Systematické otázky


Odpověď na příspěvek: Re: Opravdu živá víra?

Od: Anonym: Jiří Deštenský <> ( ---.karneval.cz )
Kdy: 10. 05. 2008 21:36
Předmět: Re: Opravdu živá víra?

Začnu od konce, vážený advokáte. A sice od vašeho podpisu, tedy pseudonymu nebo-li trochu lepšího anonymu. Ani pro vás samotného není zřejmě vaše jméno nic když užíváte takovéto signo. A chcete, aby vaše duchaplné vstupy byly brány vážně. Takže nejprve přihlašte kesvé pravé totožnosti a pak tu diskutujte jako konkrétní osoba. A víc s tímto ztrácet čas nebudu. Za další. Pasujete nás zde na Svědky Jehovovy. Nebudu vám vyvracet, že já osobně mám ke Svědkům Jehovovým tak daleko jako vy k papežskému stolci. Jsem toho názoru, že každý má právo na vlastní názor ať je jakýkoliv, pokud ten názor již nezačne zasahovat do svrchovanosti druhého. A to se zatím neděje. Takže ho mějte i nadále. Dále bych chtěl poznamenat, že vaše reakce uvedená zde a výše svědčí pouze o jediném. A sice o tom, že vlastní rozum, vlastní názor a chcete-li vlastní inteligenci, odkládáte při vstupu do kostela přede dveřmi jako zablácenou obuv. Jenom papouškujete a omíláte citáty z bible, místo abyste odpovědi formuloval vlastními slovy. Takhle se projevují fanatici s vymytými mozky mimo jiné také např. Svědkové Jehovovi. Svět je dnes, vážený pane, již o kousek dál než ve čtrnáctém století a pokud zde hrozíte nějakým prokletím tomu, kdo se k otázkám víry svobodně vyjadřuje vlastním názorem, pak jste jen nanejvýše směšným. Ale to vám zřejmě ve vašem zápalu pro svatou věc nedochází. Svědčí to bohužel navíc o jedné závažné věci - o stále přetrvávající intoleranci v církvi vůči svobodnému myšlení. Těchto příkladů bychom našli v historii církve nepočítaně. Dříve církev za volnomyšlenkářství upalovala a dělala to i církev protestanská, dnes již pouze štěká bezzubými ústy. Takže dovolte, abych se závěrem vaší argumentaci s chutí zasmál. Diskuze s člověkem jako vy, by bylo skutečně pošušňání. Jiří Deštenský BohemianAnonymus napsal(a):
OTÁZKA PRO VŠECHNY: je skutečně v poslední době zde velice aktivně působící komunikační tandem Deštenský – Dospiva skutečně z ČCE jak naznačují? Zdá se mi, že nikoli. Vyjadřovat se s takovým despektem o těchto stránkách může dle mého soudu jen nečlen ČCE. Navíc tito lidé nemají myšlení ČCE, nepoužívají její slovník ani slovní obraty, nehledě vůbec k obsahu jejich článků obsahujících četné bludy. Styl jejich myšlení a vyjadřování je dle mého soudu velmi blízký, ne-li totožný, s myšlením SVĚDKŮ JEHOVOVÝCH. MUSÍM VAROVAT PŘED TĚMITO LIDMI!
Já však těmto stránkám říkám:“DÍKY, A JEŠTĚ JEDNOU DÍKY PÁNU BOHU ZA NĚ !!!“
Můj dojem z této skutečnosti je ten, že zde běží o simulovaný rozhovor jakoby neznámých lidí, kteří se ale ve skutečnosti velmi dobře znají a snaží se o nábožensko-ideologický průnik do těchto stránek. Rozhodně od nikoho nežádám souhlas s mým stanoviskem, byl bych však rád, kdyby byl vzat administrátory, uživateli a čtenáři v úvahu.
Srdečně všechny zdraví
BohemianAnonymus
BohemianAnonymus napsal(a):
OTÁZKA PRO VŠECHNY: je skutečně v poslední době zde velice aktivně působící komunikační tandem Deštenský – Dospiva skutečně z ČCE jak naznačují? Zdá se mi, že nikoli. Vyjadřovat se s takovým despektem o těchto stránkách může dle mého soudu jen nečlen ČCE. Navíc tito lidé nemají myšlení ČCE, nepoužívají její slovník ani slovní obraty, nehledě vůbec k obsahu jejich článků obsahujících četné bludy. Styl jejich myšlení a vyjadřování je dle mého soudu velmi blízký, ne-li totožný, s myšlením SVĚDKŮ JEHOVOVÝCH. MUSÍM VAROVAT PŘED TĚMITO LIDMI!
Já však těmto stránkám říkám:“DÍKY, A JEŠTĚ JEDNOU DÍKY PÁNU BOHU ZA NĚ !!!“
Můj dojem z této skutečnosti je ten, že zde běží o simulovaný rozhovor jakoby neznámých lidí, kteří se ale ve skutečnosti velmi dobře znají a snaží se o nábožensko-ideologický průnik do těchto stránek. Rozhodně od nikoho nežádám souhlas s mým stanoviskem, byl bych však rád, kdyby byl vzat administrátory, uživateli a čtenáři v úvahu.
Srdečně všechny zdraví
BohemianAnonymus

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód