Odpověď na příspěvek: Re: Text písně z Dodatku - poznámka...

Od: Anonym: P.A.Semi---.pnet.netair.net )
Kdy: 18. 08. 2019 21:59
Předmět: Re: Text písně z Dodatku - poznámka...

Ano, je myslím důležité to rozlišovat. Pomstou nikomu nepomůžete, jen roztáčíte kolo nenávisti a pomsty za pomstu dál. Proto je důležité umět odpouštět těm, kdo nám ublížili, a také proto, že ta nenávist ve vaší duši otravuje především vás samotné. Jistěže pomsta není dobrá cesta. Ale dokud se jedná o preventivní bránění dalšího utrpení, kde máme možnost tomu zamezit nebo se o to aspoň pokoušet, tam bychom být nečinní neměli.
Ale jak si čtu ten Hlas Mučedníků, možná tady u nás fňukáme nad malichernostmi ve srovnání s utrpením jinde ve světě? Možná. Ale je to především díky tomu, že u nás zatím nežijí Muslimové, a nežijí tu primitivní národy jako arabové nebo afričané. Takže když se jejich přívalu bráníme, potažmo se bráníme tomu, aby to u nás za třicet let nevypadalo tak, jako píšou na tom Hlasu Mučedníků o blízkém východě. Tady to leckdo přehlíží a pak nechápe, proč tolik protestujeme před přijímáním migrantů a azylantů z primitivních a agresivních zemí, protože oni si ten primitivismus a agresivitu nesou sebou sem…
A ovšem, kde jsou třeba křesťané v menšině před zlou většinovou společností, nezbývá jim než mlčky trpět, protože případným odporem by si to ještě víc zhoršili, sobě i svým bližním…
A ještě víc když o tom přemýšlím, oni jsou tam křesťané v těch zemích třeba dálného východu (východní Asie) poněkud cizorodý element a kulturně tam příliš nepatří, a proto mají takové problémy, protože je místní společnost vyvrhuje ze svého středu. Víte, je to poněkud rozdíl, bých křesťan spolu se svými bratry v národu, a nebo být křesťan proti svým bratrům v národu… Na druhou stranu, třeba v Iránu nebo v těch částech Sýrie, kde vládne Bashar Assad, tam křesťany tolerují celkem dobře a křesťanství tam má hluboké kořeny. A obecně by muslimové měli křesťany tolerovat, je to jedno z náboženství "Knihy"…

A teď jste mi připomněl, kterou další věc jsem vám (Jednotě Bratrské a spol.) chtěl vytknout. Když se oslovujete "bratře", poněkud tím předem odzbrojujete případný útok svého oponenta. Ale budiž, jako muži to sneseme, jen nám to připomíná, jak bychom se měli navzájem chovat.
Ale říkáte také běžně ženám "Sestro" ? Víte, toto oslovení "Sestra" je rezervováno pro řádové sestry jeptišky a pro zdravotní sestry, a je to velké Mysterium a Kouzelný talisman na jejich ochranu. "Sestra" je sexuální tabu - po sestřičkách se netouží, a ony se nemusí bát svůdníků. A sestru lze požádat o nezištnou pomoc a žádající se za to nestydí. Podle mě není dobré tuto pojmovou mystiku rozmělňovat nebo i zneužívat u každé ženy, se kterou komunikujete…
Možná to má víc pro a proti, která jsem nezvážil… A chápu, že pokud jste zvyklí, tak by se od toho těžko couvalo… Ale …

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód