Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Svěcení Neděle

Od: Anonym: Kurt Müller <> ( ---.client.rionet.cz )
Kdy: 18. 04. 2015 17:37
Předmět: Re: Svěcení Neděle

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Hle, nikdo neodpovídá. Moudřejší než já asi tuší, že otázka je past, a že se  na ně při jakékoliv odpovědi sesype celá váha adventistické argumentace -  pracně budované po celá staletí s urputností přiměřenou tomu, že je to  vymezovací znak této asi sekty.    Kdo se chce skutečně něco dovědět o původním významu slova  "sobota" a o vývoji svěcení neděle, podívá se do nějakých  spolehlivých pramenů.
Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Hle, nikdo neodpovídá. Moudřejší než já asi tuší, že otázka je past, a že se  na ně při jakékoliv odpovědi sesype celá váha adventistické argumentace -  pracně budované po celá staletí s urputností přiměřenou tomu, že je to  vymezovací znak této asi sekty.    Kdo se chce skutečně něco dovědět o původním významu slova  "sobota" a o vývoji svěcení neděle, podívá se do nějakých  spolehlivých pramenů.
Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Hle, nikdo neodpovídá. Moudřejší než já asi tuší, že otázka je past, a že se  na ně při jakékoliv odpovědi sesype celá váha adventistické argumentace -  pracně budované po celá staletí s urputností přiměřenou tomu, že je to  vymezovací znak této asi sekty.    Kdo se chce skutečně něco dovědět o původním významu slova  "sobota" a o vývoji svěcení neděle, podívá se do nějakých  spolehlivých pramenů.
Vážený bratře Vráno, otázka není past, nesesype se na tě tíha adventistických argumentů, ale tvoje neznalost Bible a rádoby zdůvodněná neděle. Skutečností je, že Ježíš nevstal v neděli. Můžeš mi uvést jeden verš z Písma, který to potvrzuje? Skutečností je, že Bůh tvořil 6 dní, sedmý den odpočinul, požehnal a posvětil - sobotu. Kde je tam neděle? Skutečností je, že ve Zj. 14,12 je psáno, tu jsou ti,kteří dodržují přikázání Božích a víry Ježíšovy, Budeš věčnému soudci říkat, že to Desatero konec konců si dodržoval kromě soboty, protože to bylo jen pro Izrael? To ti tvrdili tvojí učitelé a ty to po nich opakuješ. Přes sobotní den se totiž kvůli stvoření - Klanějte se tomu, který učinil nebe, země, moře i studnice vod - nedostaneš. Jak se mu klaníš? V neděli a ne v ten den, který požehnal? A Ježíš prohlásil, že je pánem soboty, nějak špatně čtu, že by řekl, že je pánem neděle. A podle Mat 12,40 zemřel v pátek a vstal v neděli? Vy evangelíci nečtete Slovo Boží, ale svoje výklady. Až budeš svým ovečkám kázat z Písma, tak sám poznáš, že si po celou dobu jim tvrdil po léta budované "katolické" argumenty.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód