Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Svěcení Neděle

Od: Anonym: Dušan Seberíni <> ( ---.adsl.slovanet.sk )
Kdy: 05. 05. 2011 21:26
Předmět: Re: Svěcení Neděle

Milí dišputéri, prečítal som si vaše vstupy a zabolelo ma, že večšina z vás otázke "SABBATH" nerozumie. Predovšetkým, ak chcete tejto otázke porozumieť, musíte rozlišovať dva pojmy: - sobota - to je pomenovanie siedmeho dňa v týždni - šabat - to je realita, že BOH odpočíva.
V Gn 2:2-3 čítame, že Boh "odpočinul". Výrazom "odpočinul" je preložené hebrejské slovo "šabat". Teda kto odpočíval? - BOH. (Napriek tomu, že nebol unavený.) Kedy odpočíval? - Siedmy deň ! Ten deň nazvali neskošie "sobota". A čo ty? - Oddychuj kedykoľvek, ale ak chceš odpočívať s BOHOM, nemáš na výber - musíš odpočívať vtedy, keď odpočíva ON. A on odpočíva siedmeho dňa a nikdy ten deň odpočinku NEZMENIL ani NEZRUŠIL a dokonca ani NEZRUŠÍ :
Jako to nové nebe a nová zem, které učiním, zůstanou přede mnou, praví Hospodin, tak zůstane i vaše jméno a vaši potomci. Od novoluní do novoluní, od soboty do soboty přicházet budou všichni lidé, aby se mi klaněli, praví Hospodin. (Iz 66:22-23)
Takže otázka šabatu (Sabbath) nie je ring s adventistami. V USA sú stovky cirkví, ktoré zachovávajú sobotu. A sú v nich milióny úprimných kresťanov. Ak diskutujete o tom či sobota, alebo nedeľa, je to zle položená otázka. TO NIE JE O DNI, ALE O MOŽNOSTI ZÚČASTNIŤ SA BOŽIEHO ODPOČÍVANIA VTEDY KEĎ ODPOČÍVA ON !

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód