Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Historičnost Ježíše

Od: Anonym: Ondra G194.228.169.--- )
Kdy: 18. 03. 2012 07:00
Předmět: Re: Historičnost Ježíše

Zdravím "kapku v moři"!
Vím, že si přisazuji, snad Vás tím neurážím. (Taky jsem jen kapkou. Doufám, že pro Vás to nebude kapka poslední :-)) Křesťané věří v Ježíše Krista, který nejen žil jako člověk, ale žije i teď a je schopen - a oni jsou schopni - s nimi rozmlouvat. Těch dva tísíce let tiché pošty tedy není tak docela dlouhých, když komunikace jde cestami "Ježíš - učedníci - Bible - já" nebo "Ježíš - já - Ježíš" nebo "Ježíš - bližní - bližní - já" a tak podobně.
S tím přisazováním máte pravdu. Když si přečtu Bibli, něco tam je, a když to vezmou do ruky někteří profesionální vykladači, tak na konci nezbyde z Bible nic a jenom hromada mýtů a prostě kůlnička na dříví. Jako by všechno muselo být jinak, jako by nesměl Bůh mluvit přímo i k normálnímu člověku, jako by překladatelé Bible byli blbí, protože neumí kloudně přepsat, co je v originále. Když to beru, jak je to napsané, prdnou na mě nálepku fundamentalista a mají odbyto. Naštěstí už je Kalvín a inkvizice historicky dost daleko, protože nálepky se snášejí líp než zapálená hranice.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód