Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Svěcení Neděle

Od: Anonym: Honza <> ( ---.net.upc.cz )
Kdy: 11. 07. 2010 10:59
Předmět: Svěcení Neděle

Chtěl bych se optat jak je to se svěcením Soboty a Neděle. Nedávno jsem si koupil Bibli 21. století a začal jí pečlivě studovat. Vím, že téměř všechny církve světí Neděli, ale v Bibli se nemůžu dočít o Neděli. Vím, že Neděle se světí, jelikož vstal Ježíš Kristus, ale v Bibli nikde není svěťte první den v týdnu jelikož jsem byl vzkříšn. Všude se píše o Sobotě… (Genesis 2,2-3 Sedmého dne Bůh dokončil dílo, na němž pracoval; sedmého dne odpočinul od veškeré práce, kterou dělal. Bůh sedmý den požehnal a posvětil jej, neboť v něm Bůh odpočinul od všeho díla, jež vykonal, když tvořil.) Čtvrté přikázání (Exodus 20,8-11 Pamatuj na sobotní den, aby ti byl svatý. Šest dní budeš pracovat a dělat všechnu svou práci, ale sedmý den je dnem odpočinku, zasvěceným Hospodinu, tvému Bohu. Nebudeš dělat žádnou práci – ty, tvůj syn ani tvá dcera, tvůj otrok ani tvá děvečka, tvé dobytče ani přistěhovalec ve tvých branách. V šesti dnech totiž Hospodin učinil nebe i zemi, moře a všechno, co je v nich, ale sedmého dne odpočinul. Proto Hospodin požehnal sobotní den a posvětil jej.) Ježíš za svého života světil taky Sobotu a řekl o Božím zákonu: (Lukáš 16,17 Spíše však pomine nebe a země, než aby přestala platit jediná čárka Zákona!) Můžete mi to nějak prosím osvětlit, abych měl jasno, proč Katolická a protestanské církve světí Neděli? Předem děkuji.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód