Systematické otázky


Odpověď na příspěvek: Re: Prvotní hřích trochu jinak

Od: Anonym: Jan Dospiva <> ( ---.29.broadband6.iol.cz )
Kdy: 21. 05. 2008 00:06
Předmět: Re: Prvotní hřích trochu jinak

Milý Anonyme, ať jste, kdo jste, zjevně jste mé příspěvky vůbec pořádně nečetl, protože zas až tak si s Jiřím Deštenským nenotuji a v podstatných věcech se zásadně rozcházíme. Duchovní klima v ČCE hodnotíme z poněkud jiných pozic, já z hlediska umírněné kritiky liberální teologie (to se nesmí, to je špatně?), on z hlediska zásadní kritiky křesťanství jako takového, s úmyslem bořit. Osobně si kladu otázku, proč má takovou nutkavou potřebu se angažovat na těchhle stránkách s podobnými příspěvky, když křesťanství, k němuž se hlásí ČCE, považuje za omyl. Diskuzi s ním jsem vzdal, protože jeden o koze, druhý o voze. Ale to neznamená, že bychom si neměli klást nepříjemné otázky, ať už co se týče naší víry, tak naší církve. Pokud to samo o sobě považujete za útok, pak to naznačuje, že tyto otázky jsou na místě.
Jo - ještě něco: V čem moje příspěvky obsahují "četné bludy"?
A úplnou duševní perlou je paranoidní tvrzení, že jsem nejspíš nějaký nepřátelský agent, protože prý nepoužívám "slovník a obraty ČCE". Ano, v ČCE jsem nevyrostl, jsem konvertita až v dospělém věku, takže mi není tolik vlastní církevní ptydepe, i když Jiří Deštenský si myslí, že jsem si ho plně osvojil a že jen opakuji cizí myšlenky. Mluvit o víře normální lidskou řečí nepovažuji za nedostatek, naopak za projev její životaschopnosti. Pokud to vidíte jinak, potom opět musím konstatovat, že je na místě se ptát, zda podobný přístup nevede ke sterilitě církve a zda se to náhodou netýká i ČCE.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód