Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Křesťanství a reinkarnace

Od: Anonym: juk---.fullsys.cz )
Kdy: 15. 03. 2017 13:06
Předmět: Re: Křesťanství a reinkarnace

Dobrý den, jsem věřící člověk, ale podle přítomných diskutujících pravděpodobně amatér ve znalosti bible. Nicméně trochu bojuji s myšlenkou převtělování, zatím jsem přesvědčena , že existuje, možná někdy názor změním. Chtěla jsem jen se zeptat těch, kteří tuto myšlenku zavrhli. Nebudu zde rozebírat, zda bylo něco někdy z Bible vymazáno, myslím, že se to z nás nikdo už nedoví nelze je to minulost. Jen nevím jak si vysvětlujete činy, které se staly v naší době: malý asi 4 letý chlapec žijící někde v USA popíše do naprostého detailu a nakreslí dům se zahradou v Irsku včetně jména obyvatel, kde nikdy nebyl. Tento dům existuje je ale již zchátralý. Jak to může tak malé dítě vědět??? Nebo muž popíše letadlo z 2.světové války do detailu včetně bitvy….a další…Toto mi dává zatím velký důkaz toho, že duše se převtělují. Nějak logicky mi to více vše sedí. Proč jeden člověk může na tomto světě prožívat v různé podobě "peklo" a to celý život, kdy nenajde klidu a přitom je věřící, nepáchá zlo atd. a jiní si žijou v blahobytu, zdraví, klidu celý život, ikdyž nejsou úplně čistí a jsou i nevěřící. Pokud dle teorie výše popsané některých diskutujících, by měl člověk něco odtrpět, aby se měl ještě v tomto životě dobře třeba na stáří… Proč umírají málé nehříšné děti?? Proč někdo umírá v bolestech a jiný umře ve spánku? A tak mohu dále pokračovat. Jaké je vysvětlení?? Já zatím nacházím jen to, že minulá duše -život v jiném předešlém těle nečinila dobře, třeba byla ateitická, konala zlo atd. atd., aby si teď v dalším životě, kdy se narodí znova na Zemi třeba na druhé straně zeěkoule mohla odčinit to zlé a dostala tak šanci. A že otto se tak může konat dokola i několik životů než najde tu správnou cestu pro vstup do nebe či stálého pekla.A toto přeci nemá nic proti Ježíši či bohu. Je to velmi těžká otázka, fylozofická. Bůh určitě nechce, abychom byli schopni vše pochopit a vědět, to by asi pak nebyla víra. Ale určitě není dobré vše hned zavrhovat, protože si nějak někdo vykládá bibli a věří urputně jednomu. Jsem na to moc malí pánové všichni.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód