Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Prach jsi a v prach se navrátíš.

Od: Anonym: Tomáš Lachtan---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 12. 10. 2011 22:22
Předmět: Re: Prach jsi a v prach se navrátíš.

Hledající napsal(a):
 Tak jinak - co se stalo s kristovým tělem - žije v těch, kdo ho následují-  Pavel píše: Jsem ukřižován spolu s Kristem,   20 nežiji už já, ale žije ve mně Kristus. A život, který zde nyní žiji,  žiji ve víře v Syna Božího, který si mne zamiloval a vydal sebe samého za  mne.    Chcete se s ním setkat? - 'Amen, pravím vám, cokoliv jste učinili jednomu z  těchto mých nepatrných bratří, mně jste učinili.'    Kdo chceš rozumět, rozuměj.
To snad nemyslíte vážně. Podle vaší teorie se Ježíš x milonkrát naklonoval a žije v každém věřícím křesťanu? Tak jste to myslel? A jak tam žije? To jako že vy, tedy vaše kůže, je nějaká skořápka a pod ní je další člověk – Ježíš? Bral bych když byste napsal, že ve vás žije jeho odkaz, jeho myšlení nebo tak nějak, ale bavíme se tu o fyzickém těle Ježíše, které za jeho života měřilo dejme tomu 170 cm, vážilo 70 kg a po smrti na kříži bylo vzkříšeno (jím samým, neboť Ježíš je Bůh – jeden ve třech osobách, trojjediný) a bylo nějak dopraveno ze Země do nebe. Co je to za nebe, kde může člověk přebývat se svým fyzickým tělem, ovšem nedokáži říct ani si to nějak představit. Co však vnímám naprosto zřetelně je, že to, co nám tu povídáte jsou úplné krkolomné bláboly. Je to ale docela pochopitelné, neboť vysvětlit přijatelným způsobem zmrtvýchvstání a nanebevstoupení nelze. Přesně vám to napsal Luboč Tetr – demagogie.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód