Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Bude to těžké, ale UFO vysvětlíme

Od: Anonym: Tomáš Lachtan---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 05. 10. 2011 13:11
Předmět: Re: Bude to těžké, ale UFO vysvětlíme

Hledající napsal(a):
 Právě proto, že snažím nebýt fundamentalista a dogmatik s existencí  mimozemských civilizací nemám problém. A vy kdyby jste si přečetl něco o  dobovém pozadí vzniku bible, tak by jste věděl, že ty postřehy v tom článku  na aktuálně.cz vůbec nejsou podnětné, ale jsou příznakem nepochopení a  neznalosti, která je tak příznačná pro tuto společnost, včetně vás, i když  se namyšleně stavíte do pozice, že něco víte.  Mě je docela jedno, kdo žije či nežije ve vesmíru. Mě zajímá, co mám dělat  dnes a teď. K tomu mi dává docela dost smysluplných podnětů  evangelium.Mimozemské civilizace mě prostě nezajímají.A když se objeví, bude  snažit žít tak, jak mi doporučuje evangelium - tak abych neubližoval sobě a  ostatním lidem.
Křesťan nemůže nebýt fundamentalista a dogmatik protože na tom je postavena křesťanské náboženství. V každé křesťanské církvi i v té nejliberálnější je alespoň kousek fundamentalismu a dogmat. Jestliže nejste ani fundamentalista ani dogmatik, pak jste nějaký křesťanský hybrid. Hovoříte o nepochopení, ale předvádíte ho vy. Jestliže vás nezajímá osud vašich spolubratrů, kteří mohou případně na základě prokázaných teorií o dalším životě ve vesmíru nábožensky zkolabovat, kde je pak vaše láska k bližnímu? Hezky se o ní mluví když se nic neděje a když jí nikdo od vás nepotřebuje. Rád se poučím o dobovém pozadí vzniku bible, z vaší poznámky nedokáži nic vydedukovat. Neříkám, že je mi vše jasné, ale prozatím jsem nenarazil nikde na zmínku, že pisatelé bible uvažovali s existencí dalších a dalších civilizací ve vesmíru, to by byla opravdu pro mne novinka a budu rád, když mi k tomu něco sdělíte. Prozatím uvažuji v intencích že "Na počátku stvořil Bůh nebe a zemi." Povšimněte si laskavě, že se o tomto božím počinu hovoří v jednotném čísle. I dále se stále hovoří o jediné zemi a prvním člověku. Možná nedokáži číst mezi řádky, ale ani v kostele jsem nikdy neslyšel že by eventuálně bylo možné, aby ve vesmíru byly další nesčetné civilizace na různém stupni vývoje. Vše bylo jedno, jedinečné, tady, na této zemi.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód