Systematické otázky


Odpověď na příspěvek: Re: Kolik je pravd

Od: Anonym: Jirka---.91.broadband12.iol.cz )
Kdy: 16. 05. 2015 21:04
Předmět: Re: Kolik je pravd

Čti Písmo, tam to všechno je. Křest je zajímavá otázka, posledních pár měsíců mne poněkud zaměstnával, protože jedna se sestra požádala o křest. Do té doby mi bylo vše jasné, ale najednou jsem zjistil , že se musím podívat na otázku křtu znovu. Byl jsem docela překvapen jaký obraz křtu mi Písmo ukázalo, netušil jsem kolik lidského nánosu jsem v sobě nosil. Kolik tradic, představ, … a jak biblický křest byl najednou jiný a dokonale jednoduchý. Stručné shrnutí by mohlo znít, kdo uvěří a pokřtí se, osobně mne nejvíce oslovil správce pokladny. Skutky 8:26-39. Nejvíce přímá jasná otázka, Hle voda, co brání, abych byl pokřtěn? V té otázce je skryto velmi mnoho o křtu. Žádné křty bez víry, žádné přípravky ke křtu, žádné doporučení ke křtu, žádné podepsané sliby ke křtu, žádné divadlo a bílé kapesníčky dojatých rodičů… kdo uvěří a pokřtí se, dalo by se říci, křest je viditelným projevem neviditelné změny proběhlé v srdci člověka, veřejným vyznáním Ježíš Kristus je i můj Pán. O křtu by se dalo napsat ještě mnoho, ale na začátek stačí si uvědomit, že křest je první jednoduchou poslušností znovuzrozeného člověka, je to pokyn pro toho kdo uvěřil od Pána.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód