Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Víra & zajištěnost

Od: Anonym: Jirka---.91.broadband12.iol.cz )
Kdy: 13. 02. 2016 10:08
Předmět: Re: Víra & zajištěnost

Vážený Jirko, Celý můj příspěvek je o tom, aby hledající hledal Pravdu. Pravdu uvádím s velkým počátečním písmenem. Takže nejde o blíže neurčenou pravdu, ale jde o Pravdu. J 14:6 Celý můj text je o tom, že nemá cenu riskovat a studovat katechismy a jiné ismy, ale je potřeba se držet Božího Slova. Já vybízel ke studiu biblických textů, ne ke studiu ismů. Rozdíly v učení denominací musíte totiž hledat i v ismech, Bible o nich nehovoří. Nebo podle vás studiem katechismu a věroučných dokumentů ČCE studujete biblický text? Proto jsem ukazoval na pravý zdroj Písmo. Závěrem říkám, že pokud se někdo stane sebedokonalejším znalcem rozdílů učení ČCE a ŘKC,tak může znát dokonale rozdíly, ale to z něj zdaleka nečiní znalce Pravdy, vhodněji řečeno následovníka Pána Ježíše Krista. Jinak celý můj příspěvek se točí kolem toho, že Bůh nabízí bezpečí, že Jeho Slovo je zachyceno v Písmu a ne v katechismech a proto se raději zabývejme Božím slovem, než katechistickými rozdíly. Děkuji za upozornění a ukázku toho, že i dobře myšlený text lze chápat přesně opačně. Autorka otázky naštěstí moji odpověď pochopila správně a ostatní tímto prosím za odpuštění. Příště se pokusím použít jednoznačnější slova.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód