Etika na Evangnetu

Diskuse o tom, jak na Evangnetu konstruktivně diskutovat, jak přispívat, aniž bychom se vzájemně napadali.

Odpověď na příspěvek: Re: (ne)diskuse

Od: Anonym: Hodan Daniel jr.--- )
Kdy: 11. 07. 2017 11:20
Předmět: Re: (ne)diskuse

To je věc Vaše, nebo snad především provozovatelů. Jako nějakou církevní nástěnku bych to viděl na velký luxus a k ničemu. Diskusní prostor nevnímám, jako "pýchu". Pokud mohu radit, Vaše církev by se měla víc otevřít lidem (když jsem byl párkrát v Česku na bohoslužbě, připadal jsem si, jako bych se vetřel na cizí svatbu). Diskusní prostor je dobrým krokem k tomu. Nediskutujete jen s Jančou a psy, ale i s těmi, kteří pasivně přihlížejí. I provokativní vystupování na něco apeluje (ty homosexuální útoky například kladou dotaz, jehož zodpovězení mě eminentně zajímá, jaký je Váš vztah k normativnímu textu - ne fundamentalistický, no dobře, to je moudré, ale jaký tedy? Katolíci tu mají alespoň vsunutou tradici a rozhodnutí úřadů). Já to také sledoval pasivně, to mělo své důvody. Teď do toho trochu jdu, protože mě reakce na mé dotazy zajímají. Ale je jisté, nebo pravděpodobné, že je tu víc takových tichých pozorovatelů, kteří si podobné otázky kladou: co jste vlastně zač? Proč nestačí třeba jedna církev … ?
Neměl by být problém převzít kultivovaně iniciativu. Ale diskuse není k tomu, aby se v ní prosadila pravda, nýbrž hledala. Musíte se vyrovnat s faktem, že nebudete mít poslední slovo, a pokud se "pravda" alespoň trochu nakousne a poodkryje, přiblíží, myslím, že je to přímo mamutí úspěch. Pokud se ale bojíte s veřejností komunikovat, tak bych tu, jak říkáte, "bokovku" raději zrušil. Ale je to škoda.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód