Systematické otázky


Odpověď na příspěvek: Re: Večeře Páně pro nepořtěné?

Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 06. 02. 2019 12:11
Předmět: Re: Večeře Páně pro nepořtěné?

Marie napsal(a):
 Děkuji za odpověď! Je zajímavé, jak se člověk v ČCE může setkat s plejádou  pohledů na danou problematiku.  Myslím si, že onen člověk Večeři Páně prožívá opravdu silně, je velice  nábožensky založen, víru v sobě nosí už od mala, stejně jako jeho  sourozenci. O to zvláštnější je onen "odpor ke křtu", o to,  veřejně se k tomu přiznat.  Zkusím ještě jednou dialog, zajímat se o to, jak Večeři Páně vnímá. Večeře  Páně je sice pro všechny, kdo z nás má právo ukazovat, kdo smí a kdo nesmí  (jak se činí u ŘKC…)? - na druhou stranu, když něco beru (ač je mi to  dáváno nezištně, z dobré vůle a lásky), je dobré podle toho také jednat.  Pokud mám problém přihlásit se k tomu, kdo mě altruisticky obohacuje, asi by  bylo dobré se zamyslet nad tím, jestli bych neměla něco změnit…
Tvého kamaráda naprosto chápu. Jde o psychický blok, nikoliv věroučné selhání. Jestli prožil dětství v tak manipulativním a cenzurujícím prostředí, jako jsou Svědci Jehovovi, po té pokračoval u Adventistů sedmého dne, tak se ničemu nedivím. Zázrak je, že neodpadl od víry. Já vyrostla v podobně šíleném prostředí a představa, že mě lapila nějaká církev do svých okovů, není vůbec příjemná. Zkus se na to podívat z tohoto hlediska.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód