Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Homosexualita v ČCE

Od: Anonym: Zdeněk---.aev.cz )
Kdy: 06. 08. 2011 06:12
Předmět: Re: Homosexualita v ČCE

Davide Proteste, Vaše znalosti o ŘKC jste ukončil někde v době 18. století. Jestli dnes se papež považuje za boha atd., tak to by byl rád, kdybyste mi k tomu předložil nějaký důvěryhodný zdroj. Evidentně neznáte vývoj ŘKC po II. Vatikánském koncilu, neviděl jste současný katechismus ŘKC ani z vlaku, jinak byste nemohl napsat takové rozhněvané ptákoviny. Nejsem římský katolík, jak mne podezíráte. Jsem členem ČCE, i když spíš, jak se pozoruju, papírově, protože se považují především za křesťana, pak teprve za evangelíka a nakonec snad za evangelíka luterána (které ostatně ČCE jaksi zahrnuje, byť už jen pofiderně). Za to, jak se ČCE morálně i věroučně zplundrovala absencí v podstatě jakýchkoliv mantinelů, právě tady vidím, že nám nějaký ten pastýř chybí. Napadá mne otázka, co je vlastně ta současná ČCE? Co ji charakterizuje? Snad dnes jen to, že spojuje skupinu lidí, věřících v Boha (někdy ani to ne, jak se mi tady přiznal jeden z evangelických obhájců homosexuálů, ze kterého nakonec vylezlo, že v Boha vlastně nevěří), každý si tady může dělat co chce, věřit jak chce a čemu chce. Vidíme, kolik heretiků a nemravů si v ČCE našlo domov a jak se to necává být. To je ta krize ČCE.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód