Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Svěcení Neděle

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 14. 12. 2019 23:38
Předmět: Re: Svěcení Neděle

Pepa napsal(a):
   Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):  > Fugas, Radim Tesař, Honza (vidím, že je vás celý výsadek): jste  nezdvořáci  > či hulváti. Jste zde na evangelickém fóru hosty, a hned začnete  vykřikovat,  > co děláme špatně. Takhle by se hosté chovat neměli. Nemohli byste se  spíše  > nejdříve slušně zajímat, proč věci děláme tak, jak je děláme? V klidu  si  > nastudovat, proč nesektářští křesťané slaví neděli?    Tak to je "silná káva" pane Wrana. Jak by potom bylo nutno  titulovat Vás? Budu mluvit pouze za sebe (Fugas). Tyto stránky jsem objevil  teprve nedávno, náhodou, a ještě nemám celé vlákno pročtené. Překvapilo mě,  že to funguje už tolik let. Pokud jste opravdu kazatelem ČCE, o to víc mě  některé Vaše poznámky nepříjemně překvapily. Evidentně nemáte rád  adventisty, a aniž by jste tušil kdo ze zde diskutujících jím je, kolektivně  je odmítáte a urážíte. Pohrdáte křesťany kteří nenašli v Písmu opodstatnění  pro svěcení neděle jako Dne odpočinku. Nazýváte je sektoru v pejorativním  smyslu slova, aniž by jste patrně znal původní význam - Tradiční křesťanská  teologie pojem používá například jako označení „specifické, trvající a  odděleně organizované skupiny věřících, která odmítá zavedené náboženské  autority, ale která si nárokuje věrnost autentickým prvkům víry“.  Radíte, jak by se "hosté" (tento web je snad pro každého?!) měli  chovat a zapomínáte, že máme i díky Bohu, svobodu slova. Ta doba, kdy bylo  nařízeno co, kde a kdy se smí, nebo nesmí říkat je dávno pryč. Pokud se zde  objeví nějaký velice nevhodný, vulgární či rasistický příspěvek, není přece  problém, aby ho správce webu odstranil, jako se to děje i jinde.  Tato diskuse je přece o tom, zda Dnem odpočinku je i podle NZ a tedy i pro  dnešní dobu Sobota nebo Neděle. Věřte mi, že touto otázkou se slušně zabývám  už více než dvacet let. Tak dikutujme v Duchu Particulae exclusivae - Sola  scriptura, Sola fide, Sola gratia.    
Přiznávám, že co se týče Písma a zmínek o setkávání v synagogách atd.. máte pravdu. Máte pravdu v tom, že Pán Bůh určil den sobotní a v Izraeli se takto dodržoval. jak by asi mohli apoštolové s někým mluvit na shromáždění v synagoze v neděli, že..? V čem ujíždíte je však Vaše "výlučnost" a přehnaný důraz na sobotu. Pocit výlučnosti a přehnané důrazy jsou velmi typické pro sektáře a heretiky. Pokud budete schopni z tohoto pranýřování miliard bratří a sester kteří světí neděli ustoupit (ano, jsou nás díky Bohu na světě skoro tři miliardy), možná se Vám dostane sluchu a budete moci nás seznámit i s jinými prvky Vaší zbožnosti a teologie, které vůbec nejsou špatné. V opačném případě zůstanete na okraji. Kristem jsme byli osvobozeni, nikoliv zotročeni. Můžete nás brát jako ty, kterým je "den jako den"- jak píše Apoštol.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód