Systematické otázky


Odpověď na příspěvek: Re: Jádro křesťanství (Re: Prvotní hřích a Kristus)

Od: Uživatel Evangnetu Petr Tomášek <>
Kdy: 12. 04. 2010 19:49
Předmět: Re: Jádro křesťanství (Re: Prvotní hřích a Kristus)

Kazatel ČCE Jakub Dvořák napsal(a):
 Tak to už je zase příliš silné kafe na mě. Ve shodě s novozákonním  svědectvím musím na jedinečnosti a neopakovatelnosti Ježíšovy oběti trvat.
Jenže ono i to „novozákonní svědectví“ je „mythos“. (A nutno dodat dobrý mythos a osobně nemám potřebu na něm něco měnit).
Ovšem musím říct, že jste mě neskutečně nasral svým postojem, který de facto exkomunikuje kohokoliv, kdo by se pokusil zformulovat své křesťanstvím pomocí jiného „mythu“ – např. v rámci rozhovoru s jinými náboženstvími, v rámci feministické teologie, atp. To mi přijde neuvěřitelně zabedněné a úzkoprsé. Že takovým způsobem argumentují lidé typu pana Dostpivy jsem si už zvykl, ale že tak argumentuje i teolog, který si hraje na vyrovnaného a osvíceného je na mě prostě příliš silné kafe…
 Není to pouze funkční mythos
O „funkčním“ mythosu nebyla řeč, to mi podsouváte…
, případně zaměnitelný (tak to snad nemyslel ani  Bultmann, ale už se ho nezeptáme, ačkoliv si i posmrtně založil e-mail.  Možná vstal z mrtvých a bude tím novým mythem).
Lze se ovšem snadno podívat do jeho spisů. Bohužel já na to v nejbližších měsicích nebudu mít čas…

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód