Systematické otázky


Odpověď na příspěvek: Re: nediskuse

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( ---.108.broadband7.iol.cz )
Kdy: 28. 02. 2021 21:06
Předmět: Re: nediskuse

Desitin napsal(a):
 neznám vás, ale žasnu, kolik času a energie si navzájem "věnujete"  poučováním, oponováním, nesouhlasem, naopak přitakáváním, plácáním po  rameni. Takový absurdní výjev. Obávám, se že pro svou zaslepenost to  nepochopíte. Tu absurdnost umocňuje fakt, že nic z toho k ničemu vlastně  nepovede.  Napsal jsem tu svůj názor na zlo ve Starém Zákoně a byl jsem hned označen za  trola. Jen proto, že jsem nahlas řekl svoji úvahu, která mi přijde logická a  cítím ji celým svým srdcem. Obdivuju všechny, kteří dokáží donekonečna řešit  a pitvat texty biblických knih, které ani nevíme kdo, kdy a proč napsal,  často nemáme originální zdroje. Kdybych svoji práci založil na jedné jediné  medicínské knize, ve které bych hledal řešení všech problémů gynekolog.,  kožních, neurolog. aj. tak mi opravdu nezbyde než se modlit. A rovnou bych  mohl říct, že nepotřebujeme lékaře, když stačí Job a pevná vira v Krista.  Nedivte se, že katolická církev má stále větší převahu. Ač je to těžké říct,  tak se nedrží jen Bible, ale žije tradicí, která se stále vyvíjí. A to lidé  chtějí, chtějí žít s Bohem, ne být peskováni a poučováni lidmi, kteří ví  vlastně stejně málo, jako všichni
Ano, je potřeba pevná víra v Krista, slyšení evangelia, které je také knihou klenotu, kterému jsme zasvětili mnoho času v našich životech- Bibli. Je to mapa, vzor, šablona, souřadnice,se kterými porovnáváme univerzální smysl, dění i směřování našich životů. Jsou místa velmi obtížná, snažíme se porozumět, ale Vaše snižování věrohodnosti je argument svévolníka. Takže ano, zakládám "vědu" svého života na jedné, jediné, nejdražší medicínské Knize Knih. Z tradice samozřejmě čerpáme taky, tradice je součástí víry i bohoslužeb vždy a určující faktor je i živý respons- citové vnímání Boha, Ducha Svatého, Pokoj boží, změna reálné životní situace Božím zásahem, změna podmínek oproti výchozím,živá Boží řeč. V tomto nevidím nějaký velký rozpor s učením ŘKC.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód