Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Jak může evangelík..

Od: Uživatel Evangnetu Pavel Duchan <>
Kdy: 13. 03. 2011 17:18
Předmět: Re: Jak může evangelík..

No, já Vás do evangelické církve tahat nebudu, proselytismus nepěstuji, ale pokud má někdo chuť, ať si poslouží. Co se Vašeho příspěvku týká, dovolím si trochu rýpat. Pokud považujete za věcně vpořádku, když někdo zneplatňuje manželství podvodem, tak si asi nemáme mnoho co říct (už jen, že to uvádíte jako argument mě děsí). Ostatně - zneplatňovat manželství "prostě protože proto" mi jde silně proti srsti (pokud oba máte skutečné důvody, pak se omlouvám). Dále si dovolím poznamet, že jsem si v bibli všimnul takové věci - a to nemusím tahat verše z klobouku, že Pán Bůh nikdy nikomu nenaloží víc, než unese. Pokud s tím nesouhlasíte, asi málo Pánu Bohu důvěřujete. Pro každého má řešení, včetně toho, kdo má obětovat své dítě (a tedy obrazně svůj život). Závěrem: "Vždyť "nařízení" a veškeré Písmo má vést člověka k tomu, "aby dělal věci, které zajistí, aby se mu dobře žilo"" -> to jste pochopila správně, ale apliakce a výklad trochu vázne, jak se zdá. Škoda. Dobře se totiž žije člověku, který v Pána Boha doufá, nikoliv tomu, který se chová podle toho, co je podle něj nejlepší.
Buďte s Pánem Bohem, Pavel Duchan

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód