Systematické otázky


Odpověď na příspěvek: Re: Heteronomie

Od: Anonym: Adam Balcar <> ( 82.119.253.--- )
Kdy: 02. 03. 2006 11:28
Předmět: Re: Heteronomie

Každý obraz, každé podobenství má své meze. Tak i to s tím focením. Nejde , myslím, vůbec o to, že by focení s automatem bylo nějak morálně špatné. Předně si myslím, že Duch sv. si s námi dělá, co chce, a nenechává nás na pokoji, maximálně nás utěšuje, takže nám pak onen kýžený pokoj vrací. Schválně jsem užil obrazu pikolíka, protože pikolík dělá jenom to, co po něm chceme my. Duch sv. je aktivní a tu aktivitu přenáší pak na nás. I o veškerých našich stavech, i stavech klidu a bezpečí a útěchy rozhoduje On. Tak jsem se to aspoň učil. Láska (a milosrdenství) se, myslím, z té naší debaty nevytrácí (, jenom někdy úcta?!). Zatím se o ní prostě ještě nemluvilo. Předpokládám, že se s autoritou Boží nevylučuje. K vašemu P.S.: Takhle jsem to neřekl. Nejde o to, jestli se smí říkat jenom Ježíš (bez titulu "Pán"), nebo ne. Vždyť v evangeliích se také běžně vypráví o Ježíšovi (bez titulu-titul je tam spíše pointou). Jde hlavně o to, jak se to myslí. Ježíš je náš bratr, ale je taky náš Pán. Ovšem to druhé povědomí je zvláště v dnešní době už značně oslabeno a myslím k naší veliké škodě. Dokonce i ti, kteří říkají "Pán Ježíš" to tak často ani nemyslí.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód