Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Jak může pomoct evangelík...

Od: Anonym: Marcus---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 05. 07. 2011 13:27
Předmět: Re: Jak může pomoct evangelík...

Uživatel Evangnetu Michal Vejvoda napsal(a):
 Střílíš trochu mimo:  1. jsem nikdy neřekl že nekřesťané nemohou debatovat o křesťanské víře. Jen  jsem se pozastavil nad tím že nekřesťan posuzuje osobní (!) víru křesťanů.  To je jako kdybych já hodnotil, jestli je někdo dobrý budhista, muslim či  marxista.  2.Že musí být křes´tan členeem nečeho, to už jsem pokud vím neřekl ani  nenaznačil vůbec..    Možná by bylo dobré, Marcusi, absolvovat nějaký kurz porozumění psanému  textu, třeba bys pak neregoval na něco jiného, než bylo napsáno :D
K tomu si dovolím malou glosu. Myslím si, že posuzovat něčí víru velice dobře jde i když člověk není členem té či oné komunity nebo ani příznivcem toho kterého náboženského hnutí. Lze být totiž velice detailně obeznámen s prostředím ke kterému se člověk vyjadřuje, k jeho učení, zásadám, principům apod. a nemusí je přitom vyznávat. Takže co je na tom divného když je mi např. známo, že křesťané vyznávají lásku, odpuštění a toleranci (nebo měli by vyznávat a praktikovat jako jedny z nejdůležitějších pilířů svého náboženství) a pak se někde dočtu jak je jejich chování v rozporu s těmito principy a kriticky se k tomu vyjádřím. K tomu nemusím být křesťan abych viděl že jim něco v jejich víře skřípe.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód