Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Homosexualita - je to přece jasné

Od: Anonym: Jirka---.91.broadband12.iol.cz )
Kdy: 17. 10. 2015 11:27
Předmět: Re: Homosexualita - je to přece jasné

Pozdravení vám. Ne, ne to není správné vyjádření. Odpuštění neboli spasení je dar. Spaseni jsme milostí Boží, není z našich skutků a není za naše skutky a naši bezhříšnost. Náboženství obecně učí, dělej to či ono, umrtvuj se, buď lepší, hodnější, dokonalejší, aby tě bůh přijal. Křesťanství je jediná výjimka. Ta učí, člověče jsi v hříchu a svojí silou nedojdeš spasení, proto Bůh ti odpouští, pokud uvěříš (uznáš svůh hříšný stav před Bohem, lituješ hříchů, spolehneš se na milosrdenství Boží a uvěříš v možnost odpuštění. Tímto je člověku odpuštěno. Ř 5:8 Už v prvotní církvi tuto Boží lásku mnozí začali zneužívat, a propadli herezi, že Kristus nás smířil s Bohem, proto není problém, že hřeším. Ale již v té době apoštolové se s touto satanskou herezí vypořádali Ř 6:1-2, Ř 6:11, Ř 6:15-23, 1J 3:5-8. Pokud někdo po očištení Bohem vědomně pokračuje v hříchu nemůže počítat s Boží milostí Žd 10:26. Pokud někdo po očištění Bohem zhřeší, tak Bůh je věrný a očišťuje jej (znovu lítost, pokání, odvrácení se od hříchu,..) 1J 2:1 Toto je velmi sručný popis odpuštění/spasení a života křesťana. Ano, praktikovná homosexualita je hřích,stejně jako smilstvo,cizoložstvo, krádeže, lhaní, chtivost a jiné skutky těla. Ohledně praxe, to znamená nepokračování v hříchu. Takže pokud má muž milenku a je křesťan tak ji opustí, i když jej ona miluje. Opuštění hříchu bolí, někdy bolí hodně, ale to samotný hřích neomlouvá. Nemohu si svoji nevěru omlouvat tím, že opustit milenku ji zraní. Pokud je na něm milenka finančně závislá, tak nechť ji živí, pokud s ní má dítě nechť se podílí na starostech a výdajích, je to jeho povinnost. Ale nebude jeho ženou ani fyzicky ani duševně. Pokud by jej kontakt s ní sváděl k hříchu, tak se s ní nemůže stýkat. Jelikož moje manželka je i sestrou v Kristu, tak ji nesmím vyhnat.Kdyby byla nevěřící, tak ji nesmím vyhnat pokud by chtěla zůstat se mnou, pokud by chtěla odejít, tak jsem ji povinnen propustit, ale nejsem volný pro další ženu. Pokud by se i tak stalo a žena ode mne odešla, tak nezůstanu bez vztahu až do smrti. Zůstanu pouze bez sexu, ne bez vztahu. V církvi kde se káže čisté Boží Slovo mám mnoho sourozenců a mnoho vztahů. Já nejsem sám díky tomu, že mám manželku, já nejsem sám, protože mám sourozence v Kristu. Kdyby jste milovala Krista a bydlela v okolí a cítila by jste se sama, tak by jste by jste bydlela v nějaké rodině. Vztahy i lásku by jste měla, neměla by jste jen sex. Sk 2:44 S námi dnes žije jedna sestra, bydlela sama, tak žijeme spolu. Žijeme, nespíme.Proč bychom měli spolu spát, když jsem ženatý? Pro vás jsou vztahy sex? Proč by jste měla zůstat bez vztahu? Já tu sestru miluji,ale nespím s ní, nepředstavuji si ji ve spodním prádle, nedychtím po ni, tak miluji i bratry se kterými se potkávám. V církvi jsou vztahy, ty nejsou závislé na manželce. Církev není organizace, kde se lidé zapojují do služeb a po ukončení programu se rozejdou domů. Církev, křesťanství je život s bratřími a sestrami, kdy moje trápení je jejich trápení a moje radost jejich radost (samozřejmě na prvním místě s Bohem). Někteří bydlí spolu, někteří zvlášť. Je pravda, že bydlet spolu je dnes hodně neobvyklé a v denominacích již neznámé. Mezi Božím lidem nebudete nikdy sama,nikdy Vám nebudou chybět vztahy, někdy při útoku nepřítele možná sex, ale v Boží moci a s pomocí sourozenců Vám ve skutečnosti chybět nebude. Bůh Vám nabízí skutečné vztahy v pravé rodině Božích dětí Mk 10:29-30 Přál bych Vám, aby jste tuto rodinu našla, jsou místa, kde by vás s otevřenou náručí přijali, ale první krok je na Vás, uvědomnění si svého stavu před Bohem a Jeho následování. Láska k Pánu, následování, uvědomnění si svého stavu,…tyto projevy Ducha, sám Duch Svatý je podstatou toho pouta mezi dětmi Božími. Pán s Vámi

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód