Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Podávání vína nezletilým

Od: Anonym: Agapé---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 08. 11. 2021 14:47
Předmět: Re: Podávání vína nezletilým

"Možná jste četla takové články o podávání drog v prostředí zábavy na diskotéce, apod. a to vás vystrašilo. Ale bavíme se o polo-veřejném obřadu s večeří Páně, při kterém jsou i rodiče, probůh…" Agapé "Vystrašila mě konkrétní zkušenost s konkrétní registrovanou církví." Marta
Omlouvám se za zpoždění s odpovědí. Být křesťan nebo počítat se ke křesťanským církvím bohužel není vůbec žádná záruka toho, že učení, které podávají je biblické, nebo že ho žijí a usilují ho žít v souladu s tím jak to interpretoval a nabízel (nařizoval) apoštolové zejména Pavel, Petr.. Proto třeba já mám obrovský problém s definicí sebe jako křesťana. Když řeknu, že jsem křesťan druhému člověku, ten člověk si může představit třeba Svědky Jehovovi, mormony, liberální křesťany, charismatické uřvané sekty atd. Sekt je samozřejmě strašně hodně. Co jsem slyšel po revoluci se toho objevilo dost. Je příjemné mít možnost sdílet zkušenosti s lidmi, kteří to zažili, stali se obětí nějaké manipulace, učení, které se dost zásadně odlišuje od toho co učí bible. Ale zároveň by bylo dobré, kdyby tito lidé nebyli sticha a řekli, stalo se to v té a té církvi… Nebo aspoň obecně. Jasně, chápu, někdy lidi argumentují tím, že jde o pomluvy, nebo že chtějí být v jednotě a lásce s církvemi, jenže je-li to sekta, která manipuluje a není to pravá církev, pak by lidi měli být varováni před nebezpečím… Hlavně ti noví, co teprve přichází k víře. Možná jste už narazila na stránku o sektách a manipulaci…
https://sektarsky-duch.webnode.cz/ V charismatickém prostředí se používá pojem "náboženský duch" a já přišel na to, že právě v tzv. hnutí víry je té manipulace hodně, protože se tam dost brutálně vytrhávají verše z kontextu. Dochází k velkému zjednodušování celého evangelia, které je třeba správně chápat v kontextu historickém. Zdá se, že dnešní mladí lidé vůbec nečtou písma z období před Kristem což vede i k tomu, že se snadno stávají obětí takových manipulací. Promiňte, moc jsem se rozepsal.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód