Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: nesvětit sobotu=nebýt následovníkem?

Od: Anonym: David Protest---.8-3.cable.virginmedia.com )
Kdy: 09. 09. 2010 13:52
Předmět: Re: nesvětit sobotu=nebýt následovníkem?

Vážený pane Šamšulo, to co píšete je špatně. Mluvíte o dvou rozdílných věcech. Mluvíte o Mojžíšově zákonu a o Desateru. Sobota je v Desateru, obřízka ne. Pokud si myslíte, že není potřeba dodržovat desatero, tak to řekněte rovnou ať víme na čem jsme. Já nevěřím, že Desatero pozbylo platnosti, já věřím, že pořád platí, sám Ježíš to tvrdí. Také nechci nikoho soudit. opakuji že nikomu nic nevnucuji a nikomu nepředhazuji, že nebude spasen, protože bla bla bla. Jen říkám to, co je v Bibli a je to nad slunce jasné. Nevím proč by bylo potřeba do této problematiky tahat obřízku, obřízka je zcela jiné téma, naprosto jiné téma, to nemá se Sobotou nic společného. Jinak samozřejmě děkuji za vhled do SZ, to už ovšem znám, mám to všechno přečtené. Bůh dle mého názoru, založeného pouze na Bibli, neponechává prostor pro názor zda světit Sobotu nebo ne? Bylo by zajímavé, kdyby místo Neděle se dnes celosvětově světila Sobota, a kdyby okolnosti pro světitele Soboty byly příhodné a výhodné. Vsadím se, že pak už byste námitky proti ní tak jasně neviděl. Námitky proti ní asi máte a většina farářů má, proto, že by pak museli rapidně zmenit svůj život, pravděpodobně by přišli o práci a kdovíco všechno, ovšem to je můj obecný názor a nechci nic subjektivizovat. Každý ať se rozhodne podle sebe. Ja bych především chtěl žít s každým v pokoji a v míru. Můžeme debetovat, i se trochu hádat, jen když to nepřeroste v zášť.
Přeji Vám mnoho pokoje

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód