Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Historičnost Ježíše

Od: Anonym: eliska foukalova <> ( ---.52.broadband6.iol.cz )
Kdy: 26. 11. 2016 08:51
Předmět: Re: Historičnost Ježíše

K evangeliím jako hodnověrné zprávě a jiným zdrojům: https://cs.wikipedia.org/wiki/Historicita_evangeli%C3%AD A proč nebyla evangelia sepsána bezprostředně po Ježíšově smrti? Křesťanství se úplně v počátku šířilo v Izraeli, kde byl Ježíš poměrně známou postavou a většia původních šiřitelů křesťanství Ježíše buď znala, nebo o něm slyšela z první ruky. Na začátku se tedy křesťané spoléhali na ústní svědectví a snahy Ježíšův příběh sepsat se tedy objevili až později. Taky mám z prvního bodu dojem, že si autory evangelií (a obecně dobové hitoriky) představujete jako senzacechtivé novináře, jako bychom našli možná v dnešní době. najdete mi snad jinou (a v době svého života celosvětově známější) postavu s níž by byl např. sepsán rozhovor během jejího života? K 3. - To že se "bohové" v lidském těle objevují v nekřesťanských náboženstvých přeci neznamená, že musí být pravda buď vše z toho nebo nic. Naopak jedntlivý bohové se navzájem vylučují, takže si dle sobě známých faktů musíte zvolit, kterému náboženství (popř. žádnému) budete věřit. K 5. - doba Ježíšova narození není v evangeliích vlbec uvedena (myšleno přesně uvedena). A ano většina hitoriků se domnívá, že její oslava byla zasazena k "přebití" pohanských oslav zimního slunovratu. To ale na historické podstatě evangelijní zprávy nic nemění. Navíc umíte si představit, že by si učedníci vybájily postavu chvíli po její údajné smrti a ve městě, kde měla údajně zemřít a lidé by jim to jen tak uvěřili? Promiňte, ale já ne

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód