Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Rozdíl mezi evangelíky a katolíky

Od: Anonym: Bezpečná cesta---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 10. 02. 2022 22:56
Předmět: Re: Rozdíl mezi evangelíky a katolíky

Mám podobný dotaz. Jsou anglikáni reformovaní křesťané nebo nejsou? Položil jsem si tuto otázku když jsem zavzpomínal, že ke kř. víře jsem se dostal skrze kurz Alfa, a nepřímo skrze knihu Otazníky života od anglikánského kněze Nicky Gumble, který ale ve své knize dle mého názoru neuvádí kompletní evangelium, a ani na kurzech alfa nám nevysvětlili, že křesťanství je závazek. Řekli, že stačí jen příjmout Ježíše, přijmout odpuštění hříchů, nicméně dle mého názoru, Jeho milost nás zavazuje, protože pokud nebudeme nést ovoce, jako ratolest která nenese ovoce budemě vyťati a skončíme na ohni (boží soud, Jan 15). Takže nekompletní kř. učení Nickyho Gumbla, tedy nekompletní evangelium, vlastně ne-evangelium, mě přivedlo k této otázce, zda jsou anglikáni vlastně reformovaní křesťané. Oni totiž vlastně i ti reformovaní či kalvínisté učí, že stačí pouze milost, a nepotřebujeme skutky, protože by to byla spása na základě skutků což nelze, takže nakonec si kladu i otázku zda tito kalvínisté jsou vůbec křesťané, když nekáží celé evangelium… Co vy na to?

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód