Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Ježíšovo narození / Komentář k Janu Křtiteli

Od: Anonym: Petr Šíma <> ( 194.228.165.--- )
Kdy: 12. 03. 2016 05:28
Předmět: Re: Ježíšovo narození / Komentář k Janu Křtiteli

Pane Jirko,
není až tak příliš dobré prodiskutovávat jednotlivé věci, pokud nemám k dispozici celkový obraz. Pak můžeme diskutovat od první kapitoly a od prvního odstavce. Raději čtu celou knihu od počátku do konce několikrát a pak teprve prostudovávám jednotlivé kapitoly a verše. I Vaše dvě jednotlivé kapitoly jaksi předpokládají znalost toho, o čem se budete asi zmiňovat později. Proto přeci jen prosím o zaslání dalších kapitol. V lese se ztratím nyní, když nevidím na krok dopředu a přeci jen jsem rozumu nepozbyl, abych se musel dát vést za ručičku. Mám biblický slovník A.Novotného, dokonce i Nový biblický slovník, ale přesto vše mám rozum a schopnost porozumět tomu, co chcete sdělit. Čemu bych pak nerozuměl, zeptám se po přečtení celého díla. Takhle nemohu komplexně rovnocenně reagovat, pokaždé přihodíte trumf, protože vidíte do karet. Rozumíte mi? Svou víru nechci zakládat na a do pověry, ale na nalezeném odkopaném pevném skalnatém podloží. Řekněme, že potřebuji pro sebe učinit geologický rozbor všemi vrstvami zeminy na podkladě sondy celým Vašim dílem, abych si stanovil v jednotlivých vrstvách podle rozpojitelnosti zeminy třídu její zatížitelnosti a únosnosti a věděl čím do země kopnout a nešel na masiv skály s krompáčem.
Petr Šíma

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód