Systematické otázky


Odpověď na příspěvek: Re: Předmanželský sex

Od: Anonym: Luboš Tefr---.rsd.cz )
Kdy: 27. 05. 2010 10:17
Předmět: Re: Předmanželský sex

Já vám rozumím, ale pan Mazur svůj osobní názor na předmanželský sex jasně nesděluje spíše se dá vyvodit a to až z bodu 4. A jeho argumenty jsou jak sám uvádí pro sexuální zdrženlivost a já tvrdím, že to se zadanou otázkou nesouvisí a první tři (sami o sobě rozumné, i když bezvýhradně s nimi nesouhlasím) jsou v této souvislosti podle mě přinejmenším směšné. A můj názor je, že buď pan Mazur je zařadil omylem nebo k předmanželskému sexu přistupuje s předsudkem. Takže postupně: 1. Argument o rozměněné pětitisícovce v souvislosti s třetí nebo čtvrtou partnerkou je úplně mimo. Přece může existovat sexuální vztah bez manželství, který je první a jediný. 2. Strašení pohlavními chorobami je v této souvislosti opravdu směšné a kdybych měl odpovědět ve stejném duchu, tak bych uvadl, že oddací list, před chorobou neochrání (to spíše kondom). 3. Nechtěné těhotenství taktéž nijak nesouvisí s manželstvím, přeci spousta nesezdaných párů má dítě chtěné, plánované, těší se něj a pak se o něj dobře starají. Což naopak nemusí platit u manželů. 4. První věta je opět úplně irelevantní. Druhá je věcí názoru (určitě to není argument), někdo ten slib před Bohem a lidmi prostě nepotřebuje a přesto na jejich vztahu nemusí být nic špatného. Další odstavec je, jak říkám já, křesťanské usurpátorství. Prostě není pravda, že sexuální zdrženlivost zvládnou jen křesťané. A závěr je jen spekulace, sice hezká, ale jen spekulace.
Konec prvního dílu

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód