak by naše církev vzkvétala.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 08. 03. 2018 09:35
Předmět: Re: reforma ČCE

To byste si musela založit církev svou vlastní, aby bylo vše po vašem. Ale nevěřím, že by vzkvétala. (Už vám to tu vlastně píšu poněkolikáté. Protože vy už poněkolikáté exhibujete svou úplně stejnou přemoudřelostí. Asi se od vás něčeho nového už nedočkáme.)- Synodní senior není někdo, kdo by církev řídil a určoval, jak co má být. ČCE ještě stále je projekt nejméně několika tisíc věřících lidí, kteří se snaží církev s pomocí DS promýšlet a vytvářet. Kdo může říct, že vše je špatně a že já vím, jak to má být? Buď prorok nebo člověk duchovně pyšný. Vy si možna myslíte, že jste ten prorok…
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 08. 03. 2018 12:31
Předmět: Re: reforma ČCE

Může to být inspirace k hlubokému zamyšlení. Já se zamýšlím už dlouho.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 08. 03. 2018 14:08
Předmět: (ne)diskuse

Vytrvalost vám upírat nemůžu. Ale že byste mohla evangelíky vést k hlubokému zamyšlení, svými výkřiky, které připomínají inkvizici: "potrestat, zavřít, zrušit, zakázat"? Co myslíte tím, když napíšete "hluboké"? A co pak tedy dělají evangelíci ve staršovstvech, sborových shromážděních, konventech, synodech?
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 08. 03. 2018 18:28
Předmět: Re: (ne)diskuse

To je trochu naivní. Jistě nemůžu mluvit za synod, neorientuji se. Ale na staršovstvech že se někdo hluboce zamýšlí? A nad čím? Snad ne nad duchovním životem? Možná tak nad sborovou pokladnou nebo nad rozbitým kostelem. Ale nad duchovním vedením rozhodně ne. Přece jenom pár staršovstev znám. Samozřejmě jsou určitě i výjimky.
Od: Kazatel ČCE Filip Keller <>
Kdy: 08. 03. 2018 21:21
Předmět: Re: (ne)diskuse

Je těžko uvěřitelné, jak jste schopen/na pohrdat druhými lidmi, o kterých nevíte zbla nic…. To myslíte fakt vážně?
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 08. 03. 2018 21:25
Předmět: Re: (ne)diskuse

Je těžko uvěřitelné, jak dobře znáte diskutníka, kterého neznáte, pane Kellnere.
Napsala jsem: Přece jenom pár staršovstev ZNÁM.
A dokonce dodal: Samozřejmě jsou určitě i výjimky.
A co vy, pane faráři, jak je to na vašem staršovstvu?
Od: Anonym: Čestmír Siwek <> ( --- )
Kdy: 08. 03. 2018 21:39
Předmět: Re: (ne)diskuse

Martin Janča napsal(a):
 Je těžko uvěřitelné, jak dobře znáte diskutníka, kterého neznáte, pane  Kellnere.    Napsala jsem: Přece jenom pár staršovstev ZNÁM.    A dokonce dodal: Samozřejmě jsou určitě i výjimky.    A co vy, pane faráři, jak je to na vašem staršovstvu?
Slečno Jančová. Vy jste určitě nesposkvrněná, ale z mého pohledu marná. Doporučuji hlubinnou psychoterapii. Rád zaplatím. CS
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 08. 03. 2018 22:06
Předmět: Re: (ne)diskuse

Děkuji za nabídku. Zdarma ráda využiji zde http://www.psycholog-cerna.cz/cenik/ - pošlete 800 Kč na číslo účtu 2900100570 / 2010, do poznámky uveďte, prosím, Janča.
Od: Anonym: jeden evangelík--- )
Kdy: 09. 03. 2018 11:07
Předmět: Re: (ne)diskuse

Posílat člověka s jiným názorem k psychiatrovi je ubohost. Vypovídá to že našim duchovním v cče biblická pravda smrdí jako čertovi kříž
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 09. 03. 2018 11:18
Předmět: Re: (ne)diskuse

Posuzovat (a oduzovat) podle jedné ostré věty jednoho kazatele všechny kazatele obecně je myslím taky ubohost. (Navíc v téhle části diskuse nejde o biblickou pravdu.)- Abychom se nemotali v kruhu, za sebe řeknu: tu větu Č. Siwka taky považuji za nepřípadnou. Ale to, co tu napsal "jeden evangelík" na obranu Janči ve své druhé větě, je mimo každým svým slovem.
Od: Anonym: Čestmír Siwek <> ( --- )
Kdy: 09. 03. 2018 16:20
Předmět: Re: (ne)diskuse

Martin Janča napsal(a):
 Děkuji za nabídku. Zdarma ráda využiji zde  http://www.psycholog-cerna.cz/cenik/ - pošlete 800 Kč na číslo účtu  2900100570 / 2010, do poznámky uveďte, prosím, Janča.
Slečno Jančová. Zaslat mi neexistující, či neplatné číslo bankovního účtu - tomu říkám marnost nad marnost.Teď je řada na "jednom evangelíkovi" …
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 09. 03. 2018 16:58
Předmět: Re: (ne)diskuse

Česťo, ty bys snad byl schopný ji ty peníze fakt poslat… Proč jsem si dovolil tvůj návrh označit za "nepatřičný" (s tím, že jsi ji posílal k psychoterapeutovi, ne k psychiatrovi, jak ti předhazuje "jeden evangelík".) - proto, že v dnešní době, která "šílí, vymknutá z kloubů" ti snadno budou připadat jako duševně nemocní všichni žijící mimo tvou "bublinu". A my zase asi připadáme jako "ujetí" jim. Už to není o hledání pravdy, ale o legitimitě různosti názorů. Všechno je možné říct… celá tahle diskuse je vlastně psycho… kam bys ji posílal jinam. Možná se máme snažit si naslouchat tady. I když nám připadá, že když dáme "šílencům" a trollům více možností projevu, ještě více se etablují jako něco "normálního".
Od: Anonym: Čestmír Siwek <> ( --- )
Kdy: 09. 03. 2018 17:05
Předmět: Re: (ne)diskuse

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Česťo, ty bys snad byl schopný ji ty peníze fakt poslat… Proč jsem si  dovolil tvůj návrh označit za "nepatřičný" (s tím, že jsi ji  posílal k psychoterapeutovi, ne k psychiatrovi, jak ti předhazuje  "jeden evangelík".) - proto, že v dnešní době, která "šílí,  vymknutá z kloubů" ti snadno budou připadat jako duševně nemocní  všichni žijící mimo tvou "bublinu". A my zase asi připadáme jako  "ujetí" jim. Už to není o hledání pravdy, ale o legitimitě  různosti názorů. Všechno je možné říct… celá tahle diskuse je vlastně  psycho… kam bys ji posílal jinam. Možná se máme snažit si naslouchat tady.  I když nám připadá, že když dáme "šílencům" a trollům více  možností projevu, ještě více se etablují jako něco "normálního".
Já jsem řekl svůj názor a nabídnul konkrétní řešení. Zdá se mi, že bylo přijato. Peníze jsem slečně opravdu chtěl zaslat, ale jak to dopadlo, už víš.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 09. 03. 2018 17:36
Předmět: Re: (ne)diskuse

Ok. Ale bylo by to "řešení"? To bejvávalo, že jsme si od extrémních a nelogických názorů pomáhali tím, že jsme je označili jako projev duševní nemoci. Pár takových lidí jsme v církvi jaksi snášeli, a nálepky "šílenství" nám pomáhaly, že jsme je nemuseli brát vážně. Ovšem teď, kdy jich je ve společnosti a asi i v církvi tolik…
Od: Anonym: Čestmír Siwek <> ( --- )
Kdy: 09. 03. 2018 17:40
Předmět: Re: (ne)diskuse

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Ok. Ale bylo by to "řešení"? To bejvávalo, že jsme si od  extrémních a nelogických názorů pomáhali tím, že jsme je označili jako  projev duševní nemoci. Pár takových lidí jsme v církvi jaksi snášeli, a  nálepky "šílenství" nám pomáhaly, že jsme je nemuseli brát vážně.  Ovšem teď, kdy jich je ve společnosti a asi i v církvi tolik…
Nevím, kolik jich je. A ani mě to moc nezajímá. Když však mám konkrétní podezření, tak nemlčím a snažím se věci dotáhnout do konce. Zatím to tak mám …
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 09. 03. 2018 17:52
Předmět: Re: (ne)diskuse

Já tě chápu. Jsme stará škola. A takové, jako Janča, jsme buď nevnímali, nebo jsme si pomohli onou nálepkou. Ale takoví lidé prostě v církvi jsou a asi jich i přibývá. Pomocí argumentů trolla nepřesvědčíš. Diskuse s nimi unavuje a někdy naštve. Ale asi se pokoušet můžeme. Je lepší, když jejich myšlení známe než kdyby proti církvi hlasovali jen nohama
Od: Anonym: Čestmír Siwek <> ( --- )
Kdy: 09. 03. 2018 18:06
Předmět: Re: (ne)diskuse

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Já tě chápu. Jsme stará škola. A takové, jako Janča, jsme buď nevnímali,  nebo jsme si pomohli onou nálepkou. Ale takoví lidé prostě v církvi jsou a  asi jich i přibývá. Pomocí argumentů trolla nepřesvědčíš. Diskuse s nimi  unavuje a někdy naštve. Ale asi se pokoušet můžeme. Je lepší, když jejich  myšlení známe než kdyby proti církvi hlasovali jen nohama
Já mám dětskou radost, že se mi podařilo k nám do kostela pozvat na benefiční koncert Romana Dragouna (20.5. 18.h.). Po koncertě dobrodincům pivo a párky zdarma. A pak mám ještě příslib programu od jednoho známého cestovatele a jednoho známého herce-komika. Mě jen tak něco nevytočí. Věci se mi daří a přeji to i ostatním (všem zde diskutujícím). Hezký víkend všem. CS
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 09. 03. 2018 18:17
Předmět: Re: (ne)diskuse

ok. je to vlastě legrační. Janča začala toto vlákno slovem proti inkluzi ve školách. A já jsem se dostal až k tomu, že se přimlouvám, aby církev dovedla pěstovat inkluzi i vůči takovým, jako je ona
Od: Anonym: Čestmír Siwek <> ( --- )
Kdy: 09. 03. 2018 18:33
Předmět: Re: (ne)diskuse

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 ok. je to vlastě legrační. Janča začala toto vlákno slovem proti inkluzi ve  školách. A já jsem se dostal až k tomu, že se přimlouvám, aby církev dovedla  pěstovat inkluzi i vůči takovým, jako je ona
Bingo!
Od: Anonym: jeden evangelík--- )
Kdy: 09. 03. 2018 20:56
Předmět: Re: (ne)diskuse

Páni spirituálové, chováte se stejně jako naše státní televize. Máte svůj správný názor, ve skutečnosti ujetý a ty kteří to vidí jinak nálepkujete a posíláte na Špilberk. Jenomže pěkně se to ukázalo při volbách pana prezidenta. Ukázalo se že těch co jsou "mimo" je většina. Přemýšlejte, pane Čestimíre a další nickové, zda nejste v té menšině v církvi vy
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 09. 03. 2018 22:16
Předmět: Re: (ne)diskuse

Bingo! 😁
A není blázen ten, kdo pošle osm stovek jen tak anonymovi z internetu?
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 10. 03. 2018 08:21
Předmět: Re: (ne)diskuse

ja chci taky 800 kč…….!!
Od: Anonym: Čestmír Siwek <> ( --- )
Kdy: 10. 03. 2018 12:21
Předmět: Re: (ne)diskuse

Velký pes napsal(a):
 ja chci taky 800 kč…….!!
Tohle výběrové řízení již skončilo, mladý muži. Ale vypisují další (v naturáliích): mám zaseto: 3 druhy melounů, papričky, ředkvičky, kytičky. Až vyrostou, dám vědět. Když máme ten post … CS
Od: Anonym: Čestmír Siwek <> ( --- )
Kdy: 10. 03. 2018 12:21
Předmět: Re: (ne)diskuse

Velký pes napsal(a):
 ja chci taky 800 kč…….!!
Tohle výběrové řízení již skončilo, mladý muži. Ale vypisují další (v naturáliích): mám zaseto: 3 druhy melounů, papričky, ředkvičky, kytičky. Až vyrostou, dám vědět. Když máme ten post … CS
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 10. 03. 2018 13:46
Předmět: Re: (ne)diskuse

zeleninu nežeru….
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 10. 03. 2018 15:49
Předmět: Re: ČCE na fejsbuku

nasel jsem na fejsbuku skupinu ů"přátelé ČCE" a svete div se taky je tam kazdej čtvrtej příspěvek o homosexualitě,,,ato i bez jJančí atd atd teda pokud tam nepisou pod jinym jmenem…mate kdo fejsbuk skuste vyhledat
Od: Anonym: ab&ac <> ( 193.165.237.--- )
Kdy: 10. 03. 2018 15:54
Předmět: Re: ČCE na fejsbuku

Je to hnus, velebnosti . . . .
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 10. 03. 2018 15:58
Předmět: Re: ČCE na fejsbuku

no to mas teda pravdu….jak si tam všichni notují jaká je ta homosexualita v pohodě,,,a výjmečne se tam oběví opačný názor od někoho z jiné církve,,,,a jak ho hned zadupou ti ostatní…uplne ma pokaženou náladu co sem to čet..
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 10. 03. 2018 21:58
Předmět: Re: ČCE na fejsbuku

Přátelé, s tou skupinou mám svou zkušenost. Taky jsem se tam kdysi zapojil do diskuze o homosexualitě. A musím říct, že homosexualitou je ta skupina taky dost posedlá. A abych byl upřímný, když jsem si tu skupinu teď vyhledal a prošel, tak z některých evangelických přispěvatelů té skupiny se mi chce vážně zvracet. Tenkrát jsem si ještě nedával takový pozor na svoji anonymitu. Dopadlo to tak, že jeden z těch "vzorných křesťanů" se tam na mě nalepil a posílal mi do mesendžru takový sprosťárny, že jsem se musel s tím fejsbukem líp naučit, abych ho zablokoval. (Náš Danihelka proti němu je hodný klučina.) Jenže tím to neskončilo, mezi tím mi prošustroval přátele, které jsem měl tehdá ještě viditelné jako veřejné a ty sprostoty potom posílal jim, ať mi to vyřídí a neušetřil ani našeho faráře. Prostě psychopat. Dal bych mu osm stovek na psychiatra. Od té doby si dávám velký pozor na svoji identitu.
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 11. 03. 2018 11:00
Předmět: Re: ČCE na fejsbuku

no tak toje mazec….vsude stejný —– sluníčkaři jsou lidi s nejvetsi nenavisti v srdci,,,plno rečí o lasce a toleranci,,,ve skutecnosti totalitni hovada….
Od: Anonym: Tobiáš J.--- )
Kdy: 11. 03. 2018 13:16
Předmět: Re: ČCE na fejsbuku

Zdejší diskuze poměrně kvalitně ukazují, čím církve dnes jsou a jedině asi mohou být. Jakýmsi útulkem psychopatů, podivínů a znechucujících existencí. Pokud bych měl třeba potkat někde v realitě osobu jako Martin Janča, který tu nejspíš píše pod jinými jmény skoro všechny příspěvky, byl bych určitě rád, že mám v kapse pepřák. Obsedantně ho fascinují sex, sexuální menšiny, vylučování z církve, kázeňské tresty a tak. Ostatní církevníci se tady tímhle zjevem koukám léta zabývají, oponují mu, odpovídají, a jeho projevy jsou jen o to více sprosté.
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 11. 03. 2018 13:36
Předmět: Re: ČCE na fejsbuku

děkujeme za další psychologicky posudek,,,tech není nikdy dost….a ted napiste,,co ste přinesl na toto forum….?
Od: Anonym: jeden evangelík--- )
Kdy: 11. 03. 2018 18:00
Předmět: Re: ČCE na fejsbuku

Tobiáš J. napsal(a):
 nejspíš píše pod jinými jmény …
Nápodobně.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 11. 03. 2018 13:25
Předmět: (ne)diskuse

Prošel jsem posledních 60 statusů, homosexuality se z nich týkají dva. Nějak jste se Velký pse přepočítal. Ale vidím, že se to dalo použít jako podnět, jak toto téma namnožit zde
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 11. 03. 2018 13:40
Předmět: Re: (ne)diskuse

tak….ja uz to tam počítat nepudu,,,ale dobre si pamatuju,,jak se tam vcera zrovna rochnili,,ze na ""biblicke" hodině v logosu to bylo príma….
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 11. 03. 2018 13:41
Předmět: Re: (ne)diskuse

tak….ja uz to tam počítat nepudu,,,ale dobre si pamatuju,,jak se tam vcera zrovna rochnili,,ze na ""biblicke" hodině v logosu to bylo príma….
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 11. 03. 2018 19:17
Předmět: Re: (ne)diskuse

@ "Tobiáš":
1. Nezevšeobecňovat, prosím.
2. Nekárat za multinicky, když sám jsi jen "Tobiáš J." Tvoje rétorika mi připomíná jednoho účastníka tohoto fóra z dřívějška, ale možná se mýlím. Četl-li jste pozorně staré příspěvky, tak u těch je identifikace IP adresy a lze poznat, že tu tady máme každý jinou.
3. Na divnou osobu na ulici útočit pepřákem? Kdo je tady blázen?
@ p. Vrána:
Trochu jsem to sjel dolů, máte pravdu, Pes trochu kecá, o homosexualitě diskutují sice často, ale není to co čtvrtý příspěvek. Asi tak co osmý. Co čtvrtý je to nadávání na pana prezidenta, kult pana Drahoše, vítání imigrantů nebo vzývání kultu hatefree. Všimnul jsem si, že jeden farář se tam i přihlásil k anarchistickému hnutí a druhý ho za to pochválil. Pak jsem to zavřel. No žádná sláva. 🙎
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 12. 03. 2018 09:47
Předmět: Re: (ne)diskuse

Nerozumím. Buď vám vadí, že existuje Logos, o tom jsme tady mluvili před časem, a už vím, jak pomlouvači zlovolně vykládají poslání této skupiny, osobně se už tím zabývat nebudu, někde v diskusích to tu dohledáte (a o co jim jde: http://www.logoscr.cz/o-nas). Nebo vám vadí, že skupina vám nesympatická pořádá biblické hodiny? nebo že se biblická hodina povedla?
Od: Anonym: Petr Tomášek--- )
Kdy: 29. 04. 2018 11:57
Předmět: Re: reforma ČCE

Já se zamýšlím už dlouho.
Není to moc poznat.