Etika na Evangnetu

Diskuse o tom, jak na Evangnetu konstruktivně diskutovat, jak přispívat, aniž bychom se vzájemně napadali.

Odpověď na příspěvek: Re: (ne)diskuse

Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 28. 07. 2017 16:31
Předmět: Re: (ne)diskuse

OK. Dávám vám v mnohém za pravdu, a po poslední zkušenosti s "nabídnutím prstu" ještě více. A přece si stále myslím, že je dobře, že tu tu možnost diskuse máme. Možná to celé tu vypadá jako špatné svědectví o evangelické církvi, o její přesvědčovací impotenci. Ale např. já jsem se už také zde o lecčem poučil. Např. že nestačí správně argumentovat. Že když někdo chce diskusi jen rozvracet, udělá to velmi snadno a ještě vypadá, že on má poslední slovo, na které už ostatní diskutující nenacházejí odpověď. Že když se necháte v diskusi sebemíň vytočit, použijete sebemenší ironii, trollové si vás snadno vychutnají. Není to snad poznání užitečné? - A pak bych chtěl přece stále i tady chtěl třídit zrno od plev, asi jsem diskutér bytostný: takový nebo taková Janča: ne moc inteligentní, v osidlech převážně jednoho tématu, s kterým dovede otrávit každou diskusi jinou, často jen provokující, ano vím. Přes toto všechno by mohl být některý jeho podnět užitečný.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód