Systematické otázky


Odpověď na příspěvek: Re: Předmanželský sex

Od: Anonym: Luboš Tefr---.rsd.cz )
Kdy: 26. 05. 2010 15:34
Předmět: Re: Předmanželský sex

Vaše argumenty pro manželský sex mi připadají „atheistické“ a body 2. a 3. jsou až tvrdě materialistické a v podstatě neodporují modelu soužití s jedním stálým partnerem mimo manželství. Možná, že ze mě mluví bývalý voják z povolání, kdy jsem byl veden k tomu: “držet hubu a krok“. S některými ustanoveními vojenských předpisů jsem se ztotožnil a jejich dodržování mi nedělalo potíže u jiných fungovala jen hrozba trestu avšak obojí jsem přijímal ve smyslu: „co je psáno“. A jelikož je pro mě hřích to co je uvedeno v Bibli jako hřích a apriori nepovažuji toto jednání za špatné, ale dělám si na nato vlastní názor. U vás je váš názor byť opřen o materialistické argumenty shodný s Biblí. Je to jen náhoda? A co byste dělal, kdyby nebyl? Já jsem se u záležitosti homosexuálního jednání a druhého manželství po rozvodu setkal s rozdílnými názory nejen řadových věřících, ale i u teologů, kteří se opírali o tutéž knihu. Podle mne se jeden musel mýlit, stejně jako se musí mýlit buď křesťan nebo muslim v názorech, které vedle sebe neobstojí a jsou to často i věci zásadní.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód